Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
JurasKo5

Vectra 1.9 CDTI 150 km , dymienie , problem !

Polecane posty

Witam , mam mały problem z moją Viki. Kupiłem ją 2 tyg temu i ma mały defekt. Auto normalnie odpala , wkręca sie na obroty ale w pewnym momencie temperatura silnika (po nagrzaniu do 85 stopni) zaczyna spadać , wyskakuje błąd na konsoli alternatora i zaczyna strasznie śmierdząco dymić(jasnym dymem). Auto cały czas ma moc ale dymienie nie ustaje. Dopiero po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika znowu dostaje poprawnej temperatury i przestaje dymić ale też do czasu nagrzania sie do 90 stopnii tym razem. Prosze o pomoc bo mój mechanik rozłożył ręce gdyż po podpięciu do komputera podobno żadnych błędów nie pokazuje.

A to DPF nie próbuje się wypalić?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Który rok masz te auto?

Edytowano przez czaro3000

A sprawdzałeś czy pasek nie ślizga się lub o coś czepia ?

A masz tam DPF?

Jak sprawdzić, na słupku drzwi pasażera jest naklejka z nr VIN, na której jest kwadracik z cyferkami: 0.5 oznacza że masz.

Edytowano przez czaro3000

Posiadam dpf. Tylko niby "mechanik" sprawdził go i wszystko jest okej.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Zmień mechanika, bo niby jak on sprawdził Ci DPF-a, ma rentgen w oczach, czy jak ?? Zobacz na op-comie jakie masz nasycenie DPF.

Ale myślicie panowie że to jest właśnie DPF? W jaki sposób go oczyścić(Nigdy nie mialem samochodu z filtrem DPF) ? czy może lepiej go usunąć ?

Jak masz komputer pokładowy z chwilowym spalaniem to zaobserwuj czy Ci nie wzrasta spalanie podczas tego dymienia.

Jak podczas tego dymienia masz spalanie rzędu 4l/h to znaczy, że wypala się dpf i tego procesu nie przerywaj, aż spalanie Ci spadnie na ok 1.1-1.2l/h.

Nie wywalaj dpfa poki dziala.

Co do wyalania to spalanie jest w normie 1-1,5l. Byłem u drugiego mechanika to powiedzial ze to dpf i ze albo regeneracja albo usunięcie. Cena usunięcia u niego to 1000zł . Opłacalne ? Turbina była wyjęta i sprawdzona dzisiaj. Z turbiną wszystko ok. Doradźcie panowie bo nie wiem co robić. Autem po prostu nie da sie jezdzić bo po przejechaniu 2-3 km zaczyna kopcić jak najęte, trzeba stawać odpalać jeszcze raz.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A czy ten mechanik powiedział w jakim stopniu jest nasycony filtr dpf??Moze da sie go jeszcze wypilic stacjonarnie a pozniej dynamicznie podczas jazdy.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...