Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ulysses

Problem z hamulcami po zerwaniu linki hamulca ręcznego

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie co do hamulcow. Dzisiaj po poludniu zerwala mi sie linka hamulca recznego , gdy patrzalem pod auto, to koncowka linki byla zerwana zaraz przy kole od strony kierowcy. Nie wspomne ze linki wymienialem 2 miesiace temu (dokladnie 15.05.2014) i ponoc byly oryginalne z Opla. No ale to jest inny temat, bo jutro jade do mechanika na reklamacje. Problem tkwi w tym, ze kilkanascie minut po zerwaniu stracilem normalne hamulce, pedal hamulca łapie dopiero przy samym koncu, czy jedno ma cos wspolnego z drugim? Płyn hamulcowy jest na maxa. Prosilbym w miare o szybka odpowiedz, bo o 8 jade do mechanika na reklamacje i nie chcialbym zeby mnie w balona robili.

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Vectra B '97 2.0 D

To raczej nie ma nic ze sobą wspólnego. Jak pedał Ci łapie przy samym końcu to albo pompa, albo zapowietrzony układ.

Przylacze sie do tematu, mam ten sam problem z wpadającym pedalem hamulca. Lapie przy końcu, a wymienilem juz pompę i odpowietrzylem i nic.

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

Sprawdź płyn, ewentualnie popatrz na pracę tłoczków w zaciskach.

Witam,

bylem wczoraj rano u mechanika i sie okazalo ze zerwala sie linka krotka ta zaraz przy kole, dzisiaj rano jade wymienic obie linki te krótkie i zobaczymy co bedzie sie dzialo z hamulcami, bo ponoc to jest przyczyna zapadnietego hamulca. Jak juz bede wiedzial co jest to napisze

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ps. płyn hamulcowy jest prawie na maxa

pozdrawiam

Hamulec ręczny jest na linki i na szczęki rozpierające się w bębnie a hamulec nożny jest hydrauliczny i działa na tłoczki w zacisku czyli tarcze. To dwa niezależne elementy. Jak więc zerwanie linki ma wpływać na hamulec hydrauliczny?

Chyba, że... masz bębny bo masz diesla z 97 a tam takie jeszcze chyba były.

powiem tak, tez sadzilem ze sa to 2 niezalezne elementy, ale po wymianie obu linek tych krotkich hamulec nozny dziala tak jak powinien dzialac.

Koszt linek 2x40 zł robocizna 100 = 180 zł

Masz tarczo bebny czy bębny?

noo, to by się zgadzało.. Każdy z nas myślał, że masz tarcze z tyłu..

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

no fakt moja wina ze tez tego nie powiedzialem na wstepie, tak czy siak dzieki za pomoc, problem rozwiazany

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

no w 6 poście pisałem o tym - ale nie skomentowałes tego...