Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

nocturn2807

Blokujące się jedynka

Recommended Posts

Witam od dłuższego czasu od czasu do czasu jak wrzucę jedynkę i próbuje zmienić na drugi bieg to nie mogę bo jedynka jest jakby zakleszczona i nie chce się ruszyć nawet czasem tak nawet z 2 mam se nie mogę wybić biegu. Czy ktoś wie co może być przyczyną?

Spróbuj rozłączyć cięgna zmiany biegów i sprawdź czy biegi wchodzą bez problemów ruszając samym wybierakiem. Jeśli wszystko ładnie przeskakuje, to masz problem z samą dźwignią lub cięgnami. To już pocieszająca wiadomość. Jeśli przy rozłączonych cięgnach biegi nie wchodzą to masz problem ze skrzynią. Czy masz jakieś inne objawy. Bo jeśli problem jest w samej skrzyni, to możliwe że kleszczy wytarty synchronizator lub mniej prawdopodobne, że blokują się pestki na piaście 1 i 2 biegu. Czasem pomaga sama wymiana oleju przekładniowego. Jeszcze sprawdź czy pod dźwignią biegów nie masz jakichś luźnych przedmiotów. U mnie było tam kilka długopisów, które co jakiś czas wpierały w cięgna.

Ok dzięki za info będę próbował z ciegnani prócz tego nic się nie dzieję po wymianie oleju która była 8000 temu jest to samo jest tam trochę inny wybierak niż wszędzie także jak będę miał chwile to zagladne tam i napisze co i jak.

Ok dzięki za info będę próbował z ciegnani prócz tego nic się nie dzieję po wymianie oleju która była 8000 temu jest to samo jest tam trochę inny wybierak niż wszędzie także jak będę miał chwile to zagladne tam i napisze co i jak.