Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

vghbn89

Spalanie...Opel Vectra C 2.0 turbo ECOTEC 175KM

Polecane posty

Witam jestem nowy i mam małe pytanie.Zakupiłem Opel Vectra C 2.0 turbo ECOTEC 175KM i chciałbym wiedziec ile jestem w stanie przejechać na pełnym baku paliwa kilometrów, bo na komputeże pokazuje mi ze na pełnum baku 451km i wydaje mi sie ze cos mało,prosze o jakąć odpowiedz i porade pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Wynika z tego ze masz spalnie na poziomie 13,3l/100km. Jeśli to jazda miejska to mysle ze ten silnik jest w stanie tyle spalić zwłaszcza przy dynamicznej jezdzie. Ale niech się wypowiedzą osoby mające ten silnik. A masz komputer pokładowy?? Jesli tak jakie pokazuje splanie ???

tak jest komputer i pokazuje 10/11 ale chodzi o to ze bede jezdzić w trasy po 900km i chciałbym wiedziec ile jestem w stanie przejechac jadąc np 120/130k/h

nikt Ci nie da 100% odpowiedzi na to pytanie

wszystko zalezy od kierowcy,

kondycji silnika,

turbiny ,

stopnia zuzycia opon i innych podzespolow

jak chcesz robic takie dlugie trasy i przejmujesz sie spalaniem to wybrales kiepska jednostke napedowa

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

dieselki potrafia zejsc do 5 litrow (przy 120km/h stalej predkosci)

2.0 Turbo mysle ze 7-8 Ci spali jak bedziesz mial stala predkosc

Edytowano przez XNR

Kolego wrzucaj lpg i zasięg Ci się wydłuży oraz przy takich trasach szybko się zwróci, mi 42litry starcza na maks 340km

mi na 36l LPG starcza na 300 km w cyklu mieszanym

wszystko zależy od ciebie ..... ja mam BC2 ustawione od początku zakupu czyli ponad 30 tys km i srednie wg komputera pokazuje 10,8 PB

na trasie powinno wziasc ok. 8 PB w moim kombi i na 18" oponach

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez hosiek

U mnie jak miałem 270KM i 430Nm rekord jaki uzyskałem to 378km na 39L LPG. Średnia na kompie 10,3L/100km zgodna była z wynikiem faktycznego zużycia. Teraz przy prawie 300KM i ponad 400Nm spalanie mieści się w przedziale od 11 do 22l/100km w zależności od stylu jazdy.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

10.31 litra gazu ?

to tyle pali moje 1.4 8V.

Mój osobisty rekord to na 39 LGP przejechane 430 km, średnia prędkość cały czas 70 km/h.

Na miasto to tak 290-310 km starcza zbiornik gazu.

a na trasie na autostradzie po prędkościach od 170-200 to tak 220-240 km przejadę

Mi na pełnym baku pb98, jadac 150-200km/h udało sie zrobic 520 km oczywiście takie prędkości na niemieckich autostradach

Gazu pali mi 10-11/100km, spalanie z kompa 8,8-9,7 l/100.

W tej chwili mam polowe baku benzyny i zasięg pokazuje 272km

Tak

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> , tyle że miałem ustawioną dość ubogą mieszankę (AFR w okolicy 15-15,5, nawet przy większym obciążeniu, gdzie powinien być poniżej 12-tu) Przy prawidłowo ustawionej mapie gazu średnia by wyszła ok. 13L/100KM tak jak jest to teraz przy spokojnej jeździe.

Dokładnie tyle samo mam na mieście (kraków - potworne korki od ostatnich 5 miesięcy...).

Liczyłbym 13 L gazu oraz 10 L PB.

Mi w czterech autach z motorem Z20NET trasy po 1000km przy 120 na tempomacie w jedną osobę + pakunki wychodziło od 7,4 w habecie do 8,1 w kombiakach.

Moje auto 2.2 na kapie pokazuje 7.5-9 bp a lpg z kilometrow to ponizej 10 miesci sie z jazda mieszana na prostych tempo 140

Na autostradzie przy tempomacie 130 mi pali 8,3l/kkm

Na drogach krajowych przy jeździe tak do 110 pali ok 7,8l/kkm

Jadąc ostatnio 90km/h palił mi średnio koło 7 litrów, 150km/h jest to około 12 litrów. Miasto średnio ponad 13!

Mi na trasie 900 km poliftowe Signum 2.0T spaliło 7,6 przy stałej prędkości około 110-120 km/h na tempomacie.

Zrobiłem trasę z żoną do Kazimierza większość trasy to drogi krajowe i wojewódzkie 300 km plus klima to komputer 7 l pokazał z kolei na mieście 13 - 12.5 l, pokazuje choć w menu ukrytym o 0.8 pokazuje mniej zamiast np 13 jest 12,2 a nawet mniej 

Vectra pollift habeta 2.0t

Wiem że temat dotyczy z20net, ale jako użytkownik z22se powiem wam, że w sumie to macie bardzo przyzwoite to spalanie. U mnie w trasie (drogi krajowe) przy delikatnym obchodzeniu się z gazem wychodzi 7,5 z kolei jadąc normalnie tzn. bez szaleństw ale nie myśląc o spalaniu wychodzi 8,5.

Miasto (Piotrków Tryb.) 10-11L

O osiągach i przyjemności z jazdy już nie wspomnę

10-13l gazu to moje 2.8t potrafi spalić

wszystko zależy od nogi kierowcy i kondycji silnika

Oj pozazdrościć, moje Si pali w miescie prawie 14l a na trasie 300 km 8.1 przy 120 km/h. Zastanawiam sie czy przypadkiem opony 225 nie zwiekszaja spalania, cóż albo wygląd i jazda,  albo spalanie chyba wybieram to pierwsze.Pozdrawiam

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...