Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

ArteXisYQ23

Olej w automatycznej skrzyni biegów - OPEL VECTRA C 150km PROSZĘ

Polecane posty

Witam
Kilka dni temu zakupiłem samochód OPEL VECTRA C KOMBI 1,9 150km 2005 ( po lifcie ) z automatyczną skrzynią biegów. Auto ma przejechane 169tys km

W samochodzie będę wymieniał rozrząd, oleje itp

i zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni ?

Czy w ogóle się go wymienia ? Jeśli tak to jaki tam przychodzi ? czy są jakieś tańsze zamieniki niż GM ? Ile go wchodzi ? czy dla mechanika to duży problem ? jaki może być koszt wymiany ?

ps czy opłaca się montować używany intercooler ? czy posiada ktoś może ? jaki koszt najtańszego nowego ?

bardzo proszę o konkretne odpowiedz, bardzo zależy mi na czasie ( auto stoi u mechanika )

hej,

co do oleju, to wymieniałem na ten :

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Wymiana średnio co 60 tyś, chodz wiele ASO twierdzi że nie trzeba (wtedy omijamy takie ASO szerokim łukiem)

co do ceny, to nie wiem czy taniej znajdziejsz ,

co do wymiany to wchodzi 3.5 litra.

trudność średnia, jak ktoś wymianiał w jakimkolwiek automacie to sobie poradzi.

cena wymiany to pewnie około 50 ziko.

Pozdrawiam,

tremek

Edytowano przez tremek

czyli oznaczenie skrzyni mam af40 ? czy może wystąpić inna ?

czy np

taki być nie może ?

po zalaniu trzeba później dolewać ? czy od razu wlewamy 3,5 litra ?

Edytowano przez ArteXisYQ23

Ja u siebie, poniewaz nie wiedziałem dokładnie jak ten olej wymieniac - nie kombinowałem.

Oddałem do zakładu wyspecjalizowanego, skasowali mnie 350 plnów ( olej kosztował coś koło 280....) i jeszcze przeswietlili mi skrzynię kompem. Gwarancja na robotę, jazda próbna itp.

Ponieważ jest to wartość 1 (JEDNEGO) zbiornika ropy, to moim zdaniem kombinowanie i "oszczędzanie" nie ma sensu...

podpowie ktoś jeszcze jak z tym olejem ? czy na pewno wchodzi go 3,5 i czy można jakiś tańszy zamiennik ?

nie rozumiem postawy tańszy zamiennik, w af40 nie wymienia się całego oleju, tylko połowę, tyle zleci po odkręceniu kurka.

skrzynia ma pojemność ok 7litrów, zleci 3.5, i teraz chcesz mieszać tańszy zamiennik z tym co zostanie.

jeśli w orygniale był olej gm, to sensownie jest go dalej mieszać z olejm gm.

A jeśli chcesz wymienić cały olej, to już potrzeby jest zakład który wie jak to zrobić.

Moim zdaniem zalewanie tańszego zamiennika do tak wraźliwej skrzyni jak af40 to loteria.

Ja podpowiem żebyś poczytał np.

Na niemieckich forach polecają Fuchs Titan ATF 6000SL. Ja go wlałem kilka razy. Zrobiłem ta Vectra 140tys. w sumie ma 230tys. Nie zauważam żeby się coś zmieniło na gorsze w działaniu skrzyni od kiedy mam to auto i wlewam ten olej. No ale w cudowna wyższość jakiegoś oleju nad innymi z podobnej półki to tez nie ma co wierzyć, wiec chyba inne tez powinny być się nadawać.

Edytowano przez Ireneusz3901

Z tego co wiem oleje MOTULA nie są najlepsze do automatów, kilka dni temu szefowi padla skrzynia w masterze po przejechaniu 1200km po wymianie oleju. W 2 salonach renaulta powiedzieli ze zabil ja olej wlasnie MOTUL który nie nadaje sie do atomatow. Nie mam niestety wiecej doświadczeń w tym temacie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Np do AF 40 na pierwsze zalanie idzie olej firmy Ravenol...i ja taki przy wymianach zalewam. Póki co po 180 000 wszystko działa bez problemu .

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...