Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
ravajas

Klekotanie z tyłu, prawdopodobnie zaciski hamulca VC 1,8 122KM

Recommended Posts

Dzień dobry.

Od pewnego czasu mam problem polegający na klekotaniu dochodzącym z tylnych kół. Około miesiąca temu miałem awarię hamulców: klocki zacisnęły się na tarczach, co powodowało znaczne osłabienie mocy samochodu i wzrost spalania (docisk był na tyle mocny, że auto na niewielkich wzmiesieniach w ogóle się nie staczało). W zakładzie naprawy powiedziano mi, że to awaria zaciskó, i że potrzebna będzie albo wymiana, albo przynajmniej regeneracja. Awarię tę usunąłem, ale od tej pory zauważyłem owo klekotanie. Słychac je zarówno kiedy jadę po nierównej drodze, jak i na w miarę równej, ale choćby nieco pofalowanej. Ten problem z kolei w warsztacie zdiagnozowano jako luz zacisków na tulejkach. Czy ktoś z Szanownych Forowiczów miał podobny problem i zechciałby się podzielić poradą co z tym zrobić? Jestem z Lublina, więc jesli komuś z Was chciałoby się poświęcić mi kulka minut, to chętnie się spotkam.

Bo oprócz tego problemu wystepują u mnie również stuki dochodzące od podłogi, jakby z prawego przodu. Ja podejrzewam, że nie jest to element zawieszenia (bo na przeglądzie technicznym niczego nieprawidłowego nie wykryto), tylko może jakiś inny element się poluzował, ewnetuanlnie obwiesił i obija się o inny. To stukanie dochodzi jakby spod kokpitu (po wyjęciu wszystkich rzeczy ze schowka nie ustaje).

Bardzo licze na Waszą pomoc, bo pewnie niedługo i tak pojadę do warsztatu robić te zaciski, ale dobrze by było gdybym wiedzia, że to na pewno to i że to na pewno tylko to.

Z góry dziekuję i pozdrawiam

Rafał Borowski

509 498 812

Sprawdz klocki hamulcowe czy dobrze sa wsadzone. W astrze nie chcialo mnie sie tych blaszek wkladac i klocki mialy troche luzu.