Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
ravajas

Klekotanie z tyłu, prawdopodobnie zaciski hamulca VC 1,8 122KM

Recommended Posts

Dzień dobry.

Od pewnego czasu mam problem polegający na klekotaniu dochodzącym z tylnych kół. Około miesiąca temu miałem awarię hamulców: klocki zacisnęły się na tarczach, co powodowało znaczne osłabienie mocy samochodu i wzrost spalania (docisk był na tyle mocny, że auto na niewielkich wzmiesieniach w ogóle się nie staczało). W zakładzie naprawy powiedziano mi, że to awaria zaciskó, i że potrzebna będzie albo wymiana, albo przynajmniej regeneracja. Awarię tę usunąłem, ale od tej pory zauważyłem owo klekotanie. Słychac je zarówno kiedy jadę po nierównej drodze, jak i na w miarę równej, ale choćby nieco pofalowanej. Ten problem z kolei w warsztacie zdiagnozowano jako luz zacisków na tulejkach. Czy ktoś z Szanownych Forowiczów miał podobny problem i zechciałby się podzielić poradą co z tym zrobić? Jestem z Lublina, więc jesli komuś z Was chciałoby się poświęcić mi kulka minut, to chętnie się spotkam.

Bo oprócz tego problemu wystepują u mnie również stuki dochodzące od podłogi, jakby z prawego przodu. Ja podejrzewam, że nie jest to element zawieszenia (bo na przeglądzie technicznym niczego nieprawidłowego nie wykryto), tylko może jakiś inny element się poluzował, ewnetuanlnie obwiesił i obija się o inny. To stukanie dochodzi jakby spod kokpitu (po wyjęciu wszystkich rzeczy ze schowka nie ustaje).

Bardzo licze na Waszą pomoc, bo pewnie niedługo i tak pojadę do warsztatu robić te zaciski, ale dobrze by było gdybym wiedzia, że to na pewno to i że to na pewno tylko to.

Z góry dziekuję i pozdrawiam

Rafał Borowski

509 498 812

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdz klocki hamulcowe czy dobrze sa wsadzone. W astrze nie chcialo mnie sie tych blaszek wkladac i klocki mialy troche luzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...