Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pijey90

temp. silnika rośnie na niskich obr. a na wys. spada

Recommended Posts

Witam, gdy wracałem teraz do domu wskazówka temperatury silnika zaczęła podnosić się prawie do 100 st. wrzuciłem na luz co pogorszyło sprawę bo zaczęła dochodzić do czerwonego pola gdy zwiększyłem obr. do 3-4 tys natychmiast zaczęła spadać i utrzymywała się na 100 st. wąż od chłodnicy dość twardy... wcześniej zauważyłem że często włączał się wentylator gdy dojeżdżałem na miejsce i gasiłem silnik słyszałem że chodzi a nie było ostatnio jakiś super upałów ponadto działo się coś takiego że po przejechaniu kilku km wskazówka dochodziła prawie do 100 st potem natychmiast schodziła do 90 i trzymała się temp. ok 92 st, przed chwilą byłem sprawdzić płyn, ma kolor rudo złotawy jak olej ale nim nie śmierdzi wydawało mi się że był lany niebieski ale mogę się mylić... olej czysty i nie ubywa nie dymi na biało płynu raczej też nie ubywa ostatnio dolałem jakieś 100 ml bo mi wyskoczył komunikat... wiem że to mogą być oznaki uszczelki ale mam nadzieje że się mylę... co wy na to?

Termostat sprawdź i pompę wody

napisane z mojego Szajsunga

Sprawdź czy chłodnica w takiej sytuacji jest tak samo ciepła na całej swojej powierzchni. Ja miałem taki sam przypadek i wymieniłem wszystko a okazało się że była przytkana chłodnica. Na wyższych obrotach pompa wytwarzała większe ciśnienie i trochę przepychało płyn. Po zmniejszeniu obrotów przepływ się zmniejszał i temperatura rosła. U mnie chłodnica była ciepła na max 1/3 powierzchni patrząc od węża idącego od termostatu

czyli to nie musi być uszczelka

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_happy.png" alt="^_^" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20"> ok jutro sprawdzę jak wróce z pracy a kolor płynu i twardy wąż? płyn w strzykawce miał dosłownie kolor nowego oleju klarowny i złotawy

Ja miałem płyn koloru brązowego. Zobacz czy masz całą ciepłą chłodnicę. To nic nie kosztuje. Ja wymieniłem uszczelki pod głowicą, pompę wody, wyjmowałem wkład termostatu. Dopiero wymiana chłodnicy załatwiła sprawę

No faktycznie od strony pasazera chlodnica jest ciepla a od kierowcy zimna...

Edited by Pijey90

Please login or register to see this quote.

To masz już pierwszą dość ważna odpowiedź , podpowiedź

A więc winny był termostat, otwierał się tylko odrobinę dlatego tylko część chłodnicy się nagrzewała, zastanawia mnie tylko ten płyn chłodniczy, gdy go spuściliśmy zauważyłem że na ściankach zbiorniczka jest taki rudy osad jakby piasek czy coś takiego... płyn był zmieniany w zeszłym roku nie wsypywałem żadnych uszczelniaczy ani nic takiego...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">