Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

feniulolo

Klimatyzacja 'świerszczy'

Polecane posty

W zeszłym roku nabiłem klimę , podczas zimy niewiele jej używałem. Dzisiaj po włączeniu klimatyzacji słychać było dziwny świst (jak klime wyłączę świst znika), pozatym prawie w ogóle nie chłodziła. Zajechałem do warsztatu zajmującego się klimatyzacjami i bez większego rozgrzebywania auta usłyszałem diagnozę:
w vectrach c po około 180 tys rozszczelniają się chłodnice od klimatyzacji w związku z czym zapraszamy Pana w przyszłym tygodniu. Naprawa około 700 zł.

Faktycznie padają chłodnice ? Napewno mam gdzieś jakiś ubytek, bo przecież na przestrzeni 6 miesięcy nie zużyłem całego gazu...

zmień warsztat

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Klimy się kolego nie wyłącza nawet w zimę

Powinni zobaczyć ultrafioletem gdzie jest wyciek i dopiero wtedy mówić o kosztach.

Przecież poniżej 4 st. i tak się nie włączy, tak więc co za różnica czy wł czy wył

sprężarka jest caly czas w obiegu i ma smarowanie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

dokladnie jak kolega dwa posty wyzej napisał. Sprzęgło na sprężarce nie zasprzęgli i nie napędzi sprężarki.

Chłodnica klimy to faktycznie najsłabszy punkt w VC jeżeli chodzi o klimatyzacje , sam wymieniałem u siebie i w innych VC. szczególnie widać to przy dolnych kratkach jak się kruszy alu.
Co do swiszczenia też dzisiaj uruchomilem klime i też ten sam dzwięk, podejrzewam że minie po kilku dniach uzytkowania. W poniedzialek sciągne gaz z klimy i zobacze ile jest ale wapie że to od ilości gazu..

Edytowano przez ShoofelJnr

Wydaje mi się, że świerszczenie nie minie, to oznaka małej ilości gazu. Przy ostatnim napełnianiu jak już wspomniałem około pół roku temu miałem świstanie po włączeniu klimy, po napełnieniu zupełna cisza.
Jeżeli byłaby to chłodnica to jest to spiek czy osobna ? Jaką najlepiej kupić ? Czy były jakieś różnice między przed liftem i po oraz między wersjami silnikowymi ??

a przy samym nawiewie nie świerszczy?

może to wina wentylatora nawiewu (opisane na forum)

Przy samym nawiewie jest cisza. Taki sam objaw mialem przed ostatnim nabiciem klimy. Po nabiciu jak ręką odjął.

Moja viki jest z 2003 ma przejechane 220 tys km i zero problemów z klimą, a szwagra 190tyskm 2002r i też klima chodzi bez zarzutu więc opinia warsztatu wyssana raczej z palca

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

najlepiej kupić Valeo. Dziwne że wyssana z palca. chłodnica z klimy to "prawie" alu które po kilku latach uzytkowania zaczyna się kruszyć i to fest. Moja miała 240tkm i poleciała do wymiany, znajomy ma siga i przy 140tkm wymienaiłem w tym tygodniu.

Na 90% bym też obstawiał że masz mało gazu w klimie lub zupełny jego brak. U mnie też świstało w zeszłym roku - gadałem z kumplami co pare lat sie zajmuja tylko klimatyzacją i czyszczeniem wnętrz i mówili że to normalny objaw jak jest mało gazu - i to niemal w każdym aucie. Jak będziesz miał mało gazu to też Ci nie będzie chłodziło, u mnie w zwyklej klimie jest jakies >600g czynnika, to przy 300 ledwo co chlodzila, a ponizej wcale - na sucho nie bedzie chodzila by nie zepsuc sprezarki

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Miałem to samo. Takie charakterystyczne świerszczenie - szumienie to znak, że jest za mało gazu. A z jakiego powodu gazu jest za mało to już inna sprawa... Nieszczelna instalacja, albo po prostu zużyłeś już. pzdr i powodzenia.

Świszczenie to na 100% objaw za małej ilości gazu w obiegu. Jak sprawdzisz termometrem (takim jak do mięsa, z długim drutem z tyłu) temperaturę w kanale za kratką wentylacyjną, to przy maksymalnym chłodzeniu przy nabitej klimie temperatura powinna spaść do 15-16*C (jak jest ciepło na dworze).

Co do trwałości chłodnic... 185k km i chłodnica do wymiany - rozszczelniona w górnej części po stronie akumulatora. Dziur co nie miara, kontrast świeci jak choinka.

Witam!
Panowie ile taka chłodnica? (koszt części+robocizna)? bo charakterystyczne świstanie mi się odezwało. Objawy opisaliście powyżej.

Ja za oryginalną chłodnicę Valeo z osuszaczem płaciłem 270zł w ubiegłym roku.Do tego dwie nowe uszczelki do podłączenia (koszt na allegro 20zł a u gościa który nabijał mi klimatyzację za dwie dałem chyba 7zł i jeszcze jak sprzedawał mi te uszczelki to poszedł mi je zwilżyć olejem do kompresorów klimatyzacji (zwykłymi olejami podobno nie powinno się tego robić). Wymieniłem sam. Prosta robota wymieniłem w godzinę. Ale miałem dolną osłonę już zdemontowaną. Potem to już tylko zderzak i chłodnica na wierzchu. 1 godzinka wymiany i od razu na test szczelność i napełnienie klimatyzacji. Trzyma pięknie do dzisiaj... Zakup i wymiana była w czerwcu ubiegłego roku.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.