Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Val

AFL - oświetlenie autostradowe

Polecane posty

Pytanie tylko do tych, co posiadają AFL - opcja w VINie:

TT2 Reflektory bi-ksenonowe skrętne (AFL): system doświetlania na łuku drogi z wysokociśnieniowymi spryskiwaczami reflektorów

W instrukcji przy opisie AFLu jest opis "Oświetlenie autostradowe" - przy czym:

• w instrukcji RM 2004 (01/2004) tego opisu nie ma
  • w instrukcji RM 2005 (08/2004) jest opis: "Przy dużych prędkościach i jeździe na wprost automatycznie zwiększana jest intensywność świateł mijania, a tym samym zasięg reflektorów."
  • w instrukcji RM 2006-2008 (08/2006) jest opis: "Przy wyższych prędkościach i ciągłej jeździe na wprost automatycznie wzrasta moc świateł mijania, a tym samym zasięg reflektorów."
  • w TISie jest opis: "Dzięki zastosowaniu dynamicznej regulacji zasięgu świateł przy prędkości powyżej 120 km/h i stałej jeździe na wprost światła mijania ustawiają się automatycznie nieco wyżej i poprawiają widoczność na większą odległość. Seryjnie montowany, dynamiczny układ regulacji reflektorów odpowiada za to, aby przy światłach „autostradowych” nie dochodziło do oślepienia kierowców nadjeżdżających z przeciwnego pasa ruchu."

Czy ktoś u siebie coś takiego ma? Ja u siebie nie za bardzo to zauważam. W Techu 2 w testach jest tryb autostradowy i światła się trochę unoszą. Ale nie ma funkcji aktywacji tego. Domyślam się, że to powinno być już samo aktywowane.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_blink.png" />

Kiedyś znalazłem podobny wątek na forum Vectra Unlimited - tam facet się gryzł z GM, że niby u niego to nie działa. Bardzo ciekawie się to czytało. :woot: Tam wszyscy doszli do wniosku, że to działało tylko w autach robionych na niemiecki rynek. A np. na polski - już nie. Czy jest to możliwe? Ja mam na niemiecki. B)

Prośba pisać w postach: model auta, rok auta, na jaki rynek auto. :thx:

Edytowano przez Val

Ja nie zauważyłem takiej opcji (AFL, bixenon przedlift).

Nie wiem na jakiej podstawie miałyby się rozjaśniać światła, to raczej nie jest możliwe przy xenonach i przetwornicach.

Za niskie napięcie nie rozpali żarnika, zbyt wysokie spali go albo spowoduje, że wybuchnie...

Co do "podnoszenia" wysokości a tym samym zasięgu świateł to być może masz rację, może to jest zależne właśnie od rynku przeznaczenia. U Niemców autobahny są oddzielone płytkami (płot), które uniemożliwiają oślepienie kierowcy jadącego z przeciwnej strony. Być może w opcji AFL jest taka możliwość, może wciśnięcie tempomatu wyzwala taką opcję jednak co w przypadku gdy jedziemy drogą ekspresową dwujezdniową ze stałą prędkością 120 km/h?

Nie bardzo chce mi się w to wierzyć ale nie mówię, że w pewnych okolicznościach wspomnianych przez Ciebie tak nie jest...

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Manul mojej przejściówki też o tym wspomina, że przy dłuższej jeździe 'na wprost' (lekkie łuki) przesłona soczewek powinna lekko się przesunąć zwiększając zasięg świateł...
Nie zauważyłem tego u siebie, jak i ogółem modyfikacji 'plamy' rzucanego światła przed siebie;

Auto na rynek DE, AFL seryjny;

też mam auto z DE ale jakoś u siebie czegoś takiego nie zaobserwowałem, może trzeba jakiś czas jechać powyżej 120km\h i przy wchodzeniu w łuk jest do widoczne albo nikt z nas nigdy nie zwrócił na to uwagi bo raczej nikt z nas nie patrzy podczas jazdy czy lampy mu świecą na 3 czy 4 metry do przodu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jest to w każdym wystarczy jak jadę 120 na ekspresówce i mi migają światłami niestety troszkę lipa

Edytowano przez xpirat

Dokładnie to samo mam,jak jadę autostradą w nocy to widać różnice, dalej świecą,może soczewka podnosi się troszke ale efekt widać znacząco.

Tak dokładnie soczewka się podnosi

hmmm... to ja będę to zjawisko obserwował u siebie...

