Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Miecio1

Wolno spadające obroty na gazie.

Recommended Posts

Witam, mam Vectrę b 1999r. Na benzynie obroty są ok. Na gazie natomiast po wrzuceniu luzu podczas jazdy obroty spadają powoli albo stają w okolicy 1500 tys. obr. przy czym podczas gdy zatrzymuję auto spadają do normy. Czasami coś mu odbija i przez jakiś czas obroty spadają normalnie. Wszystko to dzieje się gdy silnik jest już rozgrzany. Na zimnym po odpaleniu jest ok. Parownik Lovatto jak i silniczek krokowy na przewodzie gazowym są nowe. Filterek od gazu jest fabrycznie zamontowany na parowniku. Szukając w internecie znalazłem iż kręcąc śrubką na parowniku regulujemy tak by miał najwyższe równe obroty. Gdzie szukać rozwiązania problemu?

Jaka instalacja, dokładniej opisz .

Stawiam na krokowiec

Dziś miałem dokładnie to samo, pierwszy raz - na koniec jazdy w mieście praktycznie, zapalił mi się check, myślałem że odczytam błąd po powrocie do domu, ale gdy zgasiłem silnik, to już potem błędu nie było, i w pamięci został tylko czujnik położenia wałka - 0340. Lecz auto nie było w trybie serwisowym, na obroty wchodziło, było mułowate. Po ostygnięciu i odstaniu teraz idzie normalnie. Mam zarówno czujnik, jak i krokowiec.

Mam instalacje 2gen, Bingo s4, silnik x18xe.

Miecio1 - nie ruszaj lepiej tej śruby. Skoro przy niej nie grzebałeś, to nie w niej leży problem.

Założyłem na próbę na przewód gazowy zamiast krokowca regulację ręczną na pokrętło, przez parę chwil obroty spadały OK, jednak po krótkim dystansie 2-3 km. znowu pojawiły się objawy takie same jak na krokowcu. Wróciłem więc do niego z powrotem. Acha jeszcze jedno, instalacja gazowa "widzi" tylko ten nowy krokowiec. Auto kupiłem 2 m-ce temu, nie było krokowca, było pokrętło. Kupiłem ze szrotu krokowca, lecz instalacja gazowa nie chciała na nim chodzić. Podobnie było z kolejnym. (obydwa sprawdzone w innym aucie i były OK) I jeszcze jeden ciekawy objaw - jeden z tych używanych krokowców parę godzin załapał i działał normalnie, jednak po odłączeniu kostki od tej centralki sterowania gazem (nie wiem jak ona się fachowo nazywa) i podłączeniu jej z powrotem, krokowiec przestał działać, jakby centralka go przestała widzieć. Co się dzieje, czy to może być wina tej elektroniki od gazu?

Edited by Miecio1