Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

sajukk

łożysko koła przedniego

Recommended Posts

Koledzy forumowicze pomóżcie bo w kilku sklepach pytałem i otrzymałem sprzeczne informacje. Posiadam Opla vectra b kombi 2.0DTI 101km 2000r. koło mocowane na 5 śrub. Czy łożysko koła przedniego występuje oddzielnie w tym konkretnym aucie czy tylko z piastą? czy jeżeli z piastą to jest możliwość kupna takiej gdzie łożysko będzie wymieniane (tak na przyszłość). Byłem w kilku sklepach no i opinie są różne.

na przedzie można samo łożysko wymienić

Please login or register to see this quote.

Ale szybciej i taniej wyjdzie kupić piastę kpl - wtedy samemu może kolega zmienić

Edited by sajukk

Można zmienić samemu bez problemu. Trzeba tylko trochę siły do wybicia starego

Miałem nieprzyjemność zerwania 4 szpilek w jednym kole przy próbie zmienienia kół z zimowych na letnie... Później uświadomiłem sobie, że po tym jak w zimę zdjęło mi oponę z felgi poza zdjęciem zapasu nikt nie odkręcał już felgi i tak sobie przez pół roku rdzewiało...

Na szczęście śruby zostały wykręcone z piasty, ale oglądałem to wszystko i nie podejmowałbym się wymiany samej piasty lub samego łożyska, chyba że masz zamiar robić to sam i masz prasę oraz bardzo zależy Ci na cięciu kosztów bo inaczej to co dasz mechanikowi za robotę będzie kosztować tyle samo co i wymiana całej piasty z łożyskiem.

Ja wymieniałem łożysko bez żadnej prasy

Mój błąd bo nie dopisałem że używka i nie napisałem precyzyjniej zwrotnica .

Myślałem że piszą tutaj bardziej zorientowani tematem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

chodzi mi o to co w linku:)

Please login or register to see this link.

Pierwsza lepsza cena piasty :

Cała sterta łożysk:

Ale po co kupować używkę zwrotnicę ? Przecież w takiej zwrotnicy i tak trzeba wymienić łożysko, skąd wiesz ile to leżało i ile syfu tam się dostało.

Tylko nowe łożysko + wymiana która nie powinna kosztować więcej niż 70 zł

Też zawsze byłem i jestem za nowym łożyskiem ale ...... ostatnio na L4 się rozleniwiłem troszku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

To chyba tylko 6 śrub i ok 30 minut pracy aby zmienić całą zwrotnicę, z łożyskiem jest więcej zabawy i więcej trzeba użyć siły

Każdy ma jakiś budżet na naprawę swojego auta i tego niech się trzyma.

Ja akurat takie rzeczy, części mam skąd wziąć dlatego nie bałbym się ryzykować gdyż takowe części biorę zawsze jeszcze z auta na kołach