Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
r2robert

Woda pod dywanikiem z tyłu (prawa strona)

Recommended Posts

Witam

Dzisiaj sprzątając auto napotkałem się na mokry welur pod wycieraczką.

Ze stojącego auta pojawiła się woda w dwoch miejscach jedna z pod skraplacza klimy i a w drugim miejscu gdzie znalazłem mokrą wycieraczkę ,woda kapała ze spinki przewodów hamulcowych mieliście kiedyś taki przypadek ?Proszę o pomoc

Zacznij od sprawdzenia odplywów w podszybiu sa po jednym z kazdej strony jeden pod filtrem kabinowym drugi pod silniczkiem mechanizmu wycieraczek.

Sprawdziłem wszystkie odpływy są drożne. Zdemontowałem dzisiaj wykładzinę i kanapę z tyłu zebrałem jakieś o,3l wody + reszta w wykładzinie.Jest możliwością ,że woda wyleciała z klimy przez kanał powietrzny w nogach pasażerów?

Temat ogarnięty powedem był nie do końca drożny odpływ skroplin klimatyzacji.

Temat do zamknięcia

Podłączę się...

Dzisiaj zauważyłem wodę na wycieraczce z lewej strony z tyłu (kilka kropel) a , że nitkt tam nie jeździł ostatnio to podniosłem wycieraczkę gumową i niestety wykładzina mokra. Nie ma tego dużo (przynajmniej tak mi się wydaję). Woda dostała się prawdopodobnie przez drzwi (próg wilgotny).

Czy ktoś miał podobny przypadek? Gdzie szukać dokładnie przyczyny? Dodam, że ostatnio strasznie lało i wiało. Odpływy drzwiowe drożne.

W poprzednim samochodzie (Leon 1M) miałem identyczne zdarzenie - ale tam była wada fabryczna drzwi, i woda zamiast spływać na sam dół drzwi - i później do odpływów - leciała nie tam gdzie trzeba i wpadał na próg i dalej na wykładzinę.

Musiałem całe wnętrze demontować i suszyć wszystko. Chciał bym tego uniknąć, zwłaszcza, że dużo do VC mi się nie dostało. W Leonie miałem wszędzie mokro.

Temat nie aktualny - sam doszedłem co było przyczyną. Teraz tylko muszę wysuszyć wykładzinę.

Edited by db1948