Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Hypnotic

Problem - pilot centralnego zamka

Recommended Posts

Witam,

Z dnia na dzień przestał działać mi pilot centralnego zamka. Bateria nowa, zimnych lutów nie ma, pilot testowany u magika od pilotów na testerze - z tego co widziałem jakiś sygnał wysyła. Byłem w Oplu, po podłączeniu do Techa nie ukazują się żadne błędy. Jest informacja, że pilot jest zaprogramowany, ale przy wciskaniu przycisków status nie zmienia się z nieaktywnego na aktywny. Tak jakby sygnał z pilota nie docierał. Jest możliwe, że coś w pilocie padło? Jakiś nadajnik czy coś? Albo mógł zgubić częstotliwość?

W Oplu zaproponowali mi zrobienie nowego klucza z pilotem. Wolałbym jednak na razie odpuścić temat nowego klucza i spróbować rozwiązać problem obecnego.

Zdarzyło się, że parę razy pilot kiedyś się rozprogramował, ale zawsze po zaprogramowaniu standardową metodą chodził bez problemu. Teraz niestety zero reakcji. Centralny z klucza działa bez problemu, otwiera, zamyka. Przyciskiem w drzwiach też zamykam i otwieram wszystko tak jak zawsze.

Dziękuję z góry za jakąkolwiek podpowiedź

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Share this post


Link to post
Share on other sites

a zapasowy kluczyk działa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie posiadam drugiego klucza.. Już wcześniej myślałem żeby dorobić, ale jakoś zawsze coś innego było do zrobienia. Jak sobie nie poradzę z tym pilotem to chyba się zdecyduje w końcu na nowy klucz z pilotem a tego z niedziałającym zostawię na zapas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

może centralka nie odbiera sygnału, bez zapasowego klucza chyba tego nie sprawdzisz :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm tylko co mogło się stać, że nagle nie odbiera.. Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale miałem odłączony akumulator przez jeden dzień jak auto stało w warsztacie. Po odebraniu auta pilot działał bez problemu, nawet go nie programowałem. Po kilku/kilkunastu dniach zaczął mieć "fochy" raz działał raz nie, aż całkowicie przestał. Próbowałem odpinać akumulator na parę minut i potem programować na nowo, ale nic to nie dało. Jakiś miesiąc temu miałem zmieniany soft w celu wykasowania nieszczęsnego Elobaua - choć nie wiem czy to ma jakikolwiek związek z centralnym zamkiem i pilotem. Staram się przekazać jak najwięcej informacji, może będzie łatwiej dojść co jest grane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...