Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
adzikpl

1.8 16v Błąd silnika, auto gaśnie, nie odpala, brak mocy.

Polecane posty

Witam.

Otóż mam w mojej Vectrze 1.8 16v X18XE1 + LPG taki problem:

Często podczas stania na światłach, w korku na luzie auto łapie check engine spadają obroty i samochód gaśnie. Przy próbie odpalenia od jakiegoś czasu (przed wymianą części odpalał "od razu") kręci i kręci aż odpali ale obroty falują od około 500-800 i gaśnie. Wtedy przeważnie niestety ale muszę poczekać kilka min i odpalić. Podczas jazdy też potrafi złapać ten błąd i wtedy auto traci jakby połowę mocy i nie wkręca się powyżej 4500 obrotów. Czytałem na forum dużo na ten temat i powymieniałem czujnik położenia wału, czujnik wałka rozrządu oraz sondę, na komputerze auto było już kilka razy oraz stało u mechanika kilka dni i powiedział, że instalacja elektryczna jest w pełni sprawna. Czujniki oczywiście w 100% oryginalne. Dodam, że mam w domu drugą taką vectrę i podmieniałem te czujniki również od niej (jeździ na co dzień bez problemu) i dalej nic. Nie wiem czy to coś pomoże ale jeszcze zauważyłem, że samochód bardzo dużo pali gazu, 50zł/160km. Prosiłbym was o pomoc bo ja już nie wiem co tu dalej sprawdzać czy wymieniać. Lub jeśli znacie kogoś kto w okolicach Krotoszyna, Ostrowa Wlkp zna się na tym to piszcie. Z góry wielkie dzięki.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez adzikpl

Podmień jeszcze przepustnice, cewkę, świece.

Sterownik silnika.

Dodam jeszcze, że w obudowie paska rozrządu jest trochę wilgotno od oleju. Może to mieć jakiś wpływ na działanie tamtego czujnika?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...