Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

wolfskin

Co wybrać Vectra B 1.7 td czy 2.0 di ? pomoc w zakupie

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Planuję w przyszłym tygodniu(myśle że max do środy/czwartku) zakup Vectry B, z którą nie miałem dotychczas styczności. Prosiłbym was o opinie na temat tych silników, na co miałbym się zdecydować, oraz na co szczególną uwagę zwrócić przy zakupie a dokładniej jakie są oznaki zużycia silnika. Pozdrawiam

Poczytałem trochę o pompie wtryskowej ? jakie są oznaki zużycia ?

Dobra rada na dzień dobry na forum - wybierz silnik w lepszej kondycji..

Na forum znajdziesz na forum informacje nt. 1 i 2 silnika, bolączki i zalety. Wyrób sobie własną opinię, przejedź się na żywo, porównaj dynamikę itp.

Co Ci to da, że ja napiszę, że 2.0 jest lepszy, a ktoś za chwilę że 1.7?

jeździłem 1.7 z silnikiem isuzu straszny muł, za to jednostka prawie nie do zdarcia.Natomiast 3 lata miałem VB z silnikiem diesla 101KM. dynamika duzo lepsza.Pompa wtryskowa była do zrobienia po 240 tys i służyła aż do sprzedaży 384 tys. ponadto do turbiny się nie dotykałem i służyła bez zarzutu.jedyny minus w moim egzemplarzu to ciągly wyciek z uszczelniacza na wale (kilka prób naprawy było podejmowanych)

Co tu dużo pisać. W 1.7 mocy nie zaznasz ale za to mniej awaryjna (oczywiście zależy od egzemplarza) i trochę oszczędniejsza, a w 2.0 dynamika lepsza (mowa tu o dth) ale ryzyko pompy. Ja osobiście miałem 1.7 ponad rok i jeździłem kilka razy dth. Teraz kupiłem vałkę, zagazowałem i chyba do diesla nie wrócę

I zadaj sobie pytanie czy faktycznie diesla potrzebujesz, jak dużo jeździsz itd..