Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kowalsky

Cały czas palą sie kontrolki ABS i airbag

Recommended Posts

Witam

Po odpaleniu i podczas jazdy cały czas pala mi się kontrolki ABS oraz airbag. To się stało po następujących czynnościach które niedawno robiłem:

-wymiana uszczelniacza na walku korbowym (czyli skrzynia biegów była zdejmowana)

-wymiana klocków hamulcowych z przodu (na jednym kole brak jest czujnika zużycia klocków ale to chyba nie ma znaczenia)

-wymiana żarówki od podświetlenia przejechanych kilometrow

-zdejmowane również były fotele (posiadają boczne poduszki powietrzne)

Jeśli chodzi o ABS to albo czujniki przy kolach albo pierścienie, a może coś jeszcze?

Co do airbaga to nie mam pojęcia, sczytanie błędów coś w ogóle da?

I jeszcze jedno bo nie wiem czy tak ma być ale cały czas mi się świecą przyciski od szyb elektrycznych.

Edited by kowalsky

O losie...

Wymień pół auta a potem podepnij pod kompa...

Serio: sprawdz jakie masz błędy!

W poduszkach to pewnie tylko usunięcie błędów, jeśli wszystko dobrze złożone. ABS odczyt i wtedy można myśleć.

Poduszki będą świecić jak odepniesz kostkę pod fotelem bez odłączenia aku. Ja tak miałem. Podłączyć kompa i skasować błąd.

A przy ABS może się wtyczka odpięła przy zmianie tarczy, tak czy inaczej poduszki nie skasujesz bez podłączenia to i ABS wyjdzie gdzie się wysypał.

Nie bez odłączania akumulatora tylko na włączonym zapłonie. Tak samo wyjęcie zegarów i włączenie zapłonu powoduje błąd poduch