Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Kamal

Y30DT jazda z uszkodzonym wtryskiem

Recommended Posts

Witam ponownie,
Mam taki kłopot - w dniu wczorajszym samochód stracił moc, zaczął szarpać i z silnika przy wyższych obrotach zaczął wydobywać się stukot. Dodatkowo juz od jakiegoś czasu dymił na czarno. Ewidentnie wtrysk (chyba że się mylę?). Niestety byłem na autostradzie, zapakowany po brzegi, musiałem jakoś dojechać gdziekolwiek (dodatkowo jazda z chorą osobą wiec nie miałem możliwości czekania na Assistance). Zrobiłem pewnie ze 30-40km max. Pod koniec stukot był jeszcze mocniejszy i auto nie miało mocy w ogóle. Dziś holuje auto do warsztatu. Zaczęli mnie straszyć, że mogłem zjechać silnik i w ogóle info ze mam być przygotowany na wielkie wydatki. Jak to wygląda? Nie znam się na tym i chciał bym wiedzieć co mogłem uszkodzić? Jak to w ogóle wygląda? Wiem, że pytanie jest bardzo ogólne i "można gdybać" ale chciał bym być przygotowany na rozmowę z mechanikiem. Czy przy takich objawach faktycznie jest szansa na spore spustoszenie, oprócz samego wtrysku? W telegraficznym skrócie - czego mogę się spodziewać w najgorszym wypadku?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Z góry dzięki i pozdrawiam

Edited by Kamal

Po co zakładasz dwa takie same tematy ? Tamten usunąłem.

Ale z którego miejsca silnika ci stukało i skąd wiesz że to wtrysk? dymić może przez mase innych rzeczy: egr, pzrepływka kiepskie paliwo itp. Stukać może tez wiele, może panewkę szlag trafił? może przegub...