Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

_Pablo_

x18xe nie chce odpalić

Polecane posty

Witam mam astrę z 97r z silnikiem x18xe. Wymieniłem w niej silnik bo w pierwszej jednostce obróciło panewkę na korbowodzie i strasznie klekotało a teraz jak wymieniłem silnik ten nie chce odpalić. Sprzedający twierdził, że auto z którego był wyciągnięty stał nie odpalany przez rok, uruchomił go czy chodzi za pomocą plaka i silnik pracował tak twierdzi sprzedający. Przed włożeniem do mojego auta wymieniłem mu świece, kable WN i rozrząd. Silnik kręci ale nie chce odpalić. Iskra jest, do listwy wtryskowej paliwo dochodzi ale tu też mam problem bo paliwo ucieka przez odpowietrznik i myślałem, że tu jest problem, ale przed zmianą listwy (bo mam drugą) sprawdziłem kompresję i tu zdziwienie na wszystkich cylindrach było okrągłe zero. Sprawdziłem jeszcze raz rozrząd i wszystko jest ok. Zdjąłem pokrywę zaworów posprawdzałem zawory. Zawory się otwierają ale na wałku ssącym co drugi zawór zachowuje się tak jak na filmie
Jaki koszt naprawy będzie i ewentualnie czy w warunkach domowych jestem wstanie usunąć tą usterkę?
czy może przełożyć głowicę ze starego silnika?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ja nie wiem jak ten silnik pracował, skoro (sądzac po filmiku) nie ma sprężyn zaworowych..????!!

Gość Ci bubla wcisnął i tyle. Przekłądaj głowicę, ale pytanie czy dół silnika jest w dobrym stanie...?

Kolejny dzień w warsztacie nie przyniósł zamierzonego efektu. auto jak nie chciało zapalić tak nie chce odpalić. Wtryski podają paliwo, świece podają iskrę. Zrobiłem auto diagnostykę i wyszły mi błędy.
0340- Nieprawidłowy sygnał z czujnik wałka rozrządu
0505- Usterka w układzie regulacji obrotów biegu jałowego
1690- Lampka kontrolna układu
co trzeba zrobić żeby pozbyć się tych błędów.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Sprawdź czy masz podłączony silniczek krokowy, jak był podłączony to wdepnij lekko gaz i spróbuj odpalić.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...