Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Szymek_

Kilka pytań.

Polecane posty

Witam. Przejdę może do konkretów, bo mam parę pytań.

Co jest?

- VB sedan 96'

- Radio Sony CDX-GT450u

- głośniki przód: tweetery seria, dół omega VB FL

Tyłu nie wliczam, bo nie używam.

Do tego - w domu leży sub na

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

więc chciałbym go wsadzić do bagażnika, bo tam pewnie będzie to miało większy sens niż w domu.

Co chciałbym?

W zasadzie na pierwszym miejscu wzmacniacz do subwoofera. Niekoniecznie małej mocy, bo w przyszłości pewnie zmienię subwoofer na coś większego, to dobrze by było nie zmieniać co chwila wzmacniacza.

Co do głośników z przodu... nie wiem czy jest sens zmieniać, ponieważ czytałem, że z moim budżetem (250-350 zł) na przód, zagra to niewiele lepiej od serii. Chodzi mi głównie o rock (Metallica itp.), trance, pop. Na pewno w grę wchodzi wygłuszenie drzwi, więc tutaj do bardziej doświadczonych - jeśli coś zagra lepiej od w/w głośników, proszę o propozycje uwzględniając mój budżet. Jeśli do tego miałby dojść wzmacniacz, śmiało proszę proponować. Dodam, że w poprzednim aucie miałem wygłuszone drzwi, do tego kupiłem HERTZ-e DSK 165 i mimo poprawy, żałuję, że padło na ten zestaw. Wysokotonowy padł szybciej niż myślałem, a to dlatego, że stopiły się kondensatory w zwrotnicach, więc praktycznie nie miałem góry

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Radio. Na razie wiadomo, szału radio nie robi, bo nie jestem pewny nawet czy mam wyjście typu sub out, ale to można zmienić w każdej chwili, więc na razie się wstrzymam.

Czego oczekuję?

Głośno, przyjemnie, nie za drogo.

Do wydania mam jak najmniej, wiadomo, ale:

- ewentualne głośniki na przód - 250-300 zł

- wzmacniacz do subwoofera - dobrze by było do 300 zł

- wzmacniacz na przód - najlepiej jakby na razie zostało radio, ale tak do 200zł

- kable, RCA - tu proszę o propozycje, gdyż nie wiem co jest dobre, ale tak do 100zł byłoby fajnie (nie wliczam zasilających).

Dopuszczam możliwość kupna używanego sprzętu, jednakże wolałbym dołożyć 20-30 zł i mieć coś nowego z gwarancją.

Z góry dziękuję, dostęp do komputera będę miał dopiero wieczorem, więc mam nadzieję, że coś już się tu pojawi. Pozdrawiam.

Up! Nikt nie pomoże?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Szymek_

Mimo iż 8' STXa jest dobrym głośniczkiem, to w sedanie nie poradzi sobie, chyba że przód zostanie pod radiem.
Niestety w sedanie potrzeba min 10' żeby miało to sens i uzupełniało dół.
Ale skoro go masz, wrzucić go możesz, czemu nie - wzmak proponuję z przedziału mocowego 300-500W.

Radio, o dziwo uważam za udane, grało ciekawie i ma funkcje które w miarę potrafią wykreować dźwięk (upośledzone czasówki i dużo ustawień zwrotnicy).

Co do głośników, jeżeli planujesz suba, to można je zmienić - dołem zajmie się sub, a poliftowe w VB nastawione są na kiepską średnice i sporo basu, co przy rocku się nie sprawdza. Postawił bym na coś, co zagra bardziej wysokimi i średnicą, a kick będzie punktowy i zróżnicowany. Na woofer przychodzi mi na myśl GMS 1765N. Ok 100zł z wysyłką, więc zostaje ok 150zł na Tweetery oraz zwrotnice do nich.

Tu masz ciekawe tweetery do rocka i szybszej muzyki - aluminium, dobrze oddaje talerze, szczegółowe, bez nalotu. Wchodza w seryjne miejsca po małych przeróbkach i mają zwrotnice 1 rzędu, kondensator.

