Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
shadow 89

Olej mobil 10W40 luzem.Po wymianie oleju silnik bierze olej

Polecane posty

Witam. Czy ktoś z Was stosuje lub stosował olej Mobil 10W40 do swojej vectry? Zauważyliście jakieś różnice? Ja do tej pory stosowałem Mobilka pakowanego po 4l i musze powiedzieć, że nie zaobserwowałem aż takich ubytków. Od wymiany do wymiany ubytek wynosił ok 0,5l a teraz 0,5l/1000km. Jak sądzicie to wina oleju czy może pije olej przez uszczelniacze zaworów? Proszę rady. Ps. Jaki olej polecacie do vectry? Silnik 1.8 115km benzyna. Bez gazu.

Edytowano przez shadow 89

Nie wiem jak teraz, ale 3-4 lata temu było bardzo dużo podróbek Mobila właśnie. Zresztą.... co to za olej co kosztuje 70 zł/4 ltr..?? Średniej klasy słonecznikowy jest droższy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja zauważyłem głośniejszą pracę silnika, więc wylałem ten shit, i wlałem Castrola. Znaczna poprawa była...

Moja Vectra 2 tyg temu miała wymianę oleju i zalaliśmy Mobil 10W40 i jak na razie nie zauważyłem by występowało jakieś picie oleju przez silnik. Wydaję mi się że masz coś walnięte skoro bierze ci olej.

Oj ten mobil to straszny shit moim zdaniem - mnie także głośniej chodził silnik. U mnie dostępny za jakieś 65zł, a więc cena w tym przypadku robi znaczenie.

Ten olej za dobry moim zdaniem nie jest. Powinien być oznaczony jako mineralny bo składa się w 70procentach ze składników mineralnych. MOTUL 10w40 na przykład ma dokładnie na odwrót. Inna sprawa, że tak wielki i nagły wzrost ubytków oleju to raczej problem mechaniczny a nie rodzaj oleju.

Ja leje GM 10w40 w 5l jest tani 65zł u mnie i nic mi tam nie ubywa od wymiany do wymiany i gra

Cześć zalałem swoją Viki Mobilem 10/40 i zrobiłem teraz na nim jakieś 9 tys. km i jak narazie dolałem tylko 0,5l

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> (1,6 16v) myślę ze silnik pobiera olej w jakimś przypadku zależy od stylu jazdy kazdego kierowcy jeśli masz ciezką nogę to bardzo możliwe ze bedzie brał więcej oleju . Jeśli jeżdzisz w miarę normalnie i bierze Ci olej to tak jak napisali koledzy wyżej podróbka oleju albo masz walnięte uszczelniacze

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mobil i Castrol to shit. Poczytajcie sobie w ilu miejscach jest rozlewany castrol np. Ja polecam oleje MOTULA

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...