Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Cygal

Padająca elektryka

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam pewien problem od jakiegoś czasu. Odkąd auto kupiłem (ok. 2,5 roku temu) występują problemy z elektryką.

Od początku nie działała szyba z tyłu po prawej stronie, oraz tempomat, czym się nie przejmowałem.

Później wystąpiły problemy z zapalaniem po dłuższym postoju. Wszystko było sprawdzane przez mechanika i wszystko było sprawne.

Kilka miesięcy temu robiona była regeneracja wtryskiwaczy i alternatora. Po tym zaczęły się po kolei psuć różne rzeczy.

Najpierw padło elektryczne sterowanie lusterkiem po stronie kierowcy (po stronie pasażera działa), później światła postojowe a następnie dźwięk ostrzegawczy (np. przy otworzeniu drzwi podczas jazdy). Do tego od czasu do czasu zapala się żółta kontrolka z żarówką (wstawię na końcu posta obrazek) i zaczyna się jakieś testowanie świateł. Na panelu wyświetla się kolejno: światła postojowe > kierunkowskaz > światła mijania > światła drogowe... i tak jakby auto chciało przeprowadzić jakiś test świateł, ale gdy on trwa to lewy przedni kierunkowskaz nie działa.

Jeszcze co zauważyłem to czasami po odpaleniu zimnego silnika pojawia się czerwona kontrolka akumulatora dopóki nie przygazuję. Jak się domyśliłem nie ma wtedy ładowania (sprawdzałem woltomierzem i pokazuje wtedy ok. 11,5V na odpalonym silniku). Gdy kontrolka zgaśnie, napięcie od razu wzrasta do 13,5V i takie się utrzymuje cały czas. Co mnie martwi, to że klema minusowa się strasznie nagrzewa. Po kilku minutach chodzenia silnika nie można dotknąć klemy tak się nagrzewa.

I teraz moje pytanie. Czy komuś przytrafiły się podobne usterki? Gdzie mogę szukać przyczyny? Dodam, że akumulator był wymieniany około rok temu chociaż wydaje mi się że był dobry skoro z tym akumulatorem występują podobne problemy.

Obrazek:

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this quote.

Po pierwsze alternator do roboty bo ktoś lipnie go zrobił

Please login or register to see this quote.

Masy nie masz. Zacisk w klemie nie łączy, dlatego się grzeje. Nalej grubo kontakt po przewodzie oraz zaklep ją.

Dzięki. Problem rozwiązany.

Wystarczyło wymienić klemę. Nawet ładowanie wzrosło do 13,9 V

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Można zamknąć i do archiwum.