Wygłuszenie drzwi obowiązkowo - będzie więcej niższej średnicy. Są teraz na promocji maty GMS gold za 39zł/ matę. Dobra cena.

Co do wzmaka na przód i suba - wyjście RCA w sonym jest jedno, ale można rozdzielić.

Sugeruję na początek wymianę głośników przód + wygłuszenie + dołożenie suba.
Potem gdy będzie mało, dopiero dołożyć wzmaka na przód + większego suba.

Kable kładzie się raz, a porządnie, więc sugeruję

.

Dzięki za odpowiedź.

Co do zestawu na przód... Nie mam niestety za bardzo czasu ani możliwości budować zwrotnicy... z całym szacunkiem, nie z lenistwa, tylko braku czasu, więc prosiłbym o jakiś schemat chociaż, ewentualnie może jakiś zestaw? Znalazłem:

, ale te TW i zwrotnice to chyba lipa będzie... Chyba, że do tego co podałeś, ten kondensator wystarczy

Maty. Ile najmniej ich potrzeba? Bo nie ukrywam... 39/szt. nie jest mało, czytałem, że tak 5-6 na drzwi, czyli to jest około +- 500zł za samo wygłuszenie, a nie wiem ile pojeżdżę tym autem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Sprzęt audio zawsze można zabrać, maty zostaną.

Wzmacniacz. Tutaj nie mam pojęcia totalnie, co obecnie jest dobre. Czytałem na różnych forach o modelach Rodka, Magnata, Kenwooda, ale tego już na alledrogo nie widzę... Przychodzi mi na myśl Crunch, GPX1000.4 ale słyszałem opinie, że to siano. Z 2-kanałowych... HPB-602? A może od razu czterokanałowy? W przypadku zmiany subwoofera na większy zawsze dwa kanały mógłbym zmostkować, a 2 dalej napędzałyby przód.

No i jeszcze kable.. nie znajdzie się coś ciut tańszego?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kondek z TW wystarczy na początek, jak będziesz chciał lepiej - wtedy zrobi się lepszą zwrotnice. Ten zestaw odpuść, lepiej osobno to co podałem.

To zależy co chcesz zrobić - wersja budżet - po jednej do środka(2szt) i po póltora (3szt) od zewnątrz - wychodzi 5szt. Drzwi w VB mają 90x50cm. 5x40zł=200zł, myślę akceptowalnie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Nawet osobno ciężko skompletować - wyjdzie 10-20zł taniej, a będzie wyglądało byle jak, każde z innej parafii.
Kable też Ci zostają, więc nie ma co kupować szajsu, a te kable są dobrej jakości.

Wzmacniacz - sugeruję na przód dobre jakościowe 2kanały, i na suba mocny mono/ dwukanałówka.

- dobra oferta.

Ew. gorszy jakościowo ale o większej mocy:

Średni jakościowo, mocowo ok.

Wszystko prawie skompletowane (zamówione) prócz tweeterów... jakoś nie jestem przekonany do tych, co podałeś. Sporo czytałem na temat Mission Audax, ale na obecną chwilę kosztują 39zł/szt. Jakieś inne propozycje? Czy może te Missiony?

Przeczytaj:

No zajrzałem, ale nie znalazłem nic co by odpowiadało na pytanie o tweeter

A co chcesz o nim wiedzieć?

Wystarczy doczytać:

" to srednie i wysokie sa naturalne, bez podbarwien i sztucznych nalecialosci "

Dodam od siebie że tweeter gra dużo łagodniej i delikatniej jak większość szmacianych twitków.

Edytowano przez qstosz

Kolego qstosz, ja wszystko rozumiem, ale kupiłem już GMS 1765N i szukam do niego tweetera. Przepraszam, zapomniałem wspomnieć o kupnie.

No to czego szukasz?

Ten z jaguara jelikatnie i łagodnie grający tweeter.

