Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
ChudyLis

Nawiedzona VB :) Klakson sam trąbi

Polecane posty

Witka.

Coś mi się zrypało ostatnio z klaksonem, wcześniej działał jak należy ale oddałem do warsztatu bo klima mi coś szwankowała raz załączała się innym razem nie...

Podłubali i zrobili tylko że teraz klakson sam trąbi. Stoi pod oknem i co 15-20minut daje sygnał lub dwa.

Gdy daje dwa to jeden jest krótszy a drugi dłuższy, gdy daje jeden sygnał to jest długi i budzi wszystkich w pionie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie mam alarmu, autko pozamykane stoi jak trzeba a tu mi się jakiś tryb czuwania włącza pip... piiiiiiiiiiiiiiip o co biega?

Przekaźnik podmieniłem, nie pomogło. Instalację też z grubsza sprawdzona nic nie widać... Na noc muszę wyciągać bezpiecznik bo spać nie daje.

Ciekawe...

Opcje są 2. Zrzucić kierownicę i sprawdzić elementy pod poduszką i zmienić taśmę.

Podmienić klakson.

Ja bym od tego zaczął.

Taśmę, w sumie to raczej nazwał bym przyłączem wymieniłem, zresztą razem z kierownicą. Moja miała pryszcze na znaczku Łopla i już troszkę nie świeżo wyglądające obszycie. A że trafiła się ładniejsza to wymienione mam razem z poduchą. Problem pozostaje, w miedzy czasie byłem na kompie skasować błąd poduszki bo od dawna go miałem przez nieudolne sztukowanie taśmy w poduszce kierowcy po poprzednim właścicielu. Kilka osób już oglądało sprawę tego klaksonu nikt nic nie wykrył po za tym że klakson mi obłazi z farby...

Z tego co zauważyłem te samoistne piptanie występuje tylko jak silnik ostygnie. po powrocie z jakiejś trasy około 2h nie daje sygnału.

Jeden taki trochę mechanik mówił że mam automatyczne domykanie szyb... ja tego nie zauważyłem bo nic się samo nie domyka i to mi się wydaje głupie. Ale ta teoria opiera się na tym że jest jakiś czujnik domykania szyb i gdy jest samochód zamknięty a czujnik uszkodzony odczytuje otwartą szybę to wtedy pipta... kupy się to nie trzyma. Możliwe jest takie coś?

Dziwna sprawa

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Wydaje mi się, że te układy nie mają ze sobą nic wspólnego... klakson to nie alarm, więc czemu miałby trąbić z powodu niedomkniętej szyby? Może się nie znam, ale wydaje mi się to bez sensu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

od domykania to raczej nie jest

nie dezynfekowali klimy przypadkiem?

przekaźnik klaksonu sprawdziłeś

Z klimą był problem na kablach, gdyby dezynfekowali pewnie poczuł bym to po rachunku a zapłaciłem 60zł więc raczej nie dezynfekowali.

Przekaźniki już 3 sprawdzałem, z czego jeden z VB gdzie takiego problemu niema.

Ten klakson musi być gdzieś jeszcze podłączony bo widać nawet po sile akumulatora. Gdy mam bezpiecznik włożony i całą noc sobie pipta klakson, rankiem ledwo kręci. Gdy bezpiecznik całą noc jest wyjęty aku nie słabnie wcale i kręci jak na świeżo ładowanym.

Niestety kable od klaksonu mam sprawdzone w jakichś 70% reszta ginie gdzieś w wiązkach i nie wiadomo gdzie idzie. Trzeba chyba będzie od nowa położyć kable i tyle.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...