Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

laciek69

"Opóźniona" reakcja na pedał gazu i sporadyczny brak mocy

Recommended Posts

Witam. Od jakiegos czasu borykam się z pewnym problemem... Auto specyficznie reaguje na operowanie gazem, w sensie że przy calkowitym odpuszczeniu nastepuje szarpniecie. To samo dzieje się przy dodawaniu gazu. Z tego względu praktycznie nie ma mowy o płynnej zmianie biegów. Zawsze następuje lekkie szarpnięcie i odczucie łapania gazu z lekkim opóźnieniem, zwłaszcza przy 2/3/4 biegu. Ostatnio mialem styczność z rozlatującym się Golfem 3 od kumpla i aż mu zazdroszcze jego płynnej jazdy...

Poza tym mam wrażenie, jakby czasami samochód był zamulony, jakby chciał jechać, a nie mógł...

Kilkakrotnie zdarzyło się też, że dojeżdżając do skrzyżowania obroty spadając stanęły w okolicach 1100-1500, raz nawet 1700.

I ostatnia już kwestia, którą kiedyś poruszałem, ale nie rozwiązałem. Vectra często wstaje jakby na ssaniu, zazwyczaj gdy temp otoczenia wynosi 14 stopni i więcej. Zmieniłem oba czujniki temp póki co, jednak bez efektów.

Nie wymienialem świec, przewodow, ani nic w tym stylu. Czekam na wasze koncepcje, bo w przyszłym tygodniu odstawiam auto do mechanika i chciałbym wiedzieć na co zwrócić mu uwagę.

Na początek jaki masz silnik. Check engine się świeci?

Ja bym obstawiał EGR albo silniczek krokowy. W mniejszym stopniu ale jednak świece mogą mieć już dużą przerwę i też mogą powodować coś takiego, ale je bym ruszał dopiero po tym.

Edited by Kris.

x18xe1, checka nie ma.

To bym sprawdził właśnie te rzeczy- EGR i krokowca.

X18XE1 to bardzo podobny motor do X16XEL więc jak byś szukał na forum informacji to praktycznie wszystkie wskazówki dotyczące tych silników są zamienne.

Zacznę od wymiany świec i przewodów, bo sam nie wiem w jakim są stanie. Przy okazji mu powiem, żeby zerknął na tego egr'a, krokowca i wyczyścił przepustnicę...

Zastanawiałem się, czy gaz można jakoś podregulować, ale z drugiej strony ten luz i opóźnienie pojawia się chyba tylko podczas zmiany i jazdy na biegu.

Please login or register to see this quote.

Sprawdził bym stan poduszek może już mają dość i jest za duży skok.