Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ArteXisYQ23

Olej w automatycznej skrzyni biegów - OPEL VECTRA C 150km PROSZĘ

Recommended Posts

Witam
Kilka dni temu zakupiłem samochód OPEL VECTRA C KOMBI 1,9 150km 2005 ( po lifcie ) z automatyczną skrzynią biegów. Auto ma przejechane 169tys km

W samochodzie będę wymieniał rozrząd, oleje itp

i zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni ?

Czy w ogóle się go wymienia ? Jeśli tak to jaki tam przychodzi ? czy są jakieś tańsze zamieniki niż GM ? Ile go wchodzi ? czy dla mechanika to duży problem ? jaki może być koszt wymiany ?

ps czy opłaca się montować używany intercooler ? czy posiada ktoś może ? jaki koszt najtańszego nowego ?

bardzo proszę o konkretne odpowiedz, bardzo zależy mi na czasie ( auto stoi u mechanika )

hej,

co do oleju, to wymieniałem na ten :

Please login or register to see this link.

Wymiana średnio co 60 tyś, chodz wiele ASO twierdzi że nie trzeba (wtedy omijamy takie ASO szerokim łukiem)

co do ceny, to nie wiem czy taniej znajdziejsz ,

co do wymiany to wchodzi 3.5 litra.

trudność średnia, jak ktoś wymianiał w jakimkolwiek automacie to sobie poradzi.

cena wymiany to pewnie około 50 ziko.

Pozdrawiam,

tremek

Edited by tremek

czyli oznaczenie skrzyni mam af40 ? czy może wystąpić inna ?

czy np

taki być nie może ?

po zalaniu trzeba później dolewać ? czy od razu wlewamy 3,5 litra ?

Edited by ArteXisYQ23

Ja u siebie, poniewaz nie wiedziałem dokładnie jak ten olej wymieniac - nie kombinowałem.

Oddałem do zakładu wyspecjalizowanego, skasowali mnie 350 plnów ( olej kosztował coś koło 280....) i jeszcze przeswietlili mi skrzynię kompem. Gwarancja na robotę, jazda próbna itp.

Ponieważ jest to wartość 1 (JEDNEGO) zbiornika ropy, to moim zdaniem kombinowanie i "oszczędzanie" nie ma sensu...

podpowie ktoś jeszcze jak z tym olejem ? czy na pewno wchodzi go 3,5 i czy można jakiś tańszy zamiennik ?

nie rozumiem postawy tańszy zamiennik, w af40 nie wymienia się całego oleju, tylko połowę, tyle zleci po odkręceniu kurka.

skrzynia ma pojemność ok 7litrów, zleci 3.5, i teraz chcesz mieszać tańszy zamiennik z tym co zostanie.

jeśli w orygniale był olej gm, to sensownie jest go dalej mieszać z olejm gm.

A jeśli chcesz wymienić cały olej, to już potrzeby jest zakład który wie jak to zrobić.

Moim zdaniem zalewanie tańszego zamiennika do tak wraźliwej skrzyni jak af40 to loteria.

Ja podpowiem żebyś poczytał np.

Na niemieckich forach polecają Fuchs Titan ATF 6000SL. Ja go wlałem kilka razy. Zrobiłem ta Vectra 140tys. w sumie ma 230tys. Nie zauważam żeby się coś zmieniło na gorsze w działaniu skrzyni od kiedy mam to auto i wlewam ten olej. No ale w cudowna wyższość jakiegoś oleju nad innymi z podobnej półki to tez nie ma co wierzyć, wiec chyba inne tez powinny być się nadawać.

Edited by Ireneusz3901

Z tego co wiem oleje MOTULA nie są najlepsze do automatów, kilka dni temu szefowi padla skrzynia w masterze po przejechaniu 1200km po wymianie oleju. W 2 salonach renaulta powiedzieli ze zabil ja olej wlasnie MOTUL który nie nadaje sie do atomatow. Nie mam niestety wiecej doświadczeń w tym temacie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Np do AF 40 na pierwsze zalanie idzie olej firmy Ravenol...i ja taki przy wymianach zalewam. Póki co po 180 000 wszystko działa bez problemu .