Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guni1

szarpanie + bujanie autem

Recommended Posts

Witam

Mam taki problem. Jakieś półtora miesiąca temu zauważyłem, że silnik szarpie mi do ok 2 tys obrotów, kiedy się nie rozgrzeje (temperatura poniżej 80st), później w miarę normalna praca. Nie była to norma, działo się tak tylko czasem. Wyczytałem, że to coś z napięciem (przewody, świece...) i że w 8/10 takich przypadków pomagała wymiana czujnika wału korbowego.Nic z tym nie robiłem, bo nie miałem czasu, a później o tym zapomniałem.

Wczoraj wieczorem przejechałem jakieś 3 km i wszystko było ok. W nocy padało, bo miałem całe auto mokre. Dziś rano, kiedy odpaliłem auto, to miałem wrażenie, że telepie mi się na boki, jakby drgania silnika się przenosiły na całość auta. Podjechałem na stację zatankować (20m) i 3 km do domu. Po odpaleniu auto jakby bujało się na boki, na każdym biegu szarpanie, chyba nawet łącznie z 1. zatrzymałem się a skrzyżowaniu - auto się telepie - ruszam a auto tak powoli ruszyło, dusiło się i myślałem, że zaraz zgaśnie. Telepało się, silnik chodzi głośniej i jego pracę słychać z wewnątrz auta, bo po otworzeniu szyby nie zauważyłem nad wyraz głośniejszej pracy.

Wczoraj wszystko było ok, a dziś rano takie cyrki... Podjechałem też o 12 do kościoła i nic się nie działo...

Panowie, nie wiecie co może być tego przyczyną? Czy ten deszcz może mieć coś wspólnego z tym telepaniem?

Mam silnik 1.6 16v bez gazu

Please login or register to see this quote.

Jeżeli nie pokazuje żadnego błędu to raczej cewka, u Ciebie chyba DIS cały, czyli cewka z fajkami. Cewki tak padają, na wilgoć są wrażliwe. Musiał być zamienić się z kimś na 2-3 dni albo wtedy gdy to się dzieje założyć od kogoś sprawną i zobaczyć.

Dzięki Witek.

W ogołe się na autach nie znam, ale pomyślałem sobie, że to mogą być przewody WN, bo po deszczu i rano, kiedy jest jeszcze zimno i wilgotno nie odpala tak jak należy, a w słońcu jest ok albo, że przynajmniej od nich zacznę, a że nowa cewka kosztuje ok 300 zl na allegro, to zacznę od kabli

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dziś znalazłem wolną chwilę i sprawdziłem przewody. Teraz jak odpalałem przy temp +24 i słonecznie to Vectra też nie paliła na 1 gar, co wydawało mi się dosyć dziwne.

Sprawdzałem kable wyjmując je po kolei. 1,2 i 4 - silnik zaczynał zdychać. Przy 3 nic się nie działo, więc dla pewności zamieniłem jeszcze przewód 2 z 3, żeby wykluczyć ew niesprawność świecy i po wyjęciu przewodu z 3 świecy (zamienionego z 2) silnik zaczął się dławić, czyli świeca dobra a kabel niesprawny. Jest weekend, wiec już nigdzie przewodów nie dostanę, ale jak wymienię, to napiszę, czy to na pewno to.