Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Kamal

Y30DT jazda z uszkodzonym wtryskiem

Polecane posty

Witam ponownie,
Mam taki kłopot - w dniu wczorajszym samochód stracił moc, zaczął szarpać i z silnika przy wyższych obrotach zaczął wydobywać się stukot. Dodatkowo juz od jakiegoś czasu dymił na czarno. Ewidentnie wtrysk (chyba że się mylę?). Niestety byłem na autostradzie, zapakowany po brzegi, musiałem jakoś dojechać gdziekolwiek (dodatkowo jazda z chorą osobą wiec nie miałem możliwości czekania na Assistance). Zrobiłem pewnie ze 30-40km max. Pod koniec stukot był jeszcze mocniejszy i auto nie miało mocy w ogóle. Dziś holuje auto do warsztatu. Zaczęli mnie straszyć, że mogłem zjechać silnik i w ogóle info ze mam być przygotowany na wielkie wydatki. Jak to wygląda? Nie znam się na tym i chciał bym wiedzieć co mogłem uszkodzić? Jak to w ogóle wygląda? Wiem, że pytanie jest bardzo ogólne i "można gdybać" ale chciał bym być przygotowany na rozmowę z mechanikiem. Czy przy takich objawach faktycznie jest szansa na spore spustoszenie, oprócz samego wtrysku? W telegraficznym skrócie - czego mogę się spodziewać w najgorszym wypadku?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Z góry dzięki i pozdrawiam

Edytowano przez Kamal

Po co zakładasz dwa takie same tematy ? Tamten usunąłem.

Ale z którego miejsca silnika ci stukało i skąd wiesz że to wtrysk? dymić może przez mase innych rzeczy: egr, pzrepływka kiepskie paliwo itp. Stukać może tez wiele, może panewkę szlag trafił? może przegub...

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...