Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

titanus77

Z22YH i gaz - naprawdę się nie da ?

Polecane posty

Jestem bardzo zaciekawiony, więc jak możesz to zdradź więcej szczegółów

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Panowie od dłuższego czasu directy sa gazowane, cały czas to śledzę , natomiast zdania wsród gazownikow sa nadal podzielone

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tu kilka z22yh:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

A tu insignia 2.0t direct :

No SebstianS - bóg LPG z lpgforum. Co z piedestału boga trafił do drut teamu - po odstawionym numerze z Mazdą. Miałem z nim do czynienia i radzę uważać i się nie napalać.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

hahaha banowany kilkakrotnie.

znam sprawe z mazda od kolegi, to byla Twoja mazda?? Rx tak ? Gdzie udowodnilu mu ze nie zdja kolektora, to ta sytuacja?

Nie znam Kolegi Kokos ani pobudek ktore sklonily go do napisania pierwszego posta u Nas wlasnie w sprawie zagazowania 2.2 direct... ale przyjmuje to jako dobra karte.

Sam nie mialem czasu aby przejechac sie do gazownikow i porozmawiac o Z22YH, ale ktoregos razu sprobuje pogadac. Mysle ze te podzielone zdania wynikaja z tego, ze na razie jest to temat - wyslanie czlowieka na ksiezyc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale w koncu ludzie lataja w kosmos i mysle ze i directa sie zagazuje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Janus

Przeciez masz jak byk linki do 2 directow zagazowanych

Dla zainteresowanych :

Kumpel byl dzis na szkoleniu

Problemem jest brak opłacalności a nie niemożliwość zainstalowania. Ale z księżycem masz racje, bo tych co twierdza, ze im się opłaca to powinno się wysyłać na księżyc, bo na ziemi z takim rozumieniem ekonomi to rady sobie nie dadzą.

Problemem jest brak Now-How. Takie instalacje to wciaz projekty pionierskie. Co z tego ze sa sterowniki do instalacji z wtryskiem bezposrednim? Wiadomo ze jest tam ujeta funkcja dotrysku benzyny, a jak z regulacja momentu podawania gazu? Jak z dzieleniem dawki pomiedzy benzyne i gaz? Ktos musi wziac auto, zalozyc instalacje, wykalibrowac to wszystko i przetestowac. To kosztuje duzo czasu, a czas = pieniadz. Poza tym - jest jeszcze kwestia gwarancji ze taka instalacja bedzie dzialac przez 10, 50, 100tys km... Mysle ze wlasnie dlatego tak malo jest warsztatow, ktore sie na ten temat porywaja. Nie oszukujmy sie - lepiej robic rzeczy prostsze i sprawdzone, i zarabiac $$$, niz bawic sie w eksperymenty

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

A oplacalnosc to funkcja kilku czynnikow. Cos co dla jednej osoby sie nie oplaca, dla innej moze byc oplacalne. Kwestia czego oczekujemy od auta i ile km zamierzamy autem jezdzic....

Tu się mylisz. Nie ma warsztatów, bo nie ma chętnych na robienie czegoś co się po prostu nie opłaca dla 99% posiadaczy Direckt-ów.. Proste i logiczne.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

już zapomniałem o tym że tu napisałem na forum

to mój samochód. Napisane jest co zostało użyte do instalacji. Koszt to 4000zł mi się opłacało bo robie najmniej 80km dziennie.

Jak ktoś nie wierzy mogę dodać zdjęcie tego auta. Jeżeli macie jakieś pytania to walcie śmiało postaram się odpowiedzieć.P.S Autko dalej jeździ

Jak to Kolego policzyles?? Ze jak przejedziesz 15tys rocznie to spalisz 3l PB i 8l LPG/100KM? A jak 20tys to spalisz 4,5l PB i 9,5l LPG/100KM? To jakos sensu nie ma moim zdaniem. Zakladasz ze przy wiekszym rocznym przebiegu wzrosnie Tobie srednie spalanie? Srednie spalanie to srednie spalanie i na pewno nie zalezy od przebiegu w ciagu roku.

