Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
shadow 89

Olej mobil 10W40 luzem.Po wymianie oleju silnik bierze olej

Recommended Posts

Witam. Czy ktoś z Was stosuje lub stosował olej Mobil 10W40 do swojej vectry? Zauważyliście jakieś różnice? Ja do tej pory stosowałem Mobilka pakowanego po 4l i musze powiedzieć, że nie zaobserwowałem aż takich ubytków. Od wymiany do wymiany ubytek wynosił ok 0,5l a teraz 0,5l/1000km. Jak sądzicie to wina oleju czy może pije olej przez uszczelniacze zaworów? Proszę rady. Ps. Jaki olej polecacie do vectry? Silnik 1.8 115km benzyna. Bez gazu.

Edited by shadow 89

Nie wiem jak teraz, ale 3-4 lata temu było bardzo dużo podróbek Mobila właśnie. Zresztą.... co to za olej co kosztuje 70 zł/4 ltr..?? Średniej klasy słonecznikowy jest droższy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja zauważyłem głośniejszą pracę silnika, więc wylałem ten shit, i wlałem Castrola. Znaczna poprawa była...

Moja Vectra 2 tyg temu miała wymianę oleju i zalaliśmy Mobil 10W40 i jak na razie nie zauważyłem by występowało jakieś picie oleju przez silnik. Wydaję mi się że masz coś walnięte skoro bierze ci olej.

Oj ten mobil to straszny shit moim zdaniem - mnie także głośniej chodził silnik. U mnie dostępny za jakieś 65zł, a więc cena w tym przypadku robi znaczenie.

Ten olej za dobry moim zdaniem nie jest. Powinien być oznaczony jako mineralny bo składa się w 70procentach ze składników mineralnych. MOTUL 10w40 na przykład ma dokładnie na odwrót. Inna sprawa, że tak wielki i nagły wzrost ubytków oleju to raczej problem mechaniczny a nie rodzaj oleju.

Ja leje GM 10w40 w 5l jest tani 65zł u mnie i nic mi tam nie ubywa od wymiany do wymiany i gra

Cześć zalałem swoją Viki Mobilem 10/40 i zrobiłem teraz na nim jakieś 9 tys. km i jak narazie dolałem tylko 0,5l

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> (1,6 16v) myślę ze silnik pobiera olej w jakimś przypadku zależy od stylu jazdy kazdego kierowcy jeśli masz ciezką nogę to bardzo możliwe ze bedzie brał więcej oleju . Jeśli jeżdzisz w miarę normalnie i bierze Ci olej to tak jak napisali koledzy wyżej podróbka oleju albo masz walnięte uszczelniacze

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mobil i Castrol to shit. Poczytajcie sobie w ilu miejscach jest rozlewany castrol np. Ja polecam oleje MOTULA