Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
adzikpl

1.8 16v Błąd silnika, auto gaśnie, nie odpala, brak mocy.

Recommended Posts

Witam.

Otóż mam w mojej Vectrze 1.8 16v X18XE1 + LPG taki problem:

Często podczas stania na światłach, w korku na luzie auto łapie check engine spadają obroty i samochód gaśnie. Przy próbie odpalenia od jakiegoś czasu (przed wymianą części odpalał "od razu") kręci i kręci aż odpali ale obroty falują od około 500-800 i gaśnie. Wtedy przeważnie niestety ale muszę poczekać kilka min i odpalić. Podczas jazdy też potrafi złapać ten błąd i wtedy auto traci jakby połowę mocy i nie wkręca się powyżej 4500 obrotów. Czytałem na forum dużo na ten temat i powymieniałem czujnik położenia wału, czujnik wałka rozrządu oraz sondę, na komputerze auto było już kilka razy oraz stało u mechanika kilka dni i powiedział, że instalacja elektryczna jest w pełni sprawna. Czujniki oczywiście w 100% oryginalne. Dodam, że mam w domu drugą taką vectrę i podmieniałem te czujniki również od niej (jeździ na co dzień bez problemu) i dalej nic. Nie wiem czy to coś pomoże ale jeszcze zauważyłem, że samochód bardzo dużo pali gazu, 50zł/160km. Prosiłbym was o pomoc bo ja już nie wiem co tu dalej sprawdzać czy wymieniać. Lub jeśli znacie kogoś kto w okolicach Krotoszyna, Ostrowa Wlkp zna się na tym to piszcie. Z góry wielkie dzięki.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by adzikpl

Podmień jeszcze przepustnice, cewkę, świece.

Sterownik silnika.

Dodam jeszcze, że w obudowie paska rozrządu jest trochę wilgotno od oleju. Może to mieć jakiś wpływ na działanie tamtego czujnika?