Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Rozmar

zaczyna mulić na rozgrzanym silniku.

Recommended Posts

Witam.

Drodzy forumowicze jestem w posiadaniu Vectry C GTS 1.9 cdti 150Km.

Ostatnio zauważyłem, że na rozgrzanym silniku ma pewne kłopoty z rozpędzeniem.

Dzisiaj podczas wyprzedzania przy prędkości 120km/h na 4 biegu w pewnym momencie odcięlo moc i samochód zacząl tracić moc przy czym wyświetlił się błąd. Po ponownym uruchomieniu silnika błąd się skasował a samochód jechał już normalnie.

Nie mam pojęcia w czym tkwi problem ponieważ w dziedzinie mechaniki jestem kompletnym laikiem.

Nie wiem czy to może mieć jakiekolwiek połączenie ale dwa dni temu wyświetliła się kontrolka oleju przy cyzm olej 3 miesiące temu został wymieniony a stan jest poprawny. Również jak w poprzednim przypadku po ponownym odpaleniu silnika błąd sam sie skasował.

Pozdrawiam i proszę o pomoc w problemie.

Najpierw trzeba auto podłaczyć pod komputer skoro wywaliło błąd. Odczytasz bład i będzie wiadomo co jest nie tak. A tak to wrózenie z fusów.

a jak wygląda kolektor ? nie ma przedmuchów na klapach ?

Dlaczego wróżenie ?

To są typowe obiajwy np. EGRa który wrzucił samochód do trybu awaryjnego.

Na 4 biegu przy 120km/h to już chyba ponad 3000 obrotów było.

Albo EGR nie domaga.

Albo klapy na kolektorze.

Obstawiam oba

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ewentualnie czujnik ciśnienia doładowania do czyszczenia.

Szczęściem w nieszczęściu jest wyrzucenie błedu, gdzie komputer pomoże potwierdzić winowajcę.

Edited by Artz

Please login or register to see this quote.

Po ponownym uruchomieniu silnika błąd sie juz nie świeci więc chyba juz nie pokaże żadnego błedu w tym momencie?

Jeżeli bład świeci przed uruchomieniem silinka - będzie istniał w pamięci do 30 (jeśli mnie pamięc nie myli) poprawnych uchomień silnika i bez pojawienia się w tym czasie kolejnej awarii.

w sumie jets tak jak mowisz bo przed zapaleniem silnika wyswietla sie kontrolka. Czyli najlepiej teraz znaleźć mechanika, który zobaczy na komputerze jaki jest blad?

Znaleść mechanika, albo kolegę z OPCOM'em albo samo urządzenie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Panowie wyskoczył jakiś bład cisnienia powietrza czy cos takiego. nie jestem wstanie dokladnie okreslic ponieważ z braku czasu nie mogłem sam dojechać do godz. 18 na stacje diagnostyczna.

Please login or register to see this quote.

podaj dokładnie kod i opis błędu wtedy będzie można coś poradzić, bo "jakiś kod" to tylko jasnowidz odgadnie

numer błędu to P0234. dowiedziałem sie tlyko tyle, że może to być tysiąc różnych przyczyn..

Edited by Rozmar