Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Pijey90

temp. silnika rośnie na niskich obr. a na wys. spada

Polecane posty

Witam, gdy wracałem teraz do domu wskazówka temperatury silnika zaczęła podnosić się prawie do 100 st. wrzuciłem na luz co pogorszyło sprawę bo zaczęła dochodzić do czerwonego pola gdy zwiększyłem obr. do 3-4 tys natychmiast zaczęła spadać i utrzymywała się na 100 st. wąż od chłodnicy dość twardy... wcześniej zauważyłem że często włączał się wentylator gdy dojeżdżałem na miejsce i gasiłem silnik słyszałem że chodzi a nie było ostatnio jakiś super upałów ponadto działo się coś takiego że po przejechaniu kilku km wskazówka dochodziła prawie do 100 st potem natychmiast schodziła do 90 i trzymała się temp. ok 92 st, przed chwilą byłem sprawdzić płyn, ma kolor rudo złotawy jak olej ale nim nie śmierdzi wydawało mi się że był lany niebieski ale mogę się mylić... olej czysty i nie ubywa nie dymi na biało płynu raczej też nie ubywa ostatnio dolałem jakieś 100 ml bo mi wyskoczył komunikat... wiem że to mogą być oznaki uszczelki ale mam nadzieje że się mylę... co wy na to?

Termostat sprawdź i pompę wody

napisane z mojego Szajsunga

Sprawdź czy chłodnica w takiej sytuacji jest tak samo ciepła na całej swojej powierzchni. Ja miałem taki sam przypadek i wymieniłem wszystko a okazało się że była przytkana chłodnica. Na wyższych obrotach pompa wytwarzała większe ciśnienie i trochę przepychało płyn. Po zmniejszeniu obrotów przepływ się zmniejszał i temperatura rosła. U mnie chłodnica była ciepła na max 1/3 powierzchni patrząc od węża idącego od termostatu

czyli to nie musi być uszczelka

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_happy.png" alt="^_^" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20"> ok jutro sprawdzę jak wróce z pracy a kolor płynu i twardy wąż? płyn w strzykawce miał dosłownie kolor nowego oleju klarowny i złotawy

Ja miałem płyn koloru brązowego. Zobacz czy masz całą ciepłą chłodnicę. To nic nie kosztuje. Ja wymieniłem uszczelki pod głowicą, pompę wody, wyjmowałem wkład termostatu. Dopiero wymiana chłodnicy załatwiła sprawę

No faktycznie od strony pasazera chlodnica jest ciepla a od kierowcy zimna...

Edytowano przez Pijey90

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

To masz już pierwszą dość ważna odpowiedź , podpowiedź

A więc winny był termostat, otwierał się tylko odrobinę dlatego tylko część chłodnicy się nagrzewała, zastanawia mnie tylko ten płyn chłodniczy, gdy go spuściliśmy zauważyłem że na ściankach zbiorniczka jest taki rudy osad jakby piasek czy coś takiego... płyn był zmieniany w zeszłym roku nie wsypywałem żadnych uszczelniaczy ani nic takiego...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...