Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
rayder_36

Dziwny dźwięk z podwozia Vectra B 1.8 16V

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś miesiąca moja Viki wydaje z siebie dziwny dźwięk z podwozia podczas gdy silnik jest uruchomiony. Minowycie jest takie jak by wycie. Wczoraj moja mama jadąc do znajomej dzowni do mnie że śmierdzi przypalonymi kablami. Wróciła do domu no i żeczywiście gdy załączyłęm dmuchawe to zajeżdżało spalonymi kablami ale potem już jak by wywietrzało i loozik. Dzisiaj dla testu przejechałęm się Viki jakieś 20 km i wszystko ok. Dojechałęm do domu i poczułem woń jak by przyatpianej izolacji ale też może nie do końca to. Właśnie wszystkie moje podejżenia są do pompki paliwowej. Gdy jadę Viki to nic się nie dzieje nic nie śmierdzi wszystko ok tylko jak się zatrzymam to wtedy po chwili zaczyna śmierdzieć :/ Moje pytanie do was co to może być panowie. A i jeszcze jedno jak podniosę maskę to śmierdzi właśnie tak samo jak z dmuchawy ale patrzyłęm na kable i wszystko ok pod maską. Tak jak mówiłem moje przypuszczenia to pompka paliwowa. Tutaj podsyłam filmik jak to wszystko wyje i wgl.

Dziwne , bo nie piszczy to gdy nagrywałeś pod maską, ale sprawdziłbym napinacz paska. Może on tak wyje ? Może już się blokuje a to co śmierdzi to pasek a nie kable?

Troszkę już głośno masz pod tą maską

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_39.gif" alt=":39:">

Pozdrawiam

Właśnie pod maską nie piszczy tylko wyraźnie z pod podwozia. 20 tyś temu miałem rozrząd wymieniany. Wiem klekocze kurcze to wszystko ale sam nie wiem co z tym zrobić. Muszę na pewno wymienić przepływkę bo obroty wariują i przepustnice wymienić. Mam wyciek oleju na silniku chyba z odmy ale bez dolewki także jest spokojnie bo nie ubywa. Kurcze no teraz nie śmierdzi już bo jeździłem troszkę ale chce rozwiązać problem bo musi być przyczyna. Raczej na 80% jestem pewien co do pompy paliwowej. Dźwięk czyli to wycie nie zmienia się gdy obroty się zmieniają. Non stop jest ten sam rytmiczny wyk. Może inni użytkownicy mieli podobny problem? Ale jakieś konkretne sugestie? A zapomniałem o jeszcze jednym. Wymieniana była skrzynia biegów bo stara F18 mi padła. Teraz mam wsadzoną od Daewoo Espero. Troche długie biegi ale dla mnie ekonomiczniej na trasie. Ale myślę że to nie jest przyczyna tego wycia bo skrzynie wymieniałem jakieś 15 tyś km temu. Przy okazji wymieniłem na nowe sprzęgło i wysprzęglik.

Wyczytałem, że śmierdzi Ci z nawiewu spalonym kablem może rezystor jak u mnie? Podobnie miałem.

Please login or register to see this link.

Już nie śmierdzi więc jest ok

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ale teraz inny obaw mam. Czasami gdy odpalę silnik i poczekam tak 3 sek to mi gaśnie jak by pompka nie działała. Jak mu przygazuje to wtedy jest ok i silnik sobie działa bez problemu. Więc jeżeli chodzi o ten pisk czy wycie to chyba będzie pompka paliwowa mi się wydaje.