Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kędzi

wyjęcie szyby przedniej bocznej w VC/Signum

Recommended Posts

Witajcie, mam zapytanie odnośnie wyjęcia szyb bocznych od kierowcy i pasazera w celu przyciemnienia, tylne boczne juz zrobiłem, ale dowiedziałem sie ze jest duzo zabawy z wyjeciem przednich - nie m oglem na forum znaleźć nic w podobnym temacie - pomoze, poradzi a w razie jak nie było manuala to moge ja zrobić.

Pacjent to Signum z 2007 roku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Na dole szyby jest sruba ktora trzeba wykrecic ona jest w polowie szerokosci dostep do niej jest przez otwor w blasze tzreba ustawic szybe na odpowiedniej wysokowsci i wykrecic ta srube.

Zeby wyjac szybe trzeba czesciowo odnitowac mechanizm to umozliwi ustawienie szyby pod katem i wysuniecie jej.

Dziekuję he_niu!! pewnie pod koniec tygodnia zabiore sie za demontaz i oklejenie szyb

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zrobiłem poradę

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Masz zaznaczone na żółto otwór przez który wykręcasz śrubę, na czerwono nity do rozwiercenia.

Please login or register to see this link.

Odkrecasz śrubę, rozwiercasz nity. Górny nit po lewej koło rygla trzyma prowadnice jak go rozwiercisz przesuń ja w lewo w stronę zamka żeby nie przeszkadzała przy wyciaganiu szyby.

Ustawiasz szybe pod kątem przód w dół tył do góry i wyciagasz z drzwi.

Miłej zabawy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

No i dobra udalo mi sie wyjac szybe przyciemnic, a teraz pojawia sie feler w postaci takiej ze jedna szyba weszla bez prob

Emu a drugiej za zadne skarby nie moge dopasowac naprowadnice, a na dodatek prxy prowadnicy jednej jest taki plastik ktory mi sie ulamal

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> czesc do dostania czy trzeba caly mechanizm kupowac?

Z wlozeniem szyby faktycznie jest trudniej ale tak samo pod katem ja sie wklada najpierw srodkowy slizg potem srube a na koniec ten plastik od prowadnicy przy ryglu.

ktory pastik przy ktorej prowadnicy ?

Jeden plastik to znaczy taki mały ślizg jest dostępny 20 zł.ASO

Ten plasikowy kroty poziomo chodzi miedzy dwoma nitami, folia troche porysowana- pojdzie w innym terminie do poprawki... ale co sie naklnalem to juz inna para kaloszy

nitowałeś ponownie otwory?

a jakis opsi jak z tyłem sobie poradzic (viki c kombi)

Please login or register to see this quote.

Tu masz opis. Mnie pomógł.

Nie ma nigdzie innego tematu o szybach wiec podepne sie tutaj.Mam bardzo porysowane szyby od skrobaczki.Czy istnieje jakis srodek do polerowania szyb samochodowych?Ktos wie,ktos robił cos takiego?Bede wdzieczny za wszelkie możliwe sugestie.