Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

wiitia

Montaż anteny magnesowej CB

Polecane posty

Witam.

Przeczytałem cały wątek dotyczący montażu na radio ale nie znalazłem tego co mnie interesuje więc mam pytanko do użytkowników anten magnesowych.

Proszę was o informację gdzie najlepiej na dachu lub klapie w sedanie zamontować antenę magnesową (przyjmując że nie ma szpachli) żeby dało się ją najlepiej zestroić.

Radio Alan 48 PLus

Antena Hastler IC-100 podstawa magnes 90mm postawiona tył, prawy róg zaraz przy szybie i drzwiach udało mi się

zestroić do 1,5. Na klepie bagażnika nie łapała dobrej masy nie szło zestroić.

Jestem ciekaw jak wam to się stroi.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Miejsce montażu nr 2

Na samochodzie nigdy nie dostroisz anteny idealnie najlepiej mieć ja na dachu.

Najlepszy efekt otrzymasz strojąc antenę w centralnym punkcie pojazdu na jego szczycie - dach.

Na twoim obazie to pkt. 1.

Ewentualnie punkt 5 - środek klapy tylnej (efekt będzie gorszy niż na środku dachu, ale nadal lepszy niż na pozostałych punktach).
Ale jedna uwaga - tylko w przypadku kiedy antena wystawać będzie ponad wysokość dachu , co najmniej na 50 cm ponad linię dachu, stojąc na klapie tylnej...

Edytowano przez kukli

Ja mam w pkt 7, dobrze zestrojona, bez szumów.

Dokladnie najlepiej miec na srodku dachu samochodu. Tam antena bedzie najlepiej sciagac. Choc ja sie do tego nie stosuje. Tylko mam na klapie od bagaznika.

Najlepiej to bym radził załozyc cos co mozna nazwać antena bo Hustler to raczej atrapa. Stroisz ja z nastepnego dnia jak wczesniej popada zlapie wilgoci juz swr do du...y. Zasada jest taka ze antene stroimy do miejsca. Wiadomo ze najbardziej optymalny jest srodek dachu ale biorąc pod uwage chociazby problem z przedodem ktory bedzie nam podczas jazdy tlukl w dach i obcieral lakier.

W samochodzie najlepiej stawiac blizej krawedzi zeby bylo jak najkrocej do miejsca przez ktore wchodzi kabel do kabiny. Stroimy i bedzie ok. Na potrzeby przecietnego posiadacha CB wiecej nie trzeba.

Na klape np. w sedanie lepiej dac dluzsza antene chcac uzyskac lepsze osiagi.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...