Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

PetrosFL

Wymiana drzwi kierowcy

Polecane posty

Dwa tygodnie temu nabyliśmy Ślicznotkę i za miesięc wybieramy się nią na zimę do Grecji. Oprócz znękanych totalnie tarcz hamulcowych z przodu, najwiekszym problemem są drzwi (podejrzewam, że zdemolowane wystrzałem poduszki z fotela kierowcy). A w nich - wyrwany "z mięchem" ogranicznik. Dodatkowo - zacinająca się szyba elektryczna i wyrwane mocowania uchwytu do zamykania,

Jeszcze jutro się będę konsultował w sprawie tego ogranicznika, ale wygląda na to, że jednak najtaniej będzie drzwi wymienić.

Pierwszy raz w życiu. :-)

No więc się pytam Kolegów doświadczonych, na co zwrócić uwagę? Takie pytania szczegółowe mi do głowy przychodzą:

1. Na ile typowe są drzwi kierowcy? Czy jak na Allegro zgadza mi się rocznik i wyposażenie (szyba i lusterko elektryczne) to już będzie ok?

2. Jak to jest normalnie z kompletacją? Czy jak mi piszą "drzwi kompletne", to mam oczekiwać, że zakładam na zawiasy i ogranicznik, wpinam przewody i hula?

3. Czy jest w Lublinie (albo blisko) jakieś zaufane źródło tanich drzwi?

Jak się możecie spodziewać po gościu, który 16-letnią Vectrą ucieka przed zimą do Grecji, groszem nie śmierdzę. Więc każda dobra rada będzie mile widziana. Jakby ktoś był w pobliżu i chciał pomóc i poinstruować, to się mogę odwdzięczyć przetłumaczeniem jakiegoś tekstu na któryś z języków, albo postawieniem strony na Wordpressie, albo coś takiego. Bo szczerze mówiąc trochę mam stracha przed tą robotą.

Petros

Drzwi kupujesz odpowiednio przedlift lub polift. Jeśli chcesz w kolorze to dobierzesz po kodzie. Podejrzewam że nie będą pasowały zawiasy ale tu już zostaje kwestia szczęścia. Jeśli kompletne to nie mogą być z Anglika bo wtedy musisz zakładać ze swoich drzwi klamkę, zamek, wiązkę i sterowanie lusterek, choć to nie jest trudna robota

a co z czujnikiem zderzeniowym on nie jest w drzwiach czasem ?

A no jest. Faktycznie, jeśli poducha jest po strzale to trzeba szukać drzwi z takim czujnikiem. O ile czujnik to nie problem, o tyle z wiązką jest więcej grzebania. Zawsze można włożyć swoją wiązkę i dokupić zdrowy czujnik, tylko trzeba dobrać po numerze

cichy a powiedz mi czy wszystkie drzwi mają slota pod czujnik ?

Jeśli masz drzwi bez czujnika to musisz dołożyć trójkątną blachę do której jest przykręcony

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

nie

Dzięki za rady i informacje. Jakaś trójkątna blacha z modułem elektronicznym w drzwiach jest. Zresztą, jak podliczyłem czas i koszty, to raczej nie będę drzwi wymieniał. Mam już pomysł na "hackerski" ogranicznik. który mi zabezpieczy drzwi przed wyłamaniem, a nie będzie wymagał ich wymiany. Będę donosił o postępach. :-)

To masz wyłamane mocowanie ogranicznika czy sam ogranicznik padł?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...