Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

wolfskin

Co wybrać Vectra B 1.7 td czy 2.0 di ? pomoc w zakupie

Polecane posty

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Planuję w przyszłym tygodniu(myśle że max do środy/czwartku) zakup Vectry B, z którą nie miałem dotychczas styczności. Prosiłbym was o opinie na temat tych silników, na co miałbym się zdecydować, oraz na co szczególną uwagę zwrócić przy zakupie a dokładniej jakie są oznaki zużycia silnika. Pozdrawiam

Poczytałem trochę o pompie wtryskowej ? jakie są oznaki zużycia ?

Dobra rada na dzień dobry na forum - wybierz silnik w lepszej kondycji..

Na forum znajdziesz na forum informacje nt. 1 i 2 silnika, bolączki i zalety. Wyrób sobie własną opinię, przejedź się na żywo, porównaj dynamikę itp.

Co Ci to da, że ja napiszę, że 2.0 jest lepszy, a ktoś za chwilę że 1.7?

jeździłem 1.7 z silnikiem isuzu straszny muł, za to jednostka prawie nie do zdarcia.Natomiast 3 lata miałem VB z silnikiem diesla 101KM. dynamika duzo lepsza.Pompa wtryskowa była do zrobienia po 240 tys i służyła aż do sprzedaży 384 tys. ponadto do turbiny się nie dotykałem i służyła bez zarzutu.jedyny minus w moim egzemplarzu to ciągly wyciek z uszczelniacza na wale (kilka prób naprawy było podejmowanych)

Co tu dużo pisać. W 1.7 mocy nie zaznasz ale za to mniej awaryjna (oczywiście zależy od egzemplarza) i trochę oszczędniejsza, a w 2.0 dynamika lepsza (mowa tu o dth) ale ryzyko pompy. Ja osobiście miałem 1.7 ponad rok i jeździłem kilka razy dth. Teraz kupiłem vałkę, zagazowałem i chyba do diesla nie wrócę

I zadaj sobie pytanie czy faktycznie diesla potrzebujesz, jak dużo jeździsz itd..

dobrze kolega pisze....jak diesel to nowy

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...