Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
JurasKo5

Vectra 1.9 CDTI 150 km , dymienie , problem !

Recommended Posts

Witam , mam mały problem z moją Viki. Kupiłem ją 2 tyg temu i ma mały defekt. Auto normalnie odpala , wkręca sie na obroty ale w pewnym momencie temperatura silnika (po nagrzaniu do 85 stopni) zaczyna spadać , wyskakuje błąd na konsoli alternatora i zaczyna strasznie śmierdząco dymić(jasnym dymem). Auto cały czas ma moc ale dymienie nie ustaje. Dopiero po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika znowu dostaje poprawnej temperatury i przestaje dymić ale też do czasu nagrzania sie do 90 stopnii tym razem. Prosze o pomoc bo mój mechanik rozłożył ręce gdyż po podpięciu do komputera podobno żadnych błędów nie pokazuje.

A to DPF nie próbuje się wypalić?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Który rok masz te auto?

Edited by czaro3000

A sprawdzałeś czy pasek nie ślizga się lub o coś czepia ?

A masz tam DPF?

Jak sprawdzić, na słupku drzwi pasażera jest naklejka z nr VIN, na której jest kwadracik z cyferkami: 0.5 oznacza że masz.

Edited by czaro3000

Posiadam dpf. Tylko niby "mechanik" sprawdził go i wszystko jest okej.

Please login or register to see this quote.

Zmień mechanika, bo niby jak on sprawdził Ci DPF-a, ma rentgen w oczach, czy jak ?? Zobacz na op-comie jakie masz nasycenie DPF.

Ale myślicie panowie że to jest właśnie DPF? W jaki sposób go oczyścić(Nigdy nie mialem samochodu z filtrem DPF) ? czy może lepiej go usunąć ?

Jak masz komputer pokładowy z chwilowym spalaniem to zaobserwuj czy Ci nie wzrasta spalanie podczas tego dymienia.

Jak podczas tego dymienia masz spalanie rzędu 4l/h to znaczy, że wypala się dpf i tego procesu nie przerywaj, aż spalanie Ci spadnie na ok 1.1-1.2l/h.

Nie wywalaj dpfa poki dziala.

Co do wyalania to spalanie jest w normie 1-1,5l. Byłem u drugiego mechanika to powiedzial ze to dpf i ze albo regeneracja albo usunięcie. Cena usunięcia u niego to 1000zł . Opłacalne ? Turbina była wyjęta i sprawdzona dzisiaj. Z turbiną wszystko ok. Doradźcie panowie bo nie wiem co robić. Autem po prostu nie da sie jezdzić bo po przejechaniu 2-3 km zaczyna kopcić jak najęte, trzeba stawać odpalać jeszcze raz.

Please login or register to see this quote.

A czy ten mechanik powiedział w jakim stopniu jest nasycony filtr dpf??Moze da sie go jeszcze wypilic stacjonarnie a pozniej dynamicznie podczas jazdy.