Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Tomek30

Problem z felgami strukturalnymi

Polecane posty

Witam

Mam VC na felgach strukturalnych 16'' (opona 215/55), jeżdżę oszczędnie, omijam dziury a mimo to raz na rok mam problem z kołami - krzywią się.

Koledzy jakie macie zdanie o felgach strukturalnych, bo ja dochodzę do wniosku, że to bardzo delikatna konstrukcja. Co robić, wymieniać na alusy, założyć zwykłe stalowe a może jakaś inna rada?

Wogóle co myślicie o prostowaniu felg stalowych?

Pozdrawiam

Jezdze 4 lata na strukturach zima po warszawskich dziurach i nigdy mi sie nie skrzywily.

No ale jak, wszystkie 4 się krzywią ? Przecież to prawie niemożliwe, żeby przy normalnej jeździe pokrzywić felgi.

One nie są z blachy jak w puszce coli, ramiona są tak wyprofilowane, żeby miały największą wytrzymałość.

Ja również mam takie felgi na lato i nie wyobrażam sobie jak można je pokrzywić.

Napisz coś więcej.

--

nelson

wszystkie 4 naraz nie.

W ubiegłym roku na wiosnę zauważyłem, że podczas jazdy słychać stukanie w rytm obracającego sie koła (nawet temat zakładałem), nie mogłem znaleźć przyczyny, koła wyażone, opony dobre - okazało sie że zwichrowana była prawa przednia felga - wyprostowano mi w warsztacie. Auto zaczeło jeździć normalnie, bez wibracji.

Tydzień temu, świerzo po wymianie opon na letnie jechałem A1 i było OK, natomiast wracając już przeklinałem drgania, przy 140 trzęsła sie cała buda. Pojechałem dziś na stacje wymiany opon do sprawdzenia i okazało się, że tylna lewa ma bicie.... nawet nie kojarzę, abym gdzieś wpadł w dzure czy zaliczył krawężnik. Jak zakręcę kołem widać tak z 4 mm uskoku po wewnętrznej stronie koła.

Albo mam pecha, alebo coś z tymi kółkami jest nie tak....

Dziwna sprawa... może ktoś jeszcze miał podobne doświadczenia i się wypowie ?

Ja nawet zostawiłem je na lato (z kołpakami) a na zimę mam alu z zafiry :-)

--

nelson

Te felgi,to krzywiły się różne czy tylko ciągle ta sama.Może po prostu była kiedyś prostowana na gorąco,teraz możliwe że jest rozhartowana i zrobiła się plastyczna.Ja też mam takie same felgi tylko na zimę,jazda po Warszawskich dziurach i częste podjeżdżanie pod krawężnik z rozpędu nie robi na nich wrażenia

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> .

ja tez od paru ładnych lat jeżdzę zimą na strukturach i żadnych problemów , kiedys miałem kolizje i jedna się trochę skrzywiła pojechałem do zakładu wyprostować i koleś powiedział że te felgi są wręcz pancerne śmiało można prostować , w porównaniu na przykład do forda gdzie tam się nie da prostować bo sa z plasteliny , może Twoje sa podróby co by wszystko tłumaczyło

Z tego co piszecie, felgi są naprawdę mocne u mnie sie to jakoś nie potwierdza, być może jest tak jak pisze WW200, ktoś już je prostował na gorąco no i teraz parametrów sztywności nie mają. Odrzucam myśl o podróbach, bo znaczki GM mają.

Narazie prostowałem jedną, w tamtym roku, teraz mam do wyprostowania drugą - tylna lewa.

Jeżeli problemy będą sie powtarzać pewnie zainwestuje w nowe strukturalne. Na allegro widze po 270zł.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.