Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

komputerab

Cykanie rozrusznika.

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie odnośnie tego co w temacie. Ostatnio gdy zgasiłem auto nie chciał mi już zapalić (Vectra b 2.0 DtI). Co prawda było dość gorąco silnik był rozgrzany było tylko słychać cykanie od rozrusznika i przygasały kontrolki. Potem jakoś zaskoczył i odpalił. Teraz silnik jest zimny i też nie chce odpalić. Od dłuższego czasu miałem też problem z zapalaniem na rozgrzanym silniku bardzo ciężko kręcił, na zimnym silniku nie było tego widać. Kiedyś także gdy mi się zapowietrzył podczas kręcenia rozrusznikiem przez jakieś 5 sekund aż leciał dym od strony silnika. Czy mogą to być przewody? Czy raczej coś w rozruszniku? Akumulator jest sprawny.

Spróbuj przeczyścić kable masowe. Jak nie pomoże to regeneracja rozrusznika.

Kable przeczyściłem dalej cyka ten automat co jest na górze rozrusznika on jest albo zacięty albo spalony bo sprawdziłem palcem on wydaje ten dźwięk.

Wysuwa Ci sie tylko bendiks a rozrusznik nie kręci, może juz szczotki skończyły swój żywot, może komutator się zabrudził

Kręć kluczykiem a druga osoba niech stuka młotkiem czy podobnym narzędziem. Jeśli załapie to szczotki. Jeśli wolno kręci to jest słaby akumulator, brak przejścia na przewodach albo luzy na tulejkach w rozruszniku przez co robi się zwarcie między stojanem a wirnikiem