Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Rafal Joker

Wymiana Zderzak(przód) oraz błotniki(przód)

Polecane posty

Witam

Mam pytanie odnośnie Insigni 2.0 CDTI EcoTech 160KM z 2009 roku (Kombi).

Auto ma uszkodzone oba przednie błotniki + przedni zderzak, co widać na zdjęciach.
I tu moje pytania:
1. Czy do tego konkretnego modelu muszę szukać za szczególnymi błotnikami, czy każde błotniki z Insigni będą pasować ? ( Mam na myśli linię samochodu, etc)

2. I tak samo w stosunku, co do zderzaka, każdy będzie odpowiedni czy musi być dopasowany do tego modelu z tego roku?

3. Samochód posiada czujniki parkowania, jak rozumiem podczas wymiany zderzaka można je ponownie "zainstalować" na nowym jeżeli są sprawne. Na czym polega ich montaż ?

4. W przednich reflektorach urwały się mocowania ( uchwyty), co skutkuje tym iż po otworzeniu maski lampy są luźne, nie stabilne, co polecacie z takim fantem zrobić, jak to najlepiej i najtaniej naprawić ?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

2jai0b5.jpg

co do lamp to możesz kupić zestaw naprawczy np.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

.

Panowie pomóżcie coś w temacie

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Musisz szukać błotników i zderzaka od przedlifta.

po zdjeciach wnioskuje że auto od handlarza więc na Twoim miejscu dobrze bym je przetrzepał przed zakupem, bo z zewnątrz ładnie pięknie i nie duże uszkodzenia a pod spodem może być miazga, co do Twoich pytań to

:

1. zakładam żę błotniki bedą pasowały od innej insygni tylko od tego samego nadwozia i od przedlifta bo w polifice mogli coś zmienić ale nie jestem pewien czy coś tam robili przy błotnikach chociaż bardzo możliwe bo masz innaczej lampy wyprofilowane w poliftowej

2. patrz punkt 1 z tym że w polifcie

3. czujki jeśli sprawne wystarczy przełożyć, najelepiej aby zderzak który kupisz był już fabrycznie z pdc

4. najtaniej kupisz zestaw naprawczy tak jak kolega wcześniej pisał

W tych miejscach nie ma nic pod spodem żeby się rozwaliło (chyba nawet mam zestaw naprawczy do lamp) , na Twoim miejscu sprawdził bym jeszcze czy spryski działają i jeśli czujniki parkowania nie pokazują informacji o jakiejś awari to są sprawne i można bez problemu przełożyć

Błotniki przed-lift nie ważne nadwozie

Lampy zaparowane!!!!! zobacz czy nie są gdzieś pęknięte bo może być że podczas dzwona dostała i ma dziure!!!!!!! zazwyczaj jest w miejscu gdzie zderzak jest mocowany od góry w lampe tam lubią pękać, troche kropelki i gumy od środka i powinno być ok, ale cene można obniżyć w zakupie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Bubek.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a insygnia co to za samochod

Czujniki działają lampy zapakowane ponieważ brakowało tych okrągłych osłonek. Czujniki parkowania działają bez zarzutu. Jak sprawdzić spryskiwacze na lampy?

spróbuj ich użyć

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">

Spryski na lampy działają pewnie jak w VC dopiero po zapaleniu świateł mijania. Takze przy sprawdzaniu sprysków nie zapomnij zapalić świateł

Ale jak ich uywa濠 Przytrzyma栤uej spryskiwacze?

Edytowano przez Rafal Joker

tak samo jak w każdym aucie pociągnij z dźwignie i zobacz czy lampy są mokre

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak jak byś chciał spryskać przednią szybe tak się włącza spryski lamp.Prztrzymujesz dłuzej dzwignię jak spryskujesz szybe i uruchamiają się spryski lamp

lub kilka razy pociągnij za manetkę bo może być jak VC że sprsyki lamp działają raz na 4 użycia sprysków szyb

nie każdy musi wiedzieć jak ich użyć więc nie rozumiem twojego wyśmiewania........ Captiva np. ma osobny przycisk do sprysków lamp.

włączyć światła na pozycje mijania(nie na auto tylko mijania) i pociągnij manetkę sprysków do siebie powinny się dwukrotnie otworzyć i spryskać lampy będzie widać z środka (tylko nalej płynu do zbiorniczka)

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dziękuję za wyjaśnienie teraz już będę wiedział. Nie wiedziałem jak ich użyć bo nie miałem auta które miało by to w wyposażeniu. Ale nikt się nie urodził i odrazu wszystko wiedział. Dzięki chłopaki za pomoc. Pozdrawiam

z załączonymi światłami psiknij na szybę najlepiej przy odpalonym silniku chociaż nie wiem czy to ma wpływ

powiem tak powiem głupie pytania to głupia odpowiedź, nie śmieje się z kolegi że nie wiedział jak użyć spryskiwaczy bo nigdy ich nie miał ale on zapytał jak je sprawdzić czy są dobre a najprościej można to zrobić przez ich użycie. jeśli pytanie będzie dobrze postawione to i odpowiedź będzie właściwa, ostatnio byłem w salonie Samsunga i koleś oglądał Gear Watcha i pytał sprzedawcę o poszczególne funkcje co jest normalne przy zakupie i w pewnym momencie sprzedawca pokazał mu że w tym zegarku jest wbudowany aparat fotograficzny a gościu się pyta co można robić tym aparatem fotograficznym? co musiał sobie sprzedawca pomyśleć o takiej osobie? że ma do czynienia z kompletnym idiotą bo co można zrobić aparatem fotograficznym przecież odpowiedź nasuwa się sama - zdjęcia bo przecież kawy tym nie zaparzy

Ale dla kupującego zegarek z aparatem było zapewne oczywiste iż robi zdjęcia i chodziło pewnie o funkcje dodatkowe, np. Robienie zdjęć z telefonu za pośrednictwem zegarka taka opcja 007. Mi się wydaje że tu bardziej chodzi o ty by próbować się wywyższyć jako znawca tematu Ale ja nie mam ci za złe tego ze się śmiałeś, najważniejsze mieć dystans do siebie i swojej wiedzy

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...