Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Trojan201

Problem z Poduszkami Silnika VB 1.8

Recommended Posts

Witam, czy może mi ktoś powiedzieć jak sie wymienia poduszki z przodu silnika i ile na to trzeba mniej więcej poświecić czasu ?

Vectra B 1.8 16V 1997r

Edited by Trojan201

Powie mi ktoś jakie poduszki kupić i jak opóścić sanki ?

idziesz do sklepu i kupujesz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> żadna filozofia co do opuszczania sanek to na 6 śrubach się trzyma i trzeba podwiesić silnik nie jest to jakaś skomplikowana sprawa

Jeśli Cie stać to najlepiej kupić oryginały a jeśli chcesz tańsze to dobrym wyborem będą poduszki firmy np Lemforder lub Febi. Sam ostatnio szukałem poduszek tyle, że do diesla ale firmy raczej polecane są te same. Nie ma sensu kupować najtańszych zamienników bo PRĘDZEJ czy później i tak znów będziesz musiał je wymieniać.

Myślałem właśnie nad tymi firmami, nie mają aż tak wygurowanych cen a są tańsze od oryginału. Czy jeżeli uniosę silnik na lewarku i coś podstawie to dam radę wymienic te poduchy sam ? Czy jeżeli sie zerwały to mogły urwać sie jakieś ich mocowania ? Tak mi wmawiali w jednym warsztacie że tak właśnie może być.

Pojechalem przed chwilą do sklepu do wyboru miałem firme Hart, Hans Pries,Febi, Lemforder, sprzedawca od razu odradził mi dwie pierwsze firmy, zdecydowalem się i zakupilem poduszki Lemfordera, koszt ponad 400zł, do tego 4 tuleje na sanki które były poszarpane 25zł szt również Lemfordera

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> teraz tylko wymienić, mam nadzieje że nie będzie tak trudno.

Można zamknać, po kilku godzinach pracy samemu, wszystko wymienione.

Mógłbyś się podzielić informacjami jak poszło i czy trudno to wymienić? Bo początkiem września będę wymieniał dlatego zastanawiam się czy dać mechanikowi (150zł) czy robić samemu.

Do wymiany przednich poduszek nie trzeba ściągać sanek. Najlepiej chyba odkręcić poduchę z łapą i łapę odkręcić już na wierzchu

Ja je tylko odkręciłem z przodu, trudno nie było czas jaki na to poświęciłem to ok 4 godzinki samemu, same poduchy to wykręcasz i wkręcasz nowe

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jeśli chodzi o tuleje to zrobiłem sobie sciągacz z długiej śruby i dużych nasadek, do tego dwa klucze i wszystko ładnie poszło.

Czy szarpanie silnikiem po wymianie tych poduch ustało ?

Ustało, nawet drążek skrzyni biegów zrobił sie sztywniejszy, i wydaje się że biegi lżej wchodza.

Teżsię zastanawiam czy nie wymienić, ja jak nagrzeję silnik to przy każdym ruszaniu tak szarpie że mam wrażenie że całą budą tłucze, dzwne że jak jest silnik zimny to jest wszystko ok.

Bo jak zimny to gumy sa twarde, jak się rozgrzeje to miękną. Ja miałem tak, że na zimnym jedna mi stukała a na ciepłym przestawała

Warto wymienić gdyż komfort jazdy się zwiększa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">