Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
AdamBu

Kontrolka check engine się nie świeci, auto normalnie jeździ

Polecane posty

Witam,

Mam taki problem, otóż po przekręceniu kluczyka w ogóle nie świeci mi się kontrolka check engine. Autko normalnie pali.

Przez to nie mogę nawet z czytać błędów.

Proszę o pomoc, bo ta kontrolka nie daje mi spokoju.

Może ktoś wyjął żaróweczkę albo się spaliła.

To była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem, ale niestety nie jest to żarówka...

Żarówkę zmieniłeś twierdząc że to nie żarówka? Czasami nie widać przepalenia. Dobrze było by pomierzyć czy dochodzi do niej prąd (popatrzeć na ścieżki i dojść która prowadzi do tej żarówki). U mnie jedna żarówka podświetlenia jest dobra i raz świeci a raz nie, już x razy zdejmowałem zegary i nadal nie wiem co to jest...

Żarówka na 100% sprawna, bo wyciągałem z innych kontrolek, które się świecą. Podłączałem na krótko żarówkę na kostce w miejsce podłączenia check engine i też nic, na innych pinach normalnie się świeci.

Rozebrałem pół deski rozdzielczej, szedłem po kablu wychodzącym z kostki i wygląda on na cały

To ja podepnę się do pytania ponieważ mam podobny problem. Auto nie pali (brak iskry), kontrolka Check Engine nie świeci od dawna bo pewnie "gazownik" ją wymontował żeby nie raziła

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

- Czy w Vectra B, 1.8, 1996r jest możliwość odczytania kodu błędu (mostkując piny 5 i 6 w złaczu obd) bez kontrolki Check Engine? np. podłączając się gdzieś próbierką/diodą która wymrugała by błąd??

- Lub czy macie może "HowTo" dostać się pod zegary żeby tam sprawdzić czy w ogole jest żarówka? Gdzie szukać śrubek żeby się tam dostać? Vectry B nigdy nie miałem, chcę ją tylko odpalić...

- Przy okazji, w takim starym modelu będzie problem z immo po wymianie sterownika ECU (SIMTEC 56)?

Jeśli faktycznie jest walnięty i wymienię na jakiś z allegro to auto zapali bez wymiany pętli indukcyjnej itp...

Pozdrawiam.

Witam,

Po długiej walce z niedziałającą kontrolką check w końcu udało mi się znaleźć przyczynę, otóż ktoś uciął brązowo-niebieski kabel przy samej kostce do ecu.

Po połączeniu kabla kontrolka cudownie ożyła

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

tutaj masz link, jak dostać się do zegarów, krok po kroku:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez AdamBu

Mój problem rozwiązany, kontrolka check engine jednak nie była spalona ani odpięta

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mianowicie to kupiłem ECU, opel-coma, czujnik położenia wału a okazało się że spalony był bezpiecznik zaraz przy akumulatorze przez co ECU nie miało zasilania...

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> :P

Nic to, to co mi zostało to posprzedaje, ale ciekawy jestem jednej rzeczy.

To nowe ECU które kupiłem nie ma wyłączonego immo bo po przekręceniu kluczyka mruga "check engine" i silnik nie odpala. Natomiast w opel-comie jest opcja programowania immo, czy mogę zaprogramować stary kluczyć nie znając żadnych kodów dostępu które tam trzeba podać? Czy immo jest wbudowane w ECU? tzn. czy mógłbym coś spartolić i nie odpalić już auta na starym ECU?

Bałem się spróbować bo auto zapaliło i chciałbym żeby tak już pozostało

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ale ciekawość pozostała

Pozdrawiam.

Panowie, w kompie komunikat mi wyskakuje że Check jest odłączony, gdzie szukać? jak podpiąć?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...