Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Trojan201

Problem ze zwrotnicą.

Recommended Posts

Witam posiadam wzmacniacz 4 kanałowy Crunch GPX 1000 i Skrzynie Dual, mój problem jest taki że nie wiem jak mam podłączyć zwrotnicę, niewiem co mi potrzebne ;/

Moja zwrotnica : Linus Live SUB50

Edited by Trojan201

A do czego Ci ta zwrotnica potrzebna? Do skrzyni czy na przedni zestaw? Jak do skrzyni to wystarczy filtr dolnoprzepustowy, powinien być już we wzmacniaczu. Jak na przód to nie wiem czy uniwersalna zwrotnica coś zdziała, bo zwrotnica powinna być dedykowana do zestawu.

Do skrzyni, we wzmacniaczu nie mam filtra niestety ;//

Dlatego chce wiedzieć jak to podłaczyć, skąd pociągnać zasilanie do zwrotnicy.

Edited by Trojan201

Please login or register to see this quote.

Masz, radzę przeczytać instrukcję zanim zaczniesz czegoś używać. Jak nie, to teraz przeważnie każde radio ma wbudowany filtr subwoofera.

Tą zwrotnice co masz, sprzedaj, takie się stosowało 20 lat temu.

Chciałem zamontować ten filtr, ponieważ nawet gdy radio jest wyciszone to słychac jakieś dziwne buczenie z tuby, wspomnę że w poprzednim aucie też tak miałem, wymieniłem wszystkie przewody to znaczy : czincze, zasilajace, mase i nadal to samo ;///

Hmm a jakie masz radio?

Druga sprawa nie liczy się praktycznie jakie kable, ważny jest ich poprawny montaż i odpowiednie położenie. I tak przeważnie jest to problem związany z masą.

Please login or register to see this link.

Mam przewierconą dziurę w karoseri niedaleko gaśnicy i tam jest masa przykręcona na śrubę bardzo mocno, przewód jest dość gruby, idzie on do kondesatora a z kondesatora do wzmacnacza ;/

W pioneerach lubi lecieć bezpiecznik na RCA, stąd też szumy.

A zdrapałeś lakier do gołej blachy czy tylko przewierciłeś? Skoro masz kondensator, to jest tam wyświetlacz, jak wahają się napięcia podczas gry?

Jest zdrapany, to na pewno mój problem z radiem ;/ jestem ciekaw czy uznają mi gwarancje na to.

Objawy:
-Świst, dziwne puknięcia subwoofera oraz zakłócenia, słyszalna praca alternatora/przełączników świateł.

Podłoż inne radio od kogoś to się dowiesz czy okablowanie, czy radio.

Ale pioneery kapryśne z tymi zabezpieczeniami - nie wiem czy jest sens, w serwisie GSM przelutowanie takich bezpieczników w Krakowie to ok 20zł.

Faktycznie zrobiłem tymczasowo kabelek który łączy RCA z obudową radia i dziwne odgłosy znikły, czyli poszedł bezpiecznik, dzwięk zrobił sie czysty, awięc problem rozwiązany !

Na pewno zrobie to przelutowanie.

Dzięki wielkie za pomoc