Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

markusjk

Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów

Polecane posty

Witam chciałem wymienić uszczelkę pod pokrywą zaworów , bo jest zapocona i zauważyłem też olej na podkładkach świec jak je wykręciłem . Auto VC 1.8 16V 122KM ECOTEC 2002r. Kupiłem uszczelkę Erlinga i nie wiem jaki jest moment dokręcania śrub i kolejność oraz czy używamy jakiegoś silikonu lub pasty montażowej . Jest na forum VB jak wymieniać ale nie chciał bym popełnić błędów . Jeśli ktoś mógł by udzielić wskazówek jak się za to zabrać , to będę z góry wdzięczny

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wymieniałem co prawda w vb ale to raczej różnicy nie ma . Dokręcania na wy suche tzn tak by nie było za lekko i żebyś nie ukrecil śrub . Co do kolejności ja robiłem to zaczynając od środkowych śrub kończąc na bokach .

Pozdro

Chyba najpewniej będzie gdy to robi się przy pomocy klucza tylko nie wiem jaki moment jest dokręcania.

W VB uzywało się jeszcze silikonu ,

Przyłaczę się do tematu. W najbliższym czasie też będę musiał wymienić uszczelkę. Mam w zwiąku z tym pytanie, w instrukcjach wymiany w silnikach X18XE i X20XEV wymiania się także uszczelniacze/o-ringi, czy w Z18XE też się wymienia? Mam problem żeby znaleźć o-ringi do tego silnika.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...