Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
zbyszkrk

1.6 16V nie pali na jeden gar

Polecane posty

Witam!

Mam problem z silnikiem 1.6 ecotec 101km. W trakcie trasy nad morze strzeliło mi z wydechu, za autem chmura dymu, po zatrzymaniu vectra na jałowym biegu chodziła jak traktor, trzęsawka. Brak mocy na 1 i 2 biegu, ciężkie ruszanie, podwyższone zużycie paliwa. Mechanik stwierdził, że nie pali na drugi cylinder, po zmierzeniu ciśnienia w drugim cylindrze stwierdził brak ciśnienia. Zalecił mi wymianę pierścieni, a co za tym idzie dosyć poważny i kosztowny remont silnika.

Mam jedna wątpliwości czy to na pewno pierścienie. Założona instalacja LPG. Kable i świecie (wszystko NGK) wymienione 5 tys. km temu. Silnik oczywiście bierze olej (ok 800ml/1000km), po pojawieniu sie usterki spalanie oleju nie zwiększyło się. Temperatura silnika jak najbardziej ok. Płynu chłodniczego nie ubywa. Macie jakieś pomysły?

Z góry dzięki za pomoc!

Jeszcze raz zmierzyć kompresję, i sprawdzić jak wygląda świeca zapłonowa. Być może chciał Cię delikatnie "naciągnąć" na robotę, a czasem świeca zakończy żywot, i wtedy siłą rzeczy 1 gar nie działa za dobrze...

A czy nieprawidłowa/uszkodzona świeca może dobrze działać na LPG a źle na PB ?

jeżeli już, to na odwrót (LPG jest bardziej czułe na problemy z zapłonem)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...