Potwierdzam, że soczewki się podnoszą. AFL seria, auto na DE. O zwiększeniu mocy pierwszy raz słyszę i nic takiego nie zauważyłem.

W mojej VC tez dziala.Pewnie najlepszy i najbardziej widoczny efekt bylby przy w miare swierzych lampach (odblysnikach) .Niestety im nasze VC starsze tym odblysniki bardziej zuzyte.

Bardzo trudno zauwazyc wydluzenie sie snopu swiatla na oswietlonym odcinku drogi.

Edytowano przez matoslaw

tylko się podnoszą (nie ma czegoś takiego jak zwiększenie mocy świecenia )

... dokładnie... To tylko takie wrażenie optyczne jeśli już...

Nareszcie znalazłem ten temat na VU:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

/emoticons/default_pilot.gif" alt=":pilot:">

Poczytajcie, świetna zabawa!

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja bym dał ci nagrodę za promowanie innego forum (czytaj regulamin a potem dawaj linki do innych forum )

Zresztą nic ciekawego w tym linku niema żeby go podawać

nikt a szczeglnie gm nie będzie ci udowadniał że system działa

atrapy są 2 składane lusterka z komfortu plus doświetlanie obustronne po wbiciu wstecznego reszta działa i aż za dobrze bo na ekspresówce jak mam 120 to światłami mi migają więc na darmo nie migają wydaje mi się

/emoticons/default_ph34r.png" alt=":ph34r:" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ph34r@2x.png 2x" width="20" height="20">

wsadź sobie bezpiecznik w uec i jak nie zobaczysz różnicy to się nie dziw że nie widzisz na autostradowych

Edytowano przez xpirat

Jakie atrapy? Doświetlenie obustronne być nie może, z tego, co czytałem - doświetla się po odpowiedniej stronie.

/emoticons/default_unsure.png" />

A co to za składane lusterka z komfortu? :huh:

Bezpiecznik w UEC? Chodzi ci o tryb transportowy? :mysli:

Edytowano przez Val

atrapa czyli ściema niema takiej funkcji jak ci pisałem

Ja wiem, co to znaczy "atrapa". Ale jaka to niby funkcja miała być?

/emoticons/default_mysli.gif" />

Edytowano przez Val

Chodzi o włączenie doświetlenia z dwóch stron po wbiciu wstecznego. Podlinkowałeś wyżej temat z innego forum, gdzie została ta funkcja opisana

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

O lusterkach nie słyszałem, ale przypuszczam, że miały się składać po zadziałaniu komfortowego domykania szyb i dachu.

A w jakim celu? 

/emoticons/default_huh.png" />

Edytowano przez Val

Chyba żeby widzieć przeszkody i przodem nie przywalić w coś podczas cofania ze skręconą kierownicą

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Tak to jest z bajerami. Dla wielu ludzi z reflektorami h7 xenon jest bez sensu, bo przecież widzą do przodu. Jak ktoś ma xenony, to nie widzi przewagi bixenona. Czujniki ciśnienia, czujnik zmierzchu/deszczu, składane lusterka... Jak mówi mój zaprzyjaźniony mechanik: "Kolejna rzecz, która się może zj***ć"

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Ja tam lubię bajery tego typu i praktycznie z wszystkich korzystam.

Doświetlanie przy cofaniu jest już w fazie testów w nowym sofcie do can smart module

Edytowano przez sidewinder

Wydaje mi się, że znalazłem przyczynę, dlaczego w jednych autach tryb autostradowy działa, a w innych nie. Otóż myślę, że zależy to od wersji UECa (a dokładnie jego oprogramowania).

/emoticons/default_mysli.gif" />

Po zmianie mojego UECa "CU" (RM 2004, wersja softu "2000") na "EM" (RM 2005, wersja softu "3000") oświetlenie autostradowe zaczęło działać. :yahoo:

Edytowano przez Val

hmmmm...możliwe...

To tak samo kiedy ktoś chciałby mieć "sporta" w przedlifcie... Trza BCMa zmieniać i sterownik silnika. To dlatego, że w przedliftach ta opcja w ogóle nie była obsługiwana więc aby mieć tę funkcję trzeba wymieniać te elementy na poliftowe.

Czyli w poliftach to ma działać? ciekawa funkcja

Na to wychodzi

Tak, nawet w każdej poliftowej instrukcji o tym jest napisane - więc na pewno ma działać.

/emoticons/default_cool.png" />

Wejdź w UEC i sprawdź, jaką masz wersję softu. O ile się nie mylę - w poliftach już była wersja "4000". :mysli:

Edytowano przez Val

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...