Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

tookie

Olej GM DEXOS2

Polecane posty

Czy ktoś może używa tego oleju? Jest tani bo za sto złoty można już kupić i zastanawia mnie czy dużo osób go leje ;-)

Kolego o kolejach to już chyba wszystko było na tym forum pisane a zwłaszcza o tym poszukaj trochę

Tutaj masz kolego temat o olejach,o tym co podałeś też tam piszą

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

P.S. Dla twojej informacji,ja swoją VC mam zalaną GM Dexos 2 i nic złego nie mogę powiedzieć,niebawem zmiana oleju i pójdzie ten sam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> .

Ja rowniez uzywam tego oleju o jest ok, jesli mialbym zmienic to bym myslal nad Liqui Moly Toptec 4600 bo rowniez ma dobre opinie, ale cena niestety wieksza wiec po co przeplacac.Rok temu ASO mialo oferte wymiana oleju dexos+ filtr i chyba filtr paliwa za 200zł. Pewnie teraz o wiele drozej nie ma.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Uwierz, że jest za co przepłacać. Przetestowane oba oleje w Astrze ojca z silnikiem Z19DT. W zimę na Dexosie silnik tłuk zaworami po odpaleniu (to nie tylko moja opinia, ale wielu użytkowników Astr z tym silnikiem), na LM totalna cisza nie mówiąc o ogólnie cichszej pracy silnika. Podsumowując, nigdy więcej Dexosa.

Edytowano przez kobe24la

Jeśli można wiedzieć to którego LM lejesz?

Ja leję Dexosa odkąd kupiłem VC czyli od 3 lat. Zrobiłem ponad 90 000 km (wymiana co ok 18000), auto ma obecnie 182 000 km przebiegu i nie mam z autem żadnych problemów.

U mnie lato czy zima to żadnego tłuczenia zaworami nie miałem na Dexos'ie,z twojej wypowiedzi wynika że raczej wina leży po stronie Astry

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

I pewnie jeszcze długo nie będziesz miał, bo nie mówię tutaj, że jak zalejesz Dexosa, to auto rozpadnie się po 200 tys km. Myślę, że różnice było by widać, jakbyś rozebrał silnik na części.

Edytowano przez kobe24la

Wszystko pięknie ładnie,tylko po co mam na zimę zalać LM jak ja nie mam z Dexos'em problemu.Ładnie odpalał przy -15°C,chodzi cicho to mam wydać więcej tylko dlatego że ładnie wygląda silnik po jego rozebraniu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> .Na zakończenie miły akcent,ty lejesz LM,ja Dexos a Kowalski(zbieżność nazwisk przypadkowa

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> )leje Kujawski i wszyscy śpimy spokojnie

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Ostatnio jak byłem w sklepie z akumulatorami i olejami to koleś przede mną przyszedł po olej do Astry z "dizel 150 kucy" i nawet nie wiedział, że ma dpf i o co wogóle chodzi z tymi olejami. Jakby się dowiedział, że na forum się wymyśla Dexos, LM czy inny Motul to by chyba miał zagwozdkę do końca życia.

Czasem lepiej ciut wiecej zaplacic przy laniu oleju, niz ew narazac sie na koszta. Moja VC ma 108tkm i byl tylko dexos lany i jakos nic sie nie dzieje, procz wymiany kolektora. Takze jakos narazie nie lalem LM, ale na mrozy nie mam co tez narzekac bo mieszkam w Nieczech, a tu na szczescie nie ma, az takich niskich temperatur. Do dzis Opel leje ten olej, takze chyba nie jest jakis zly.

De facto jak się wymianę robi co 10tyś to nawet na najgorszych siurkach za 30zeta za 5L silnik przejeździ tysiące kilometrów...

Ale fakt ja z GM dexos przeszedłem na Liqiu Moly i jeśli o mnie chodzi to praca silnika się polepszyła na duży plus...Zwłaszcza w zimie...

Dobry ten olej GM Dexos pod warunkiem ze oryginalny.A jak sie kupi podrobke gdzies na allegro to nic dziwnego ze cyrki sie dzieja.

Edytowano przez matoslaw

Natomiast w VC teścia z19DT 9lat króluje GM dexos2 i autko ma się dobrze-igła-zero problemów...

Ja po wycince DPF zmieniłem parametr z GM 5W30 dexos2 na 5W30 LM TT4600 a następnie na 5W40LM High Tech pełny syntetyk...

Czasami warto spróbować czegoś innego, możesz się miło zaskoczyć

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

mniejszą zawartością portfela

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

Ktoś może polecić sklep z oryginalnym Dexo albo sprzedawce na alledrogo? Widziałem na allegro komplety z filtrami za 2 paczki ;-)

mój był zalany LM 4600 5w30 w tym tygodniu zalałem GM dexos 2 5w30 i wyraźnie słychać że pracuje głośniej,więc wiadomo jak się ma to do smarowania czy rozruchu w zimie.za GM przemawia cena bo dwa razy tańszy ale czy się to odbije w przyszłości to ciężko powiedzieć.

ja miałem Motula a teraz za darmo (konkurs w necie) nalałem Dexos'a w serwisie

no i turbina na zimnym świszczy tak samo

ale auto jest wyraźnie szybsze

pierwszy mój przypadek żeby olej tak odmienił samochód

Po wymianie zawsze tak jest przez pierwszy tydzień później wraca do wszystko do normy :-)

Taki efekt placebo czy jak to nazwać nowy olej itd...

Ja jeździłem kiedyś na MOBILU, od dwóch lat na Millers XF Longlife C3 5w30. W zimie przy -15 na mobilu myślałem że po odpaleniu silnik wyskoczy mi z samochodu i zdechnie obok

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale to już tylko wspomnienie.

już jestem za stary na takie numery ale zobaczymy za tydzień

natomiast nie porównywałem hałasu/poziomu silnika a są fajne aplikacje na androida

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

wybierać- zalewać

i nie bić piany.

Olej GM jest dobrym olejem i zalecanym przez producenta. Można oczywiście przepłacać ale sądzenie ze silnik zauważy to że zapłaciliśmy więcej jest zbytnim optymizmem. Skupić się trzeba na regularnej wymianie a nie na marce oleju.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.