Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Romanek2490

Witam, dziwne stukanie po rozruchu na zimnym silniku

Recommended Posts

WITAM SERDECZNIE UŻYTKOWNIKÓW FORUM.

Posiadam od niedawna VC 2007 1,9 cdti 150km, przebieg około 140.000

Ostatnimi czasy wysłuchałem dziwne stukanie, troche mataliczne jakby, występuje ono po rozruchu zimnego silnika ( szczególnie, jak jest juz dosc niska temp i wilgoć), trwa do kilku minut, dodam, ze to stukanie jest takie przerywane i nie równo idzie w cyklu, raz głośniej, lub ciszej, czasem nie ma go wcale. Ustaje po przejechaniu kilku metrów lub po nagrzaniu silnika do temp optymalnej. Zaczynam już głupieć lekko i mnie to bardzo nie pokoi. Proszę o jakieś sugestje.

Witaj, poszukaj tematów na temat koła pasowego wału bo może ono tak stukac, temat poruszany na forum są tam też wstawione filmiki z objawami to sobie porownasz.

Lub tematów z kołem dwumasowym

pewnie dwumasa, 140 tys. to akurat mniej więcej jej czas

Szykuj 3.000zł na dwumasę, takie są objawy padającej dwumasy. Wciśnij sprzęgło do połowy to przestanie pukać albo zacznie napierdzielać. Otwórz sobie drzwi i zgaś i odpal auto kilka razy bez sprzęgła to usłyszysz dzwonienie, wtedy nie masz co dalej szukać nic o kole pasowym.

Mam u siebie identyczne stukanie, na wyższych obrotach nie stuka i na ciepłym silniku. Niestety u mnie to na 100% dwumas, ale póki co czekam aż zacznie na ciepłym nadupcać to będę zmieniał

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Jeśli to sama dwumasa to to wydatek ok. 1300 zł, kolejny tysiąc to komplet sprzęgła jeśli trzeba wymienić i masz stukanie z głowy. Ja osobiście się zastanawiam nad używanymi częściami.

Dlaczego 3000zł ? Liczysz razem ze sprzegłem?

Ja wymieniałem 100kk samo koło i do tej pory sprzęgło działa poprawnie.

Za koło z wymianą zapłaciłem 1900zł

Po mojemu lepiej wymienić komplet, po co 2 razy rozbierać skrzynię. Liczmy po taniości ze względu że to nie wawa. Zrzucenie i założenie to 300zł za robotę. Po co płacić potem kolejne 300zł za zrzucenie i założenie. Po co 2 razy kupować usczelniacz za 110zł i olej do skrzyni za 100 zeta. Daje to 500zł kosztów stałych przy wymianie sprzęgła. Lepiej już odżałować raz i zrobić to za ok 2800zł bo tyle wychodzi to mniej więcej jak robisz bez favat.

Części 2200-2300zł z tego można mieć 500zł vatu jak możesz sobie odliczyć wtedy to się już dobrze kalkuluje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Przy aucie 2004r też bym zakładał używane części bo auto już nie pierwszej młodości więc do śmierci się nim bujać nie będziesz.

Dzięki wielkie Panowie, trochę mnie wyluzowalo, mam nadzieję, że to dwumas, raczej po waszej pomocy na to wskazuje, koła pasowego nie obstawiam, ponieważ auto czasem delikatnie drży na wolnych obrotach, wątpię by kolo wprowadzalo w takie drgania. Pozdrawiam.

Witam Ponownie, mam pytanie na temat jeszcze brania oleju silnika 1,9 cdti ? Mówi się, że nie powinny brac w ogóle, w serwisie powiedzieli mi, że norma dla tych silników to 0,5l 1000, wydaje mi się, że to trochę dużo ???

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja od wymiany do wymiany nie dolewam nic. Wymiany co ok. 18 000 km, przebieg auta 198 000 km (przed wymianą zawsze sprawdzam i jest stan)

Witam, a jest jakiś sposób na sprawdzenie dwumasy ?, prócz zwalenia skrzyni. interesuje mnie jakaś mechaniczna czynność.

Odświeżę temat - dziś po mroźnej nocy zapalając auto zaczęło stukać co jakiś czas, wyczuwalne są drgania w kabinie. 2M robiony rok temu, nie szarpie i nie zauważyłem aby jakoś dziwnie się zachowywało sprzęgło, na dodatek po ruszeniu autem nastała cisza.. Zastanawiam się nad poduszkami silnika jednak dźwięk nie za bardzo do tego pasuje.. co myślicie?

Mi te stuki przypominaja tylko 2M

Please login or register to see this quote.

Rok temu robiony - sachs + sprzeglo i wysprzeglik LUK'a.. ta diagnoza jest chyba najgorszą jaka mogła się trafić, choć od razu na myśl właśnie 2M mi przyszła.. 

Nie chce cie martwic ale tak nawala sprzegło dziwne ze tylko rok czasu wytrzymało, ale upewnij się- wiedz sobie na kanał i posłuchaj od spodu

Z tym ciężko - brak kanału oraz po ruszeniu z miejsca wszystko ustaje.. 

Ja w poprzednim aucie w duże mrozy tez miałem z rana stuki 2M, a na dodatnich temperaturach cisza, jezdzilem nim jeszcze z rok za nim sprzedałem i nic się nie działo. A jeśli rok temu zmieniałeś to wrazie czego powinneś mieć jeszcze gwarancje na nie.

Edited by kkk28