Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

miko666

2.5 V6 - częste problemy z wrzucaniem biegów

Polecane posty

Skrzynia u mnie działa tak, że nieraz biegi przez 15 km przez miasto wchodzą idealnie, a czasami od samego odpalenia auta nie idzie wbić żadnego.

Mogę pchnąć ze zgrzytem wajchę na siłę i wejdzie. Jak rozruszam na wciśniętym sprzęgle wbijajć powoli, delikatnie 3ke i 4ke na zmiane, to znowu na chwilę jest ok.

Nie mam pojęcia kiedy się to blokuje, mam wrażenie, że zupełnie losowo

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">...

Macie jakies pomysły?

nie masz wrażenia luźnego lewarka?

ktory to rok ??

olej w skrzyni kiedy zmieniany ??

a wysprzęglik dobrze rozłącza sprzęgło?

Moja pierwsza VB, więc nie mam porównania, ale wg mnie lewarek nie ma za dużego luzu. Co do oleju - świeżo kupiłem to auto, obstawiam, że albo w ogóle, albo bardzo dawno nie wymieniany, rozłączanie sprzęgła jest ok. Ogólnie jest pół na pół - albo chodzi idealnie od samego startu, albo jak się zblokuje - to na każdym skrzyżowaniu zanim wrzucę jedynkę to muszę powachlować przód tył ( 3ka i 4ka), i potem gładko wbijam jedynkę.

obstawiam jednak mechanizm wybierający biegi. Masz linki, więc albo one albo gniazdo lewarka, stąd pytanie o lewarek. No ale musiałbyś mieć porównanie z innym lewarkiem, wolnym od luzów.

Niekoniecznie linki, jeśli skrzynia f25

no jeśli F25 to nie, ja częściej spotkałem związek F23+X25XE -> stąd ten skrót myślowy.

Może rzeczywiście niech właściciel napisze co ma, VIN poda jak nie wie.

Rok auta 99, nie mam dowodu przy sobie w tej chwili, ale jak rozumiem były f23 i f25 w x25xe? Zależy od rocznika, czy wrzucane losowo ?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zależy od rocznika. Powinieneś mieć f23. Skrzynia sterowana jest linkami a w f25 drążkami. Na zgaszonym silniku jest to samo? Olej sprawdzany/wymieniony?

Tak jak pisałem wcześniej - olej na 90% nie ruszany. Sprawdzę jeszcze poziom, ale ubytek oleju w manualnej skrzyni to chyba rzadkość.

Zdarzają się ubytki w każdej, a poza tym w F23 to wręcz olej się wymienia.

2.5V6 z roku 1997-nagle znikad cos sie stalo i biegi prawie nie wchodza (jak wrzuce na hama to strasznie wieje-skrzypi) no i pedal sprzegla luzny.

zadzwonilem do poprzedniego wlasciciel bo auto mam od nie dawna i mowi ze na 99% pompka sprzegla bo nie dawno wymienial sprzeglo i mechanior powiedzial ze trzeba bedzie pomyslec nad wymiana tej pompki i brak mi słów pech chcial ze ja musze...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

co wy o tym sadzicie?mozliwe ze zapowietrzylo sie sprzeglo?aaa jeszcze dodam ze ani kropli nie brakuje plynu hamulcowego.

nie chce isc do pierwszego lepszego warsztatu bo zaraz wymysla to i tamto i wyjdzie ze cale sprzeglo z skrzynia do wymiany

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Andula

Sprzęgło bez powodu się nie zapowietrza. Jeśli nie ubywa płynu to pompka

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

to samo powiedz.pan z serwisu i w poniedzialek ide na wymiane tej pompki.

a w ogole jakie byly by objawy gdyby byl to wysprzeglik?plynu by ubywalo?

Edytowano przez Andula

Tak, i leciałoby z łączenia skrzyni z blokiem silnika.

ja mam to samo ze mi czasem nie chce wejsc wsteczny i zgrzytnie a czasem inne biegi
skrzynia f25 na drązek
sprzeglo nówka sachs
wysprzeglik nowy LUK
pompka sprzegla raczej dobra, w 1.6 przed swapem dzialala dobrze, w dawcy 2.5 pompka taka sama wiec nie zmieniana
sprzeglo odpowietrzane dwa razy

wiec co jeszcze moze byc nie tak ?

drążek masz dobrze wyregulowany? Aaa i może być luz na tym mechanizmie wybierania biegów, który jest na skrzyni tzw. samolot

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

hm skoro wszystkie biegi wchodza to chyba dobrze, siadło na raz, jeden na oko ustawił drązek na srodek a drugi skrecił samolot z drązkiem i jakos to jest, chyba ze ma byc jeszcze innaczej
na jednej gałce na tym samolocie wymienilismy plastik i luzu nie ma wiec powinno byc dobrze, dawniej w dawcy wszystko bylo ok

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...