Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

cipher

Z20net koło zamachowe jednomasowe

Recommended Posts

Witam, poszukuję informacji na temat wymiany koła dwumasowego na jednomas. Pisałem do Coobcia odpisał, że jest prosty sposób na pozbycie się dwumasy- no właśnie jaki to sposób? U mnie po podniesieniu mocy do ok 275 koni i przy momencie 415 Nm przyszedł czas na wymianę sprzęgła więc przy okazji poszukuje informacji o zamianie dwumasy na jednomas.

Czytałem posty Wookasha i zastanawiałem się nad zestawem:

Please login or register to see this quote.

ale chyba nie do końca do zdało egzamin i trochę z tym kombinacji. Wolałbym chyba standard kpl. sprzęgła z saaba aero - podobno do 500 Nm wytrzymuje a więcej raczej więcej momentu mieć nie będę.

Wszelkie potwierdzone informacje mile widziane.

Edited by cipher

zestaw jaki posiada Woocash sprawuje się dobrze z tego co wiem i problemów z tym nie ma żadnych nawet podobny myk jest zrobiony u mnie z tym że ja ma diesla i jak narazie nie narzekam

ciekawi mnie czy można wrzucić sam zamach z VB V6 a resztę zostawić oryginalne.

Nie do końca tak jest, Woocash mówił że chyba skrzynia dostała po tyłku tylko nie wie jeszcze dokładnie od czego, czy od zamachu czy od złego oleju.

elo elo !

Najprostrzy sposób to przeszczepienie jednomasy z Saaba 9-3 SS 1.8t o mocy 150KM

Po prostu plug&play? Sprzęgło i docisk zostaje takie same jak przy dwumasie?

W EPC znalazłem taki numer tej jednomasy 55352485,

Article : Flywheel

PartNo : 55352485
Usage : 2004-2006, B207L, M
Supplementary Description : SINGLE MASS FLY WHEEL
ale wg katalogu występuje wyłącznie w b207l 2.0 turbo.
po numerze w necie wygląda to tak

Please login or register to see this link.

i występowało w 2.0 i 2.0 turbo
Z opisu z innych strony pasuje tylko do skrzyni 5 biegowej, więc nie wiem czy podejdzie.
Coobcio czy to ta część ?
Edited by cipher

Ale dalej zostaje problem tarczy sprzęgła, bo w 150-tkach występowały tylko 5-tki skrzynie, a one mają inny wieloklin na wałku niż F40 (6-tka).

A zestaw który mam u siebie sprawuje się dobrze i bez problemów przenosi 270KM i 430Nm. Jedyne co muszę zrobić to zalać gęstszy olej do skrzyni.

Hej

To ja już zgłupiałem. To dwumas z Saba 9-3 pasuje do Z20neta? Naczytałem sie że tam była skrzynia 5, a w oplu jest 6. Numery referencyjne sa różne. Akurat u mnie w okolicy ma gościo do sprzedania od areo 210:

• Oryginalne LUK
  • Docisk - 12 798 905
  • Tarcza 55 353 635
  • czy taki zestaw będzie pasował?

Witam odgrzeje temat , neovo montowałeś może tą dwumase z saaba 93 do viki ?

Witam!

Trochę się tutaj nic nie działo więc może napiszę, może ktoś pomoże. Mam mały problem, a w zasadzie mój kolega, któremu pada dwumasa i decyzja została podjęta na zmianę na sztywne koło. Silnik w standardowej konfiguracji, bez żadnego moda a mianowicie Signum Z20NET 175km i skrzynia F40. Czy rzeczywiście będzie pasował zestaw Woocash'a tj. zamach Vectra B V6, tarcza z chevroleta Z24SED i docisk VB Y22DTR? Zamiast tego zestawu zastanawiamy się również nad opcją z SAABa z 1.8t 150km tylko problem z wieloklinem - co w tej kwestii dołożyć by pasowało ze skrzynią F40 (6 biegów)? Jakieś alternatywy? Valeo nie posiada Kitu do tego silnika niestety, tylko do samych Diesli. Pozdrawiam i proszę o wskazówkę.

Jednomas z saaba tarcza obita kevlarem z captivy plus docisk z saaba 2.3 turbo. Wysprzeglik ori. Mam taki zestaw robiony przez Bartka i Jacka z Turbolpg👍 Jestem zadowolony 

Mam takie cos jezeli cie interesuje .

Moge ci poskladac cale sprzeglo nie do zaje***ia...

moglibyście napisać jaki jest przybliżony koszt takiej zmiany ? 

Pisz do Bartka. Mi wyszło praktycznie to samo co za nowe DM z aero i sprzęgło od 2.8 a mam zestaw pancerny pod 400 km nawet 

Coraz poważniej się zastanawiam nad tym żeby sztywne koło wstawić zamiast dwumasy 

Ja jestem mega zadowolony i wiem ze mam spokoj na lata. Zwykle sprzęgła dają rade nawet 300 tys a dzisiejsze DM nie dociąga 150 tys. To było dla mnie wyznacznikiem i to ze ze idę w 300+

Nie ma co przesadzać. Zebranie zestawu na sztywnym kole zamachowym, to nie jest jakaś niesamowicie trudna rzecz. Samemu możesz spokojnie komponenty poszukać. Szczególnie, że nie trzeba przecierać szlaków, tylko bierzesz co już zostało sprawdzone i opisane na forum. Montaż się nie różni praktycznie od montażu oryginalnego sprzęgła.

Co do cen, to kupowałem w kwietniu 2016 komplet sprzęgła na dwumasie z saaba aero. Pół roku później miałem poskładany już zestaw na sztywnym kole, ale i na mocnej tarczy z evo X. Ten zestaw jest trudniejszy w spasowaniu niż wariant z tarczą z captivy, bo trzeba podtoczyć docisk i koło zamachowe. Mimo tego ten zestaw wyszedł mnie kilka stów taniej niż ori do saaba. Wariant z tarczą z captivy powinien wyjść jeszcze taniej. Jedyna trudność, to znalezienie koła zamachowego z saaba ze skrzyni pięciobiegowej. 

A jak ze śrubami  montazowymi od sztywnego koła? Idzie je gdzieś ogarnąć czy trzeba kombinować? 

Z tego co wiem ścina się ori i jest git. Raczej tez tak mam i wiele zestawów tak śmiga 

Masz może numer tarczyvsprzegla i docisku jaki trzeba dokupić ?

Niestety nie. Wszystko miałem ogarniete w TurboLpg włącznie z obiciem tarczy kevlarem. Nie jest to normalny zestaw i zostawiłem sprawę doświadczonym 👍

Masz rację lepiej jak robi to ktoś kto dobrze się na tym zna 😀

Dokładnie. Jeśli sam czegoś nie zrobię w aucie to tylko Bartek i Jacek. Zaden paproch w moim sigu nie pogrzebie 😁