Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

PetrosFL

Wymiana drzwi kierowcy

Recommended Posts

Dwa tygodnie temu nabyliśmy Ślicznotkę i za miesięc wybieramy się nią na zimę do Grecji. Oprócz znękanych totalnie tarcz hamulcowych z przodu, najwiekszym problemem są drzwi (podejrzewam, że zdemolowane wystrzałem poduszki z fotela kierowcy). A w nich - wyrwany "z mięchem" ogranicznik. Dodatkowo - zacinająca się szyba elektryczna i wyrwane mocowania uchwytu do zamykania,

Jeszcze jutro się będę konsultował w sprawie tego ogranicznika, ale wygląda na to, że jednak najtaniej będzie drzwi wymienić.

Pierwszy raz w życiu. :-)

No więc się pytam Kolegów doświadczonych, na co zwrócić uwagę? Takie pytania szczegółowe mi do głowy przychodzą:

1. Na ile typowe są drzwi kierowcy? Czy jak na Allegro zgadza mi się rocznik i wyposażenie (szyba i lusterko elektryczne) to już będzie ok?

2. Jak to jest normalnie z kompletacją? Czy jak mi piszą "drzwi kompletne", to mam oczekiwać, że zakładam na zawiasy i ogranicznik, wpinam przewody i hula?

3. Czy jest w Lublinie (albo blisko) jakieś zaufane źródło tanich drzwi?

Jak się możecie spodziewać po gościu, który 16-letnią Vectrą ucieka przed zimą do Grecji, groszem nie śmierdzę. Więc każda dobra rada będzie mile widziana. Jakby ktoś był w pobliżu i chciał pomóc i poinstruować, to się mogę odwdzięczyć przetłumaczeniem jakiegoś tekstu na któryś z języków, albo postawieniem strony na Wordpressie, albo coś takiego. Bo szczerze mówiąc trochę mam stracha przed tą robotą.

Petros

Drzwi kupujesz odpowiednio przedlift lub polift. Jeśli chcesz w kolorze to dobierzesz po kodzie. Podejrzewam że nie będą pasowały zawiasy ale tu już zostaje kwestia szczęścia. Jeśli kompletne to nie mogą być z Anglika bo wtedy musisz zakładać ze swoich drzwi klamkę, zamek, wiązkę i sterowanie lusterek, choć to nie jest trudna robota

a co z czujnikiem zderzeniowym on nie jest w drzwiach czasem ?

A no jest. Faktycznie, jeśli poducha jest po strzale to trzeba szukać drzwi z takim czujnikiem. O ile czujnik to nie problem, o tyle z wiązką jest więcej grzebania. Zawsze można włożyć swoją wiązkę i dokupić zdrowy czujnik, tylko trzeba dobrać po numerze

cichy a powiedz mi czy wszystkie drzwi mają slota pod czujnik ?

Jeśli masz drzwi bez czujnika to musisz dołożyć trójkątną blachę do której jest przykręcony

Please login or register to see this quote.

nie

Dzięki za rady i informacje. Jakaś trójkątna blacha z modułem elektronicznym w drzwiach jest. Zresztą, jak podliczyłem czas i koszty, to raczej nie będę drzwi wymieniał. Mam już pomysł na "hackerski" ogranicznik. który mi zabezpieczy drzwi przed wyłamaniem, a nie będzie wymagał ich wymiany. Będę donosił o postępach. :-)

To masz wyłamane mocowanie ogranicznika czy sam ogranicznik padł?