Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

wiitia

Montaż anteny magnesowej CB

Recommended Posts

Witam.

Przeczytałem cały wątek dotyczący montażu na radio ale nie znalazłem tego co mnie interesuje więc mam pytanko do użytkowników anten magnesowych.

Proszę was o informację gdzie najlepiej na dachu lub klapie w sedanie zamontować antenę magnesową (przyjmując że nie ma szpachli) żeby dało się ją najlepiej zestroić.

Radio Alan 48 PLus

Antena Hastler IC-100 podstawa magnes 90mm postawiona tył, prawy róg zaraz przy szybie i drzwiach udało mi się

zestroić do 1,5. Na klepie bagażnika nie łapała dobrej masy nie szło zestroić.

Jestem ciekaw jak wam to się stroi.

Please login or register to see this link.

Miejsce montażu nr 2

Na samochodzie nigdy nie dostroisz anteny idealnie najlepiej mieć ja na dachu.

Najlepszy efekt otrzymasz strojąc antenę w centralnym punkcie pojazdu na jego szczycie - dach.

Na twoim obazie to pkt. 1.

Ewentualnie punkt 5 - środek klapy tylnej (efekt będzie gorszy niż na środku dachu, ale nadal lepszy niż na pozostałych punktach).
Ale jedna uwaga - tylko w przypadku kiedy antena wystawać będzie ponad wysokość dachu , co najmniej na 50 cm ponad linię dachu, stojąc na klapie tylnej...

Edited by kukli

Ja mam w pkt 7, dobrze zestrojona, bez szumów.

Dokladnie najlepiej miec na srodku dachu samochodu. Tam antena bedzie najlepiej sciagac. Choc ja sie do tego nie stosuje. Tylko mam na klapie od bagaznika.

Najlepiej to bym radził załozyc cos co mozna nazwać antena bo Hustler to raczej atrapa. Stroisz ja z nastepnego dnia jak wczesniej popada zlapie wilgoci juz swr do du...y. Zasada jest taka ze antene stroimy do miejsca. Wiadomo ze najbardziej optymalny jest srodek dachu ale biorąc pod uwage chociazby problem z przedodem ktory bedzie nam podczas jazdy tlukl w dach i obcieral lakier.

W samochodzie najlepiej stawiac blizej krawedzi zeby bylo jak najkrocej do miejsca przez ktore wchodzi kabel do kabiny. Stroimy i bedzie ok. Na potrzeby przecietnego posiadacha CB wiecej nie trzeba.

Na klape np. w sedanie lepiej dac dluzsza antene chcac uzyskac lepsze osiagi.