Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam. Pojawił sie dzisiaj u mnie problem ze sprzęgłem. Stojąc na czerwonym świetle trzymałem wciśniete sprzegło i hamulec i wbity miałem 1 bieg. Po chwili samochód zaczął się rwać do jazdy a żeby był wciśniety hamulec to silnik zgasł. Po puszczeniu sprzegła i wciśnieciu go jeszcze raz dopiero mogłem wybic z biegu. odpaliłem samochod czekając na zielone światło trzymając tak samo pedały (sprzegło i hamulec). Sytuacja się powtórzyła. Jakos się udało zjechać na parking (ruszyłem bez problemu) i zaczałem szukać. Zajrzałem pod samochód i na łaczeniu silnika ze skrzynią zobaczyłem wyciek płynu hamulcowego. Po chwili odpaliłem normalnie i ruszyłem na boczną droge by tam popróbowac co się dokładnie dzieje. Wnioski były takie: raz samochod stał normalnie na postoju z wcisnietym sprzegłem i wbitym biegiem a za któryms tam razem działo się to co na poczatku czyli wcisniete sprzęgło, wbity bieg i po chwili samochod sam rusza. dodam ze biegi wbijaja się bez problemu i sprzegło się nie ślizga ale wyciek w okolicach skrzyni i silnika dajej jest. podczas jazdy do domu biegi i sprzęgło działały normalnie.

Moj samochód to Opel Vectra B 2.0 dti 2001 rok.

Czy ktos z forumowiczów miał podobne przygody bo czytając forum nie znalazłem u nikogo podobnych objawów. Z góry dziekuję za pomoc.

Jeśli na łączeniu wycieka płyn hamulcowy to padł wysprzęglik. Sprawa prosta. Wysprzęglik puszczając płyn cofa się i powoli załącza napęd, dlatego po chwili samochód rusza. Po kilkukrotnym przepompowaniu zostaje napompowany nowy płyn do wysprzęglika i samochód jedzie dobrze. Płynu tez pewnie ze zbiorniczka ubyło. Radziłbym nie czekać bo niedługo nie będzie sprzęgła wcale

Dziękuje z rzeczowe wyjaśnienie sprawy. Coś tak podejrzewałem ale chyba łudziłem się ze będzie to coś tańszego w naprawie.

Jeszcze 3 pytanka:

jakiej firmy kupić ten wysprzęglik? żeby nie wydać całej pensji a też nie kupić lipy.

Jak się dowiedzieć jaka jest skrzynia biegów?

i jaki płyn hamulcowy kupić zeby od razu wymienić.

pozdrawiam

W Twoim wypadku to powinieneś kupić cały komplet czyli robisz wysprzeglik i sprzęgło. Tysiąc pęknie z robocizną.

Skrzynie powinieneś mieć f23, ale sprawdź rozkodowując nr VIN

Jak F23 to wsteczny jest pod 5 biegiem, jak F18 to wsteczny jest przy 1.

Może jeszcze kapać z króćca wychodzącego ze skrzyni na który nachodzi przewód z odpowietrznikiem, wtedy płyn leci na dół po wysprzęgliku i niżej miedzy skrzynie i silnik. Wymieniłem uszczelkę na króćcu-dalej kapało, skombinowałem nowy przewód-dalej kapie :/