Dobra, wszystko już mam, ale obawiam się, że z tego STX-a basu będzie jak na lekarstwo. Zakupiłem ów wzmacniacz Kenwood KAC-PS300T i szukam do tego subwoofera... Wymagania? Niskie zejście, dość szybki, energiczny bas. Kwota jaką dysponuje... 400~500zł, wiadomo, im mniej tym lepiej. W grę wchodzą używki, lecz interesuje mnie głośnik już ze skrzynią, z powodu braku czasu na budowę. Bardzo proszę o jakieś propozycje

Weź po prostu większego STXa i do tego obudowę. Za te 300zł które wydasz, nie będzie nic lepszego, chyba że używanego się coś trafi.

No zastanawiałem się i nad tym, lecz czytałem o tych STX-ach, że często się rozklejają... Ewentualnie. Jeślibym się zdecydował na ten głośnik... masz może gdzieś na oku jakąś sensowną obudowę do tego? Bo szukałem dość długo i nie znalazłem takiej, która by spełniała wymogi producenta. Może jakby zmienić tunel BR, podpowiesz coś? Dzięki z góry. No i jak coś, to brać 2x2 ohm? Wtedy chyba lepiej byłoby zmostkować wzmacniacz i cewki szeregowo połączyć... tak mi się wydaje.

Natknąłem się przypadkiem w necie na to:

. Ktoś to słyszał?

Edytowano przez Szymek_

Na początku faktycznie dawali klej, który po podgrzaniu kosza przez pracę głośnika puszczał. Teraz stosują na tyle mocny, że w domowych warunkach się głośnika nie rozklei i jest to poprawione. Co do obudowy - pisałeś o niskim zejściu, szybkim i energicznym głośniku... a masz sedana, a u mnie STX nie grał dołem w CL. W BR dedykowanej, no trochę niżej strojonej - 42Hz dół był wyraźnie zaznaczony, nadal był energiczny, ale szybkość była.. mi nie wystarczyła. Obudowę ciężko taką trafić - albo 55L na 32Hz, albo 40L na 50Hz. Osobiście brałbym tą 55L, wzmak ma dobrą kontrolę. 2x2Ohm, to dobra opcja, tak cewki szeregowo.

Edytowano przez LightSound

No niestety, lipa. Dowiedziałem się, że nie ma dobrych gotowych skrzyń do tego głośnika. Szukamy jakiejś alternatywy... jakieś inne propozycje? Może lanzar max 12?

mam STX'y w altuasach od dobrych 6ciu lat i mają sie bardzo dobrze, nie jedna impreze przeszły i nic Im niema, takze zalezy jak sie trafiło chyba

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a co to znaczy nie ma dobrych? Przecież obudowę dobiera się do tego co chce się uzyskać. Czemu dbdragowcy nie robią skrzyń takich jak zaleca producent, tylko przeważnie 3x większe? Różnic z zakresu 5-8litrów za pewne nie usłyszysz, tak samo zmian w strojeniu, zmianę o 5Hz ciężko wychwycić na takim sprzęcie. Więc uważam że nie ma się czym przejmować, i wziąłbym tą 55L@32Hz ew 50L@38Hz.

Na siłę Cię namawiać nie będę. Lanzar nie ma nic wspólnego z dynamicznością, energicznością i szybkością.

No, takie obudowy może i są, co podałeś, ale dla 12'' głośnika

No nic, trudno, pakuję te 8'' do auta, bo chyba nic innego nie znajdę do 400zł...

8" i sedan to cieniutko będzie.

Czemu suba chcesz tylko z stx-a.

Nie chcę... ale nie znam sie na tym za bardzo. A nikt innych propozycji nie przedstawia

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A mogą być używane czy tylko nowe?

Mogą być używane jak najbardziej... chciałem 10'' STX

Zapytaj o audiosystema ze skrzynką i ew dołóż/dozbieraj bo naprawdę warto.

Sprzedany

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

To ja obecnie nie widzę konkurencji dla STXa, patrzyłem na alle, olx i sca. Może koledzy coś polecą.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...