Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
matevrs

Błąd czujnika zderzeniowego

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Znów mam mały problem z moim signumem, a w zasadzie od początku kiedy go mam, ale dopiero teraz się zabrałem za naprawę usterki. Otóż świeci mi się kontrolka poduszki(czerwona), byłem na komputerze(op-com) i wywaliło błąd lewego przedniego czujnika zderzeniowego. Dzisiaj będąc po czujnik abs zapytałem czy mają owy czujnik. Podmieniliśmy i d***, dalej to samo(podpinaliśmy ze 3 czujniki) Postanowiłem sprawdzić przejście na kablach od czujnika, do sterownika airbag tego pod tunelem i na jednym kablu jest przejście, a na drugim nigdzie nie ma. Stąd moje pytanie czy tak powinno być? Ew. czy ma ktoś schemat tej instalacji elektrycznej od airbag? Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

przejście ma być na obu kablach

dzięki kolego za szybką odpowiedź

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:"> a ma ktoś może schemat tej instalacji?

Witam, mam taki sam problem z tym czujnikiem. Dokładnie też jest to czujnik lewy przedni. Op-com mówi że jest za niskie napięcie na tym czujniku. Myślałem że jest to wina czujnika. Kupiłem drugi na alledrogo podmieniłem ale nic to nie dało. Dalej świeci jak świeciło. Ostatnio wgryzłem się bardziej w diagnostykę tego problemu w zakładce 'programowanie'- chciałem wyłączyć brzęczek zajętości fotela. Zdziwiłem się jak zobaczyłem komunikat który brzmiał mniej więcej tak: Airbag ECU locked. Programming is not possible. Nie wiem czemu jest zblokowane programowanie tego sterownika....w tej zakładce jest również opcja kasowania sygnału wyzwolenia (lub coś takiego) ale nie wiem do czego to jest.....domyślam się że być może sterownik zapisał crash po stłuczce- wiem że autko było lekko uderzone w lewy przód i być może dlatego świeci ten czujnik......może jest ktoś bardziej kumaty w te klocki. Nie ukrywam że schemat instalacji dochodzącej do tego czujnika jak i sterownika Airbag był by bardzo potrzebny. Poproszę o taki jeśli jest to możliwe....kolego matevrs daj znać jak usuniesz usterkę...pozdrawiam i czekam na jakieś info

Jeśli podmieniamy wadliwy czujnik czy też cokolwiek związanego z poduszkami lub napinaczami. Kontrolka poduszek świeci do momentu podłączenia się i skasowania błędu. W innych systemach kontrolka gaśnie błąd jedynie zostaje zapamiętany w sterowniku tego systemu. Więc jak wymieniamu czujnik bo walił błędem. Podłączamy się techem czy co tam mamy i kasujemy błędy.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...