Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

karollo2

Kolejna Cewka Z18XE

Polecane posty

Witam,

Mam następujący problem w bertonie kolegi kupił samochodzik założył od razu LPG pojeździł na nim ok 2 dni i padła mu cewka auto nie miało mocy szarpało błąd wypadający zapłon na 3 cylindrze, wymienił cewkę na Valeo i świece na NGK i wszystko było ok na tym nowym zestawie przejeździł tydzień. Na LPG bardziej szarpie a na benzynie troszeczkę mniej. Co może być przyczyną tyj usterki? Wina źle zainstalowanego LPG ? Proszę o pomoc Pozdro...

W tych silnikach czesto jest winny sterownik dlatego tez moze padać cewka mialem podobnie u siebie i winny byl wlasnie sterownik...

Btw.jak by co mam taka cewkę w malym przebiegu 😊

Wywal NGK-i na początek, załóż z jedną elektrodą bosch, beru.., sprawdź efekt. NGK się ostatnio popsuło.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ooooooooo i to właśnie chciałem napisać ! Ja również kupiłem do tego silnika NGK ( sprzedawca w motoryzacyjnym wyszukał , wylukał ) i padło na chyba najdroże bo porcelanowe NGK z 4 elektrodami ! Kurde ujechać nie szło, szarpało aż umarł jeden cylinder , zgasł. odpaliłem i szarpaniną dojechałem do pracy. Zadzwoniłem do serwisu opla , pan poprosił o nr VIN i po numerze dobrał świece do tego silnika. 1 elektrodowe GM i jak ręką odjął !!!!!! Teraz mam dwie cewki na zapas bo po wymianie świec na "nowe" NGK , bagatela 38 zł za sztukę i dalszym szarpaniu obstawiałem ciągle cewkę. GM w serwisie 99 zł komplet !! Kup GM i będziesz pan zadowolony. Gaz potrzebuje jednej a dobrej iskry a cewka może nie wytrzymywać 4 elektrodowych świec po prostu, lub iskry są zbyt słabe. POZDRAWIAM

U  mnie po trzech latach od założenia gazu zaczęły się podobne problemy z szarpaniem. Pomogła wymiana cewki na używkę GM 120zł. Jeżdzę na świecach jednoelektrodowych GM. Tak jak z olejem GM - wychodzi najtaniej i najlepiej. Właśnie dlatego wziąłem Opla. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.