Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

jareklomza

Podswietlenie zegarów

Recommended Posts

Witam, Mam problem nie wiem gdzie szukac, wiec tak gdy zapalam swiatla to zamiast kontrolki od swiatel mijania zapala mi sie przeciwmgielne tyl i nie ma podswietlenia deski. zdemontowalem zegary byly dwie zaroweczki od podswietlenia spalone to kupilem drugie i zamontowwalem. Podswietlenia jak nie bylo tak nie ma i ta kontrolka mnie dobija co robic gdzie szukac?

VB nie ma kontrolki swiatel mijania.

Nie swieca zegary w ogole czy slabo?

to czemu mi po przekreceniu wlacznika swiatel zapala sie swiatlo przeciwmgielne tylne?, zegary wgl sie nie swieca jedynie kontrolki rzecz jasna. Zastanawia mnie czy to nie w kostce cos jest nie tak jak wyciagalem zegary to wydawala mi sie nowa

Edited by jareklomza

Nie działa podświetlenie samych zegarów czy wszystkiego? Nie masz przypadkiem przyciemnionego podświetlenia? Przeciwmgielne działają sprawnie? Podejrzewam albo źle włożoną żarówkę albo brak masy w lampie

wiec tak nie ma wogole podswietlenia zegarow zmienilem zaroweczki na nowe nadal nic. przekrecam wlacznik swiatel zapala sie kontrolka od przeciwmgielnych tyl lecz swiatla zapalaja sie normalnie naciskajac by wylaczyc przeciwmgielne nie reaguje zrobie krotki filmik i pokaze o co mi chodzi

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Na początek podmień bezpiecznik F29, oraz F21 i F22.

Napisz czy coś się zmieniło.

Jeżeli nic się nie zmieniło wyciągnij licznik i sprawdź czy na jego styku nr 9 (brązowy) masz masę, czy gdzieś się nie urwała.

Jeszcze jak możesz napisz czy to światło przeciwmgielne się wogóle świeci, bo jak nie albo tylko widać delikatną poświatę to ja obstawiam właśnie masę na styku 9.

Wyjmij na początek żarówki z tylnych lamp i spróbuj włączyć. Tak jak pisałem wcześniej albo źle założone żarówki albo brak masy. Nie napisałeś czy nie działa ci też reszta podświetlenia, przyciski czy sterowanie nawiewu

ja odlaczylem tylna lewa lampe i kontrolka od przeciwmgielnych zgasla zaraz sprawdze z tymi zarowkami.moze to jest to badz ten brak masy. podswietlenia na nawiewu nie ma, jedynie podswietla mi przycisk od klimy jak jest wlaczony oraz przycisk od przewiewu w srodku czy jak to sie zwie. reszta sie nie swieci

EDIT: Sprawdzilem zaroweczki faktycznie jedna zarowka byla nie taka co powinna

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> wiec z tym mam juz spokoj teraz dalej co robic zeby podswietlenie zegarow bylo sprawne, bezpieczniki pod kierownica siedza wszystkie nowe i takie jak powinny byc.

Edited by jareklomza

Potencjometr nie jest do 0? Sprawdź 5 razy te bezpieczniki

To sprawdź.

Please login or register to see this quote.

Możesz wziąśćkawałek przewodu podpiąć pod masę gdziekolwiek i dotknąć styku nr 9 licznika.

sprawdze z ta masa ale to juz jutro poniewaz dzis nie zbyt mialem czas na dalsze kombinowanie, PS. odnosnie podswietlenia podswietla mi jedynie wlacznik swiatel awaryjny i ten przelacznik swiatel 3 pozycji, tak wiecej podswietlenia nie ma