Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

blaz

2,2 problem z wkręcaiem

Polecane posty

Witajcie

Wiem,że to temat rzeka i jest dużo info ale nie znalazłem dokładie takich objawów jak moje.

Otóż 2,2 direct na zimym chodzi nierówno, przy raptownym wciśięciu gazu dławi się dochodzi do 3500obrotów.

Jak samochód się zagrzeje zaczyna równo choodzić, natomiast problem z wkręcaie się pozostaje.

Przy delikatnym wciskaniu gazu samochód wkręca się do końca.

Bład jaki się pojawia to wypadanie zapłonu a 3 cylindrze i nic więcej.

Pompa ma pół roku, zalożona była nowa continentala, cewka i świece nowe.

proszę o pomoc bo brakuje mi pomysłów.

Możesz mieć problem z regulatorem lub czujnikiem ciśnienia paliwa - do pewnego numeru VIN była wymiana właśnie regulatorów za darmo w ramach kampanii serwisowej. Poproś kogoś od siebie z oddziału, może zechce podmienić regulator i sprawdzić.

Ja takie objawy jak Ty miałem w momencie, gdy cewka była uszkodzona ale szło zamknąć obrotomierz- i podczas jazdy mijał spokojnie 3,5tyś. Po wymianie, wszystko jest okey. Natomiast przy pompie lub regulatorze może Ci odcinać paliwo i pojedziesz tylko do 3,5tyś obrotów. Ale to musi zapalić Ci się samochód z kluczem

Edytowano przez pizmak

A co mysłicie o tym:

wyczytałem, że jak padają pompy to często lecą opiłki i przytykają wtryski...

Czy warto je wyjmować i dać do sprawdzenia?

Cewka jest nówka Boscha i nie pomogła... niestety.

jak możesz pozwolić sobie na taki zabieg to czemu nie, ale mi padła fabryczna siemensa, a potem używka siemensa i jest wszystko okey, więc raczej ta teoria mocno naciągana mi się wydaje, ale mogę się mylić.

Ja na Twoim miejscu w pierwszej kolejności poszukał kogoś i podmienił regulator i sprawdził wtedy. Nie sztuką jest wydać mnóstwo kasy na części i samochód będzie dalej szwankował, a drobnymi kroczkami sprawdzać.

A tak jeszcze przyszło mi na myśl odnośnie wypadania zapłonu, jak u Ciebie sytuacja z rozrządem?? Bo przy jego końcu żywotności bywają częste problemy z wypadaniem zapłonu.

hej

na starym oleju trochę dzwonił, ale olej był rozrzedzony...

Po wymianie oleju na nowy nie słychać nic, więc uważam że jest ok.

Na razie wyjąłem wtryski i jutro daje je do sprawdzenia bo jeden wizualnie mi się nie podoba. Jak coś ustalę napiszę

A jaki olej wlałes? Napisz tez jaki przebieg ma auto

pozdro

Samochód ma 132tys i jest to w 100% prawdziwy przebieg

olej wlałem castrol magnatec 10w40

To olej niekonieczny do silnika z lancuchem rozrzadu. W autach tych stosowany olej nie jest bez znaczenia ze wzgledu na dysze smarujaca jak i na napinacze ktore sa hydrauliczne.

Wysłane z mojego MD7062HC2W2 przy użyciu Tapatalka

dokładnie. Do tego silnika leje się pełen syntetyk. Ja w tym sezonie przeszedłem z 5w40 na 0w40.

A tym bardziej jak jeszcze masz stary typ napinacza to może być kaplica. Niech ktoś Ci zdejmie osłonę rozrządu i sprawdzi w jakim jest stanie. I nie patrz na przebieg, bo niektórym i po 100tyś leciał napinacz...

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...