Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Rafco190

HAK SEDAN VECTRA C MONTAŻ

Recommended Posts

Witam wszystkich planuję montaż haka w sedanie - czy montaż jest bardzo skomplikowany ? Czy jeśli kupie to dam radę z kolegą korzystając z kanału zamontować i czy wiązka którą kupuję ma odpowiednie kości które się tylko podpina i wszystko gra .

Musisz kupic hak z modułem czy jakoś tak, albo musisz mieć w aucie już takowy moduł.

W starych autach montowało się hak a przewody łączyło pod lampe i działało, w VC niestety od razu byś miał błędy z żarówkami itd, więc musisz kupić zestaw dedykowany którego wiązka wpina się w odpowiednie miejsce w bagażniku.

Czyli muszę przeszukać bagażnik swojego sedana - może mam gdzieś właśnie takie wyjście aby się tylko podpiąć. Mam 2006 może juz coś takiego dla ułatwienia jest .Pytanie tylko czy mocowanie jest trudne ( np. zdejmowanie wydechu itp. ) , czy można bez większych trudności zamontować używając kanału .

Potrzebujesz hak z wiazka i modułem. Moduł wpina sie w REC ktory masz po lewej pod tapicerka z bezpiecznikami itp. Do montazu trzeba zdjac zderzak wydechu nie tzreba. Tapicerka bagaznika tez ta po bokach zdejmujesz. Trzeba wiercic otwory do mocowania haka w podlodze bagaznika i pod lampami sa zaznaczone miejsca.

Dziękuję za porady - Trudno jest zdjąć zderzak? Pytam ponieważ nic tam nie było ruszane od nowego a nie chce mieć później krzywo zderzaka

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zderzak masz mocowany przy nadkolach trzeba tez wyjac lampy pod nimi sa zatrzaski. Przy tablicy rejestracyjnej tez sa 2 sruby i chyba to wszystko w sedaniel

I jeszcze dwie śrubki przy lampkach

Witam

Podłącze się pod temat bo zapytanie będzie odnośnie Haka.

Mam zamiar założyc LPG i chę zawór gazu umieścić pod rejestracją tylną. Gazownik zlukał sprawę i powiedział że nie ma sprawy i da się coś takiego wykonać, tylko musi przewiercić w belce zderzaka otwór.

I moję pytanie czy to nie będzie przeszkadzało lub osłabi jakoś zderzak jeżeli będe chciał założyc hak do samochodu ? Czy będą jakieś problemy z tym związane ?

Raczej nie ma w czym przeszkadzać.

A co do osłabienia to nic się nie stanie.

Napisz do Woocash. On ma zawór pod tablicą.

Pewnie ma jakieś fotki jak to wygląda

Czy ktoś może wie czy uda mi się zamontować hak od Insigni kombi do Vectry C sedan ? mam taką możliwość otrzymać taki za niewielką opłatą .

Jeszcze mam pytanie czy moduł jest konieczny? Nie mogę podłączyć i jechać .. nawet jeśli coś tam się pokaże na zegarach to mi to nie przeszkadza z przyczepą jadę tylko dwa razy w roku

Please login or register to see this quote.

Reca możesz sfajczyć bez modułu

Moduł lepiej zeby byl nie musi byc oryginał a jak chcesz po taniości to kilka przekaznikow i sobie zrobisz sam ale bezposrednio nie podpinaj gniazda.

Ok. Kupię moduł - mam dostęp do modułu z Insygnia ale bez kabli można to wykorzystać? Mam również hak ale to chyba już nie wyjdzie ( hak Insygnia kombi - mój sedan VC)

Witam wszystkich - mam pytanie jeśli chodzi o moduł mp-2 taki mam - nie widzę problemu jeśli chodzi o połączenie od modułu do końcówki 7 PIN- gdzie wpinać się z kablami pozostałymi według instrukcji np. zółty wejście kierunkowskaz lewy kolejny czerwony stop itp. Czy to łączę w przewód właśnie idący do kierunkowskazu i tak podobnie z innymi ? Czy wpinam się całkowicie w inne miejsca ?instrukcja jaką posiadam jest tutaj :

Please login or register to see this link.

Już po montażu haka i modułu - temat sam zrobiłem ( radocha ) zaoszczędzone sporo kasy

;-)

Edited by skins81

Witam,

w załączeniu zdjęcie części bagażnika Vectry c sedan z 2003r. Proszę o wskazanie punktów montażowych haka.

,

Dziękuję.

ładnie opisane