Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Marcinochal987

Wymiana pióra wycieraczki

Recommended Posts

Hej,

czy istnieje opcja zamówienia samej gumy pióra wycieraczek (płaskie) GM? Jeżeli tak, to proszę o namiary.

Ewentualnie: czy Bosh AeroTwin 600 mm będą odpowiednie do Vectry GTS po stronie kierowcy?

Wg. oznaczenia na nich nie ma nic mowy o tym modelu samochodu.

Pozdr.!

Edited by Marcinochal987

Please login or register to see this quote.

600mm beda odpowiednie.

tyle że aerotwiny kupowane na sztuki to shit - po miesiącu na złom

samych gum raczej nie ma - można kombinować z dopasowaniem z innych

1. A co sądzicie o:

Please login or register to see this link.

2. Obecnie posiadam wycieraczki firmy valeo. Niestety w opisach wszystkich modeli Valeo 600 mm nie ma mowy, by nadawały się one do vectry - tylko meriva i omega.

Edited by Marcinochal987

ważny jest wymiar pióra a nie jego zastosowanie

Miałem valeo x-trem sile... i bocha a obecnie mam dużo tańsze polskie mot gum

i nie widzę różnicy pomiędzy tymi, a poprzednimi. Przy tym wszystkim zainwestowałem w polską gospodarkę, a więc kasa zostaje u nas w kraju. Kupować swoje (polskie) i jeździć, a nie potem narzekania że w Polsce nie ma roboty. Pozatym mają katalog z którego można sobie dobrać pod dany model auta.

motgum ma dobre wycieraczki ale tylko te zwykłe - płaskie są do....

Bo pewnie trafiles na chinskie podrobki.Jak kupowac takie to tylko w sklepie.Zadne tam allegro

Ok, wracając do tematu:

Wycieraczki Valeo, a zestaw naprawczy gumy aerotwin bosh.

Czy da radę to spasować?

Jeżeli nie różnią się niczym - poza składem np. gumy czy jakością wykonania, to w przyszłym tygodniu sprawię sobie taki zestaw naprawczy.

Komplet wycieraczek kupisz za ok 100 zł więc po co kombinować

Ja na aerotwin boscha jeżdżę już ze dwa lata i działają jak nowe

kupowane w sklepie (pewnym)

już od dawna są na forum wpisy, że aerotwiny na sztuki są jakieś trefne. W kompletach są OK.

Hmmm..... bo zestaw naprawczy 2 sztuki wyjdzie mnie około 55 zł?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Tak więc kupiłem płaski firmy Motgum jak polecano. Niestety ba-dzie-wie! Nie polecam; skaczą po szybie jak szaloe. Może się z czasem ułożą... jak nie, to uderzę w ten zestaw naprawczy.

Wszystko może być badziewiem, sam niedawno kupiłem oryginalne GMy i po miesiącu totalnie, a w sumie to już prawie od razu zaczęły pozostawiać smugi na szybie. Powiem tak: w ASO rzeczowo podeszli do sprawy i wycieraczki zostały bezpłatnie wymienione na nowe. Nie wiem czy byłoby to możliwe w zwykłym sklepie więc niektórzy ludzie od reklamacji w ASO są ok. Trafiła się chyba jakaś wadliwa para.

Z ciekawości - o ile czas pozwoli - zgłoszę reklamację w sklepie. Raczej nie sądzę, by została ona uznana (szczególnie od ręki).

Sprawa w toku...

Od czasu ostatniego posta przerobiłem 3 wycieraczki: 2 tańsze i 1 droższą.

Nie wchodząc w szczegóły polecam płaskie valego (niestety padły po 2 miesiącach użytkowania), bo ich gumki mogą być wymienione (wyżej mowa o zestawie naprawczym). Jak na razie minął miesiąc od wymiany i wszystko gra. Oby tak dalej!

Polecam

Na heyner all season przejeździłem blisko rok i teraz dopiero zaczynają się pojawiać smugi i będzie zmiana. W zestawie jest uchwyt i 2 gumy na każdą stronę. Cena zestawu 30 37zł. Co prawda nie jeżdżę po autostradzie za często, ale w codziennym użytku przy szybkościach do 110km/h bez zastrzeżeń żadnych. Nie skrzypią, nie piszczą.

Edited by sidewinder

ja kupiłem ostatnio na próbę jedną marketową bottari za kilkanaście złotych (płaska) - jak na razie (jakieś 3 miesiące) jest lepsza niż bosze i valea

jeden minus - bardzo brzydkie mocowanie do ramion

Edited by zubek

Ja polecam visee komplet 60 albo 55 w nordglass. Ojciec miał szybciej u siebie i wytrzymały 2 lata czyli jakieś 50kkm. Teraz mam takie same i malinowo zbierają.

Ja polecam OXIMO hybrydowe 30zł +przesyłka, średnio byłem do nich nastawiony, ale miło mnie zaskoczyły są cichutkie, dobrze zbierają. Trzeba brać komplet do insigni bo pasażera 48mm byłaby za długa. Naprawdę szczerze polecam

Ja polecil bym jeszcze przed wymiana sprawdzic katy ramion.Mysle ze przy dobrze ustawionych ramionach nawet tansza wycieraczka ma szanse podzialac troche dluzej.

Oby tylko nie Bosch!!!! Już wiecej tego szajsu nie kupie. Poprzednio wytrzymały ok 6-8 miesiecy.

Ze nie chciałem kombinować, to kupiłem dwa komplety ponownie.

Pierwszy puszczał juz paski wody po dwóch tygodniach!!! Drugi komplet poddał sie po 2 miesiącach, bo auto mniej jezdzi.

Na upartego mozna by było jeszcze na nich posmigac, oczywiście jak kogos nie denerwuje paseki wody na wysokosci oczu.

Potem kupiłem byle jakie gumy i założyłem do stelazu i od 3 miesięcy spokój. I nie kosztowały 80pln, tylko 20pln.

Nawet Alca najtansze za 8-9pln wytrzymywały wiecej.

Też jestem tego zdania, że bosch i valeo to przereklamowany towar, nie ma co przepłacać, ja mile jestem zaskoczony OXIMO, pierwszy raz mam z nimi odczynienia, ale naprawdę dają rade.

Cześć!

Też powoli rozglądam się za wycieraczkami do Vectry C, nowy sezon się zaczyna, wycieraczki po zimie trochę zdezelowane chodź nie była taka zła i powiem tak wybierać jest w czym.

A teraz pytanie czy może ktoś miał styczność z wycieraczkami MICHELIN? Wiadomo firma zajmująca się ogumieniem i wyrobami gumowymi od lat. Może warto zainwestować trochę więcej, cena wydaje mi się porównywalna z wycieraczkami Bosch czy Valeo. Najdroższe chyba są GM, ale ta opcja odpada. Dodam, że chodzi o wycieraczki płaskie.

Czy po prostu zakupić jakieś tańsze i jak się zaraz zużyją to wymienić a nie denerwować się, że firmowe się szybko popsuły i trzeba wydać 2x tyle. Obecnie mam zwykłe i ani to wygląda ani nie wyciera dobrze.

Edited by Kudłacz