Natomiast jedna cyfra mnie zainteresowala - srednie spalanie 7,2l PB. Gdzie Ty jezdzisz ze VC pali Tobie srednio 7,2l? Chyba tylko po dluzszych, spokojnych trasach? Ja nie smialem zakladac zuzycia mniejszego niz 10l PB. Slyszalem ze Direct jest oszczedna jednostka, ale zeby 155KM pilo w warunkach miejskich mniej niz 10l to nie smiem marzyc...

Wtedy mam taki rachunek: 10l/100km PB - 10*5,20zl =52zl/100km. Przy 15tys km rocznie to daje 7800zl.

Jak zaloze gaz - powiedzmy 4l/100km PB i 7,2l/100km LPG (ekwiwalent 6l PB) - 4*5,20zl + 7,2*2,8zl = 40,96zl Przy 15tys km rocznie to 6144zl.

Roznica to prawie 1650zl /rok. Zwroci sie po 2-3 latach. Duzo bedzie zalezalo od relacji cen paliw oraz techniki jazdy. Spokojna jazda moim zdaniem zwiekszy udzial LPG w zuzyciu, przy zalozeniu ze dotrysk benzyny jest czestszy powyzej pewnych obrotow/przy duzych obciazeniach.

A jesli udalo by sie zmniejszyc udzial PB do LPG, to zwrot nastapi jeszcze szybciej...

Co do metod liczenia - to oczywiście na razie teoria i poczekam jeszcze na informacje z pierwszych wizyt serwisowych/kontrolnych u ssarre - wtedy się zobaczy. ;-)

Dziekuje Kolego Titanus77 za wyczerpujaca odpowiedz

U mnie zalozenie o spalaniu 7,2l LPG to taki ekwiwalent dla brakujacych w kalkulacji 6l PB (gaz jest mniej kaloryczny niz benzyna wiec trzeba go spalic wiecej).

A napisz jeszcze prosze po ilu kilometrach sie taki Direct rozgrzewa zeby wskazowka temperatury drgnela? To da jakis obraz kiedy mozna sie na gaz przelaczyc i jaki % trasy w moim przypadku pokonywalbym tylko na benzynie

Różnie bywało - lato to wiadomo - niemal od razu - 2-3 km góra i już zaczyna się ok 65-70 stopni. Teraz i zima generalnie to już jakieś 4-6 km lub 3-4 min na luzie. Płyny wymienione na nowe zeszłej jesieni.

Oleum: Mobil Long Live 0W40 + kleen-flo zageszczacz (ok 300 ml)

Płyn hamulcowy + płukanie i odpowietrzanie (DOT4)

Płyn do wspomagania: Febi (zielony minerał - zmiana z syntetyka)

Co niestety mnie martwi do pobieranie oleum: ok 450 ml na 11 tys. Martwi dlatego że w starej VC-A praktycznie nie muszę w ogóle dolewać... a ma już 25 lat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">))

Wybieram się więc z tej okazji na bardziej dogłębne badania silnika nowej Vicki: kompresja, spalanie, hamownia....itp. Reszta okaże się na miejscu...

Niestety według producenta norma dla tego silnika to 0.6L na 1000km tak ze jesli dolewają 0.5 na 11 tys to bym raczej był zadowolony

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam ponownie trochę mnie nie było ale to przez to że miałem awarię w mojej VC. Mianowicie poszła pompa wysokiego ciśnienia. Nie kupowałem nowej tylko wysłałem pompę do naprawy do krakowa.(swoją drogą szacunek dla tej firmy za tak szybką naprawę) I teraz mnie to zastanawia czy ta pompa ma coś wspólnego z LPG z dotryskiem PB???

Wracając do tematu

1. Stag 400DPI

4x Hana 2000

Magic III

2. Nie jestem pewny ale chyba są w koletkorze. To nie płynny wtrysk

3. Z tego co wiem to ten dotrysk uzależniony jest od obrotów =wieksze ociążenie =większe spalanie

4.46L Lpg wchodzi raz udało mi sie zrobić ok 630km do zerowego stanu zbiornika(sygnał dzwiękowy)

5. gdzieś nie więcej niż 8l lpg przy tym co jest napisane wyżej wyszło 7.5l LPG. Zatankowałem PB do pełna przejechałem 2200km i zatankowałem do pełna (ten sam dystrybutor) wyszło 2.3l Pb

6. Mało wyczuwalny ale wydaję mi sie że jest on spowodowany również wagą instalacji oraz zatankowaniem paliwa i LPG

7. NIe przekracza 90 stopni

8. 8000km

9. raz dopiero ale za 2000 znowu jadę

Zdjęcia musiałbym zrobić a nie chce mi sie zbytnio

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> jak bedziecie mocno naciskać to sie pofatyguję

pozdrawiam.

Jeśli po kolejnych 8 tys. znowu padnie, to można będzie się czegoś domyślać. Super, ze opisujesz. Tez czekam na spostrzeżenia i opisy.

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

fragment z tematu

Co jest ciekawe?

Napisałem jak jest teraz w innym temacie. To chyba nie zbrodnia?

no ciekawe jest to, że w obu po zagazowaniu padła pompa - nic innego nie miałem na myśli

edit: aaa teraz widze ze to Twój temat - trochę to mylące... czyli to jedno i to samo auto.

Dokladnie to samo auto

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> mam tylko jedną Vectrę

Cześć i czołem !  [Wrocław]

Jestem posiadaczem Signuma z 2.2 Direct z gazem. 
Droga jaką przebrnąłem by znaleźć tego jedynego gazownika trwała dwa tygodnie. Wszystkie warsztaty do których wysłaliśmy zapytanie wystawiły ofertę ale gdy już się kontaktowałem by dogadać szczegóły przepraszali za błąd i odmawiali założenia instalacji. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem STAG-a (tak posiadają sterownik i oprogramowanie) który poinformował nas o dwóch warsztatach w dolnośląskim które to robią: jeden w Lubinie oraz drugim w Jeszkowicach pod Wrocławiem. Trochę dziwne się z tym poczułem gdyż w autoryzowanych serwisach Staga we Wrocławiu wszyscy walili głupa, że się nie da ! (po prostu za dużo roboty by było przy tym więc woleli zlać sprawę oraz zabrać się za proste i szybkie standardowe instalacje). 

Po kilku telefonach oraz diagnostyce silnika Pan Arkadiusz podjął się zadania. Dwa dni trwał montaż instalacji plus regulacja silnika mongolskiej konstrukcji z przerostem komórek rakowych. Lżejszy o 3800 zł wyjechałem sprawnym autem bez żadnych komplikacji.

Na dzień dzisiejszy przejechałem 30 tys. kilometrów bez problemów !

Może najważniejsze pytanie ile pali benzyny z gazem ? Niestety wymaga dotryśnięcia pierwszego do podania drugiego w dolocie. Na przejechane 100 km spalanie benzyny wynosi 2.5 - 3.6 l (zimą do 4.5 l) oraz gazu od 7 l do 8.5 l łącznie !

W skład instalacji wchodzi:

Zbiornik toroidalny 48 l Bromech

Wielozawór - Tomasetto achille 

Gazoszczelna obudowa - Bromech 

Reduktor/Parownik - KME RED 

Zawór odcinający - OMB B2

Listwa paliwowa, czujnik ciśnienia - AC W03 i AC PS-04 

Sterownik - Stag 400.4 Dpi 

Instalacja już się zwróciła ?

Wydaje mi się że za duży udział benzyny masz ustawiony. Sam nie dłubałem jeszcze w bezpośrednich wtryskach, ale w internetach można wyczytać wartości 1.5-2.5l pb

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...