Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

skins81

Pedał hamulca powoli opada

Recommended Posts

Witam

Dzisiaj zauważyłem że po wciśnięciu pedału od hamulca na włączonym silniku pedał pomału opada na doł.

Samochód dobrze hamuje i nie miałem z tym problemów, dodam że po wyłączeniu silnika pedał jest twardy i juz nie opada na dół.

Czy ktoś sie z takim problemem spotkał, jakie mogą byc przyczyny takiego działania hamulca ?

Z jakim problemem? Nie szukaj dziury w całym.

Nie szukam, lecz się troche zdziwiłem. Nie miałem tak w poprzednim samochodzie, po nacisnięciu pedału był twardy nie opadał na dół.

Po podpompowaniu robił sie twardszy a tutaj po naciśnięciu i trzymaniu nogi na hamulcu opada.

Tak jest prawidłowo.

W mojej VC jest tak samo.

Gdy to odkryłem (przy regeneracji zacisków w warsztacie, po którym to pomagałem w odpowietrzaniu układu), byłem przerażony.

Mechanik odkręcał zawór odpowietrznika, ja naciskałem pedał hamulca. Gdy wpadł do podłogi, mechanik zakręcał odpowietrznik. Wypompowałem w ten sposób dobre 0,5 l płynu - w zamyśle wraz z powietrzem - oczywiście na bieżąco uzupełnianego w zbiorniczku pod maską, a pedał nadal zachowywał się w sposób opisany przez Ciebie. Po dobrej godzinie nierównej walki mechanik uznał, że niemożliwe, by jeszcze był zapowietrzony. Zjechał z podnośnika i test na piachu... Auto hamuje poprawnie. Koła zblokowują się całkowicie, nim w ogóle pomyślę, że pedał jest zbyt miękki i wpada w podłogę.

Układ działa poprawnie nawet przy naprawdę awaryjnym hamowaniu - ostatnio miałem taką sytuację na ekspresówce.

Mój poprzedni samochód (Renault) tak nie miał i, jak napisałem wcześniej, takie zachowanie - najważniejszego z układów w Vectrze - przerażało mnie. Ale teraz wychodzę z założenia, że Opel po prostu tak ma.