Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Tomek30

Problem z felgami strukturalnymi

Recommended Posts

Witam

Mam VC na felgach strukturalnych 16'' (opona 215/55), jeżdżę oszczędnie, omijam dziury a mimo to raz na rok mam problem z kołami - krzywią się.

Koledzy jakie macie zdanie o felgach strukturalnych, bo ja dochodzę do wniosku, że to bardzo delikatna konstrukcja. Co robić, wymieniać na alusy, założyć zwykłe stalowe a może jakaś inna rada?

Wogóle co myślicie o prostowaniu felg stalowych?

Pozdrawiam

Jezdze 4 lata na strukturach zima po warszawskich dziurach i nigdy mi sie nie skrzywily.

No ale jak, wszystkie 4 się krzywią ? Przecież to prawie niemożliwe, żeby przy normalnej jeździe pokrzywić felgi.

One nie są z blachy jak w puszce coli, ramiona są tak wyprofilowane, żeby miały największą wytrzymałość.

Ja również mam takie felgi na lato i nie wyobrażam sobie jak można je pokrzywić.

Napisz coś więcej.

--

nelson

wszystkie 4 naraz nie.

W ubiegłym roku na wiosnę zauważyłem, że podczas jazdy słychać stukanie w rytm obracającego sie koła (nawet temat zakładałem), nie mogłem znaleźć przyczyny, koła wyażone, opony dobre - okazało sie że zwichrowana była prawa przednia felga - wyprostowano mi w warsztacie. Auto zaczeło jeździć normalnie, bez wibracji.

Tydzień temu, świerzo po wymianie opon na letnie jechałem A1 i było OK, natomiast wracając już przeklinałem drgania, przy 140 trzęsła sie cała buda. Pojechałem dziś na stacje wymiany opon do sprawdzenia i okazało się, że tylna lewa ma bicie.... nawet nie kojarzę, abym gdzieś wpadł w dzure czy zaliczył krawężnik. Jak zakręcę kołem widać tak z 4 mm uskoku po wewnętrznej stronie koła.

Albo mam pecha, alebo coś z tymi kółkami jest nie tak....

Dziwna sprawa... może ktoś jeszcze miał podobne doświadczenia i się wypowie ?

Ja nawet zostawiłem je na lato (z kołpakami) a na zimę mam alu z zafiry :-)

--

nelson

Te felgi,to krzywiły się różne czy tylko ciągle ta sama.Może po prostu była kiedyś prostowana na gorąco,teraz możliwe że jest rozhartowana i zrobiła się plastyczna.Ja też mam takie same felgi tylko na zimę,jazda po Warszawskich dziurach i częste podjeżdżanie pod krawężnik z rozpędu nie robi na nich wrażenia

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> .

ja tez od paru ładnych lat jeżdzę zimą na strukturach i żadnych problemów , kiedys miałem kolizje i jedna się trochę skrzywiła pojechałem do zakładu wyprostować i koleś powiedział że te felgi są wręcz pancerne śmiało można prostować , w porównaniu na przykład do forda gdzie tam się nie da prostować bo sa z plasteliny , może Twoje sa podróby co by wszystko tłumaczyło

Z tego co piszecie, felgi są naprawdę mocne u mnie sie to jakoś nie potwierdza, być może jest tak jak pisze WW200, ktoś już je prostował na gorąco no i teraz parametrów sztywności nie mają. Odrzucam myśl o podróbach, bo znaczki GM mają.

Narazie prostowałem jedną, w tamtym roku, teraz mam do wyprostowania drugą - tylna lewa.

Jeżeli problemy będą sie powtarzać pewnie zainwestuje w nowe strukturalne. Na allegro widze po 